O NÁS
 

Naše chovatelská stanice se nachází v rodinném domku na okraji Prahy a byla založena 12.12. 2005 díky naší fence Annie ze Sechova.                                

Plemeno Zlatý retrívr jsme zvolili po pečlivé úvaze vlastností a vzhledu jednotlivých plemen a našich požadavků a musím říct, že tohoto rozhodnutí nelitujeme. Jde o psy velice hodné, nekonfliktní, přítulné a učenlivé, kteří se snaží za každou cenu vyhovět svému páníčkovi. Pro svou milou povahu se výborně hodí i do rodin s dětmi. Snad jedinou špatnou vlastností zlatých retrívrů je jejich obrovská chuť k jídlu a neodolatelně loudivý kukuč, což lze ale dobře využít při výcviku.

Když jsme si vezli domů šestikilové chlupaté klubíčko, věděli jsme, že si vezeme nového člena rodiny. Chtěli jsme jen kamaráda a vůbec nás nenapadlo, že se někdy ocitneme na výstavě či na zkouškách. Jasno jsme měli pouze v tom, že chceme mít psa vycvičeného, abychom se nemuseli bát ho pustit z vodítka. Teprve postupem času jsme zjistili, že má Annie pro výcvik, zejména lovecký, značné vlohy a že díky rozhodnutí pořídit si psa s průkazem původu můžeme zkoušky zkusit.

Annie velice dobře uspěla, posouzení rentgenů kyčlí na DKK dopadlo také výborně, a tak jsme přežili i nějaké ty výstavy a výsledkem bylo Annino uchovnění a založení naší chovatelské stanice. Annie absolvovala mnoho loveckých zkoušek, získala titul Český šampion práce, stala se všestranně upotřebitelnou fenou a cenným pomocníkem na honech. Mimoto odchovala  vzorně troje úžasná a převážně zlatá štěňátka (moc se nám líbí, když má zlatý retrívr kromě zlatého srdíčka i zlatý kožíšek, takže jsme při výběru ženicha mimo zdraví, povahy a exteriéru kladli vždy důraz i na jeho zlatou barvu a odměnou nám byly tři vrhy, ve kterých dominovala zlatá štěňátka). Z posledního Annina vrhu jsme si nechali fenečku, tentokrát už samozřejmě nejen na mazlení a jako kamaráda pro Annie, ale také s představou uchovnění, zkoušek, honů a snad i dalších štěňátek. Naše přání se splnilo, Daisy vyrostla v krásnou a zdravou psí slečnu, která nenechá na pokoji jedinou louži, neúnavně aportuje a je každoročně cenným pomocníkem na mnoha honech. Ve dvou letech se stejně jako její maminka stala českým šampionem práce a  již má za sebou jeden vrh zdravých, zlatých štěňátek.