ŠTĚŇÁTKA

!!! Čekáme štěńátka !!!

 

30.1 a 1.2.2017 si Daisynka užívala milostné hrátky s Foxíkem a její březost již byla potvrzena i ultrazvukem. Štěňátka narodí na začátku dubna a k odběru budou v druhé polovině května a my se na ně už moc těšíme.

Foxíka jsme si vybrali především kvůli jeho úžasné, přátelské povaze, dobrému zdraví a velké spoustě genetických testů, abychom co nejvíce zvýšili šanci na zdravá štěňátka. Díky genetickým testům Daisy a Foxe již teď víme, že štěňátka nebudou trpět na dědičná oční onemocnění a nebudou mít lupy.

Dalším důvodem bylo to, že je to pes čistě zahraniční krve (v jeho PP je převaha anglické krve), nepříbuzný s Daisy (koeficient příbuznosti s Daisy v 10ti generacích je 2,49%, což je méně než chovatelský průměr, který je 8.72%) a že pochází z dual linie, tj. z linie dobré nejen výstavně, ale i pracovně. A v neposlední řadě pro nás bylo důležité to, že v sobě nese vlohu pro zlatou barvu kožíšku - oba jeho rodiče jsou tmavě zlatí a stejně tak i všichni jeho sourozenci, protože Foxík je nejsvětlejší štěně z vrhu, takže se dá očekávat, že naše budoucí štěňátka budou mít všechna zlatou barvu.

Pokud máte zájem o štěňátko z našeho vrhu F, tak si ho stále ještě můžete rezervovat.

 

 

                                                     

                          Clever Daisy Pouštní vítr                                     Power of Rain Brdské zlato

                                         (Daisy)                                                                  (Fox)

 

narozena: 28.4.2010   narozen: 26.3.2015
výška: 54.5 cm   výška: 59 cm
zdraví:     zdraví:  
    klouby: DKK 0/0, DLK 0/0     klouby: DKK 0/0, DLK 0/0, OCD nepostižen
    oči: PRA-1 a PRA2 N/N clear (po rodičích)     oči: PRA-1 a PRA2 N/N clear (po rodičích)
  PRCD-A-clear (po rodičích)     DOV nepostižen (9.1.2017)
    ostatní: chrup úplný     ostatní: chrup úplný, ICT-A N/N clear
výstavy: VN4,V2,V4   výstavy: V3

Tituly:

 

 

 

zkoušky:

 

 

 

ČESKÝ ŠAMPIÓN PRÁCE,

ČEKATELKA MEZINÁRODNÍHO ŠAMPIÓNA PRÁCE

VŠESTRANNĚ UPOTŘEBITELNÁ FENA

OVVR 232bodů, KPZ-I.c, PZ-I.c-CACT, KSVP-I.cena, I.cena-CACT (vítěz zkoušek), KZPR-I.c, KVZPR-I.c-CACT, CACIT - vítěz Poháru prezidentky RK 2012

 

zkoušky:

OVVR I. cena 224b, 2. místo

       (oba aporty se zvěří)

 

 

Něco málo o Daisy a Foxíkovi:

 

Daisy jsme si nechali ze posledního vrhu naší Annie jako pokračovatelku naší CHS. Je to temperamentní fenečka s citlivou povahou a skvělými loveckými vlohami, hony jsou její největší radostí  a daří se jí i na poli zkouškovém - již ve dvou letech se stala českým šampiónem práce a všestranně upotřebitelnou fenou. Cvičit ji a pracovat s ní je radost, protože je to neúnavný aportér a miluje vodu tak, že bere skokem každou vodní hladinu, kterou potká. Od mala je velmi učenlivá, vše ji baví a má obrovskou dávku "will to please", takže za dobré slovo udělá téměř cokoliv. Lovecké vlohy zdědila po svých rodičích, kteří jsou rovněž šampióni práce a na honech jsou jako doma. Daisy je zdravá, plnochrupá, má nůžkový skus, zdravé srdce i  štítnou žlázu a netrpí žádnými alergiemi ani na žádné střevní či jiné potíže. Není nositelem očních chorob a má zdravé klouby (DKK i DLK 0/0). Všichni její sourozenci mají též vyhodnocené rentgeny kloubů a sedm jich má DKK 0/0, jeden 1/1 a všichni mají DLK 0/0 a štěňátka z jejího prvního vrhu (vrh D) mají též všechna DKK i DLK 0/0, i když jedno má posudek pouze neoficiální. Všechna její štěňátka z vrhu D jsou zdravá, mají nekonfliktní povahu a Dessie se, stejně jako její máma, věnuje lovecké praxi.

Daisy má krásně zlatý kožíšek, je dobře stavěná, má pevný hřbet, strávně nasazený ocas, dobré úhlení předních i zadních končetin a elegantní pohyb.

 

Foxík je velmi temperamentní pes, velice přátelský ke všem lidem i psům a má vyrovnanou povahu ve všech situacích. Přes svůj temperament je dobře ovladatelný, s páníčkem se věnuje loveckému a záchranářskému výcviku. OVVR složil v I. ceně a s oběma aporty se zvěří. Je velmi mladý, takže na další zkoušky se teprve připravuje, ale určitě je zvládne levou zadní. Foxík je také zdravý, plnochrupý, má nůžkový skus, zdravé srdce i štítnou žlázu, netrpí žádnými alergiemi, má zdravé klouby (DKK i DLK 0/0, OCD nepostižen) a není přenašečem ichtyosy. Stejně jako Daisy není nositelem očních chorob, což znamená, že ani štěňátka tyto choroby mít nebudou ani je nebudou přenášet. Také Foxovi rodiče a sourozenci mají výborné zdravotní výsledky včetně mnoha nepovinných vyšetření.

Foxík je  světle zlatý pes silné kostry, má krásnou samčí hlavu s výbornou pigmentací, rovnou a pevnou horní linii se správně nasazeným ocasem, prostorný hrudník, správnou dvojitou srst a vyvážené přední i zadní úhlení, které mu umožňuje prostorný a energický pohyb.

 

 

Více o Foxíkovi a jeho rodičích najdete na zde

 

Něco o našem chovatelském servisu si můžete přečíst zde.

 

Naše předchozí vrhy:  

      

 3.5.2006 VRH A (Annie ze Sechova + Vasco Valentino Bohemia)

 17.11.2007 VRH B (Annie ze Sechova + Samuel Chlupaté štěstí)

28.4.2010 VRH C (Annie ze Sechova + Kerry Chlupaté štěstí)

1.4.2012 VRH D (Clever Daisy Pouštní vítr + Windwhirl Early Heart Even)

22.4.2013 VRH E (Carrie-Ann Pouštní vítr + I´m Your Forever Brdské zlato)