ŠTĚŇÁTKA

 

 

7.5.2022 se Fíbí narodilo 7 štěňátek

3 holky a 4 kluci

Všechna štěňátka jsou již v nových domovech

 

Vlastní porod štěňátek začala Fíbí tím, že vyšoupla první štěňátko mamce Daisy do pelechu - asi aby jí nebylo líto, že ona žádná nemá... No, můžeme být rádi, že se nerozhodla rodit na zahradě, kde si na to vyhloubila několik předpisových jam a kde nás nutila trávit většinu první porodní fáze. Další štěňátka už šla naštěstí do porodní bedny, Fíbí se od první chvíle vzorně starala a od psí drobotiny se nehne ani na krok. Štěňátka se mají se čile k světu, mlíčko jim chutná a všichni mají nádherné zlaté kožíšky.

 

.

 

Pořadí Čas narození Pohlaví barva stužky porodní váha (g) barva kožíšku
1 2:10 pejsek modrá 390 sytě zlatá
2 3:10 pejsek zelená 475 sytě zlatá
3 4:35 pejsek žlutá 420 sytě zlatá
4 4:40 fenka červená 338 sytě zlatá
5 5:28 fenka růžová 422  zlatá
6 6:10 pejsek bleděmodrá 416 zlatá
7 6:50 fenka oranžová 387 sytě zlatá

 

Štěňátkovský deníček aneb důležité mezníky v jejich životě

 

Fotogalerie

Jednotlivé fotky

Společné fotky

 

Rodiče:

  

FUNNY PHEOBE POUŠTNÍ VÍTR  a ONE HONEY BUNNY RUSTY LOVE

 

 

Začátkem března jsme byli za Spencíkem a o necelý měsíc později nám, k naší velké radosti, sono ukázalo, že se můžeme těšit na další sytě zlatá chlupatá klubíčka.

 

Oba rodiče mají nulové kyčle i lokty, nejsou přenašeči očních chorob ani GRMD a NCL5 (tj. štěňátka nebudou žádnou z uvedených nemocí trpět ani ji nebudou přenášet) a jsou naprosto zdraví. Fíbí je přenašečkou Ichtyózy (ICT), ale Spencík je čistý, tj. žádné štěňátko, touto nemocí trpět nebude. Kromě toho mají zlatý kožíšek i povahu a dobré lovecké vlohy a my moc doufáme, že to samé budou mít i naše štěňátka.

 

A proč jsme si vybrali zrovna Spencíka?

 

Především kvůli jeho úžasné, přátelské povaze, sytě zlatému kožíšku, dobrému zdraví a velké spoustě genetických testů, abychom co nejvíce zvýšili šanci na zdravá štěňátka. Důkazem toho, že jsme vybrali dobře je i náš vrh H, který je ze stejného spojení - štěňátka jsou krásná, sluníčkově zlatá, mají dobré lovecké vlohy a dobré povahy, netrpí žádnými zdravotními problémy a páníčci jsou s nimi velmi spokojení. Jediný drobný nedostatek je, že se nám narodili samí kluci a my jsme si chtěli nechat fenečku, takže doufáme, že tentokrát si dali Fíbí se Spencíkem víc záležet.

 

Pokud byste chtěli štěňátko od nás, máte nějaké dotazy nebo byste se k nám chtěli přijet podívat, tak neváhejte a kontaktujte nás. Každý, kdo má rád psy je u nás vítán.

 

Něco málo o Fíbí a Spencíkovi:

 

Fíbí jsme si nechali ve spolumajitelství z posledního vrhu naší Clever Daisy. Je to velmi temperamentní fenečka s výbornými loveckými vlohami,  nosí vše co ji přijde pod čumák (včetně plné nákupní tašky), nezalekne se sebehustšího terénu a voda je jejím druhým domovem. Na honech je vítaným pomocníkem a přiměla mnoho myslivců ve sdruženích blízko svého bydliště změnit názor na goldeny. Je velká škoda, že se víc nevěnuje zkouškám, ale doba a vytíženost páníčků tomu bohužel moc nepřeje. Jinak je to zdravá, plnochrupá fenečka s nůžkovým skusem, zdravým srdcem i  štítnou žlázou, která netrpí žádnými alergiemi ani střevními či jinými potížemi. Má genetické testy na GRMD a NCL5 - oba s negativním výsledkem, po rodičích není nositelkou očních chorob (je ale přenašečkou ICT a má zdravé klouby (DKK i DLK 0/0). 6 z jejích 8 sourozenců má též vyhodnocené rentgeny kloubů, čtyři mají stejně jako Fíbí DKK 0/0, dva 1/1 a všichni mají DLK 0/0 a OCD ramen negativní. Fíbí má zlatý kožíšek, dobrou stavbu těla, příkladnou hřbetní linii, dobře nasazený ocas a elegantní pohyb.

 

Spencer je nádherný a velice přátelský pes. Má vyrovnanou povahu ve všech situacích a je dobře ovladatelný. Se svou paničkou se věnuje loveckému výcviku, na zkouškách je úspěšný a k šampionovi práce už mu chybí jen krůček. Navíc je zdravý, plnochrupý, má nůžkový skus a genetické testy na ICT GRMD, NCL5 a oční choroby - vše s negativním výsledkem. Kromě toho má zdravé srdce i štítnou žlázu, netrpí žádnými alergiemi a má zdravé klouby (DKK i DLK 0/0, OCD clear). Stejně jako Fíbí není nositelem očních chorob, což znamená, že ani štěňátka tyto choroby mít nebudou ani je nebudou přenášet.

Spencík je sytě zlatý pes silné kostry, má krásnou samčí hlavu s výbornou pigmentací, rovnou horní linii se správně nasazeným ocasem, prostorný hrudník a dobré úhlení končetin.

 

Více o tatínkovi Spencerovi najdete zde, více o mamince Pheobe v sekci naši psi a více o našem chovatelském servisu zde.

 

 

Naše předchozí vrhy:  

      

 3.5.2006 VRH A (Annie ze Sechova + Vasco Valentino Bohemia)

 17.11.2007 VRH B (Annie ze Sechova + Samuel Chlupaté štěstí)

28.4.2010 VRH C (Annie ze Sechova + Kerry Chlupaté štěstí)

1.4.2012 VRH D (Clever Daisy Pouštní vítr + Windwhirl Early Heart Even)

22.4.2013 VRH E (Carrie-Ann Pouštní vítr + I´m Your Forever Brdské zlato)

1.4.2017 VRH F (Clever Daisy Pouštní vítr + Power od Rain Brdské zlato)

1.4.2017 VRH G (Francis Pouštní vítr + Gaston z Padělského mlýna)

11.8.2021 VRH H (Funny Pheobe Pouštní vítr+One Honey Bunny Rusty Love)