NOVINKY

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

5.6.2024 oslaví již 4. narozeniny náš jedináček z vrhu G. Gery, přejeme ti všechno nejlepší, hlavně pevné zdraví, spokojenou smečku a spoustu radosti.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

7.5.2024 oslaví již 2. narozeniny naši benjamínci - Kiki a její sourozenci z vrhu CH. Abby, Kiki, Kiro, Charlie, Kori, Lucky a Luku, přejeme vám všechno nejlepší, hodně zdraví, pořád stejnou štěněčí radost ze života a spoustu psích i lidských kamarádů na hry a mazlení.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

28.4.2024 oslaví neuvěřitelné 14. narozeniny naše Daisy a její sourozenci z vrhu C. Carrinko, Daisy i Edíku, přejeme vám všem hlavně hodně zdraví, ať vás netrápí ani nebolí a užíváte si i nadále dobrůtky, mazlení s páníčky, procházky i hrátky s psími kamarády. Ostatním sourozencům posíláme pohlazení a pusinku do psího ráje.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

Přejeme všem krásné Velikonoce a našich aprílátkům, vrhu D a vrhu F, kteří tentokrát slaví nejen na apríla, ale zároveň i na velikonoční pondělí, také všechno nejlepší k jejich krásným dvanáctým a sedmým narozeninám. Přejeme všem, ať se mají dobře, jsou zdraví, šťastní a spokojení a nic je netrápí. A těm, kteří už řádí s babičkou Annie za duhovým mostem, posíláme vzpomínku a pohlazení.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

22.3.2024 odešel za mamkou Annie a některými sourozenci i Carry a 9.12.23 i jeho bráška Canny. Moc nás to mrzí, oba kluci měli perfektní rodiny a prožili s nimi krásný život. Moc děkujeme páníčkům za vzornou péči a lásku, kterou našim klukům věnovali a moc držíme palce, aby jejich ztrátu co nejdříve překonali.

 

24.12.2023

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

11.8.2023 oslaví náš vrh H už 2. narozeniny. Barney, Egone, Hakime, Honey a  Maxíku, přejeme vám všem všechno nejlepší, spoustu psích i lidských kamarádů a ať jste pořád štastní, zdraví a spokojení.

 

22-23.7.2023 jsme s Kiki absolvovaly Derby v Šárce. Počasí bylo fajn, rozhodčí i spolubojovníci taky, zlé předpovědi o špatných terénech a pražanech kazících našim psům disciplíny se nenaplnily a Kiki podala výkon, za který ji budu do konce života velebit. Já blb ji totiž v tom clickfestovém šílenství s přihlašováním na zkoušky neuváženě přihlásila po OVVR hned na Derby a ona ho ve svých 14 měsících nejen došla, ale oba dny dokonce v 1. ceně! Podzimky dokonce na plný počet bodů, ale dojela na to, že rozstřel byla až v neděli odpoledne, ona po dvoudenních zkouškách unavená, rozespalá z hospody, nezkušená a temperamentní, takže aport v terénu přeběhla, dohledávala a skončila tudíž v rozstřelu poslední, tj. sedmá. Na vodkách jsem ji nechala pro jistotu uvázanou na chování na stanovišti, protože to byla první disciplína a pak se nám úplně nepovedla poslední disciplína chůze u nohy, kde jsme dostaly taky za 3. Jinak ale pracovala parádně, celkově obsadila na Derby 7. místo a já na ni nemůžu být pyšnější. Moc děkuju Janě za parádní organizaci a hlavně Jindře za pomoc a psychickou podporu na telefonu.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

8.7. a 20.7.2023 po dobrých zprávách bohužel přichází ty špatné a to že dva Daisyniny bráškové, Caesárek a Rocky odešli za duhový most. Dožili se krásných 13 let a se svými páníčky měli parádní život a my jim za to moc děkujeme a držíme palce, ať to brzy přebolí.

 

27.6.2023 Dnes nám přišel zpátky průkaz původu se zápisem, že je z Kiki CHOVNÁ FENA. Na štěňátka si tedy ještě pěknou chvíli počká, ale papírově už to máme vyřízené.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

5.6.2023 Dneska slaví náš jedináček Garry 3. narozeniny a my mu přejeme, aby byl pořád stejně úžasný, zdravý a dělal páníčkům jen samou radost.

 

2.6.2023 Během posledních pár dnů dorazily výsledky i ostatním odchovům z vrhu CH a máme obrovskou radost, protože:

Chenie Kira, Charming Abby, i Champion Lucky mají  stejně jako Kiki DKK A, DLK 0/0 a OCD ramen nepostižen/clear a Charlie má sice DKK B, ale jinak taky DLK 0/0 a OCD ramen nepostižen/clear, takže naprosto suprové výsledky.

 Moc a moc všem gratulujeme!!!

 

23.5.2023 Dorazily první výsledky rentgenů a Kiki má kyčle i lokty DKK A, DLK 0/0 a OCD ramen nepostižen/clear. Máme obrovskou radost.

 

20-21.5.2023 jsme pro změnu strávili s Kiki, Egonem a jeho páníčky víkend na klubové výstavě v Humpolci. Počasí se asi zbláznilo, protože po "Sibiři" v Kyselce byla v Humpolci najednou zase "Sahara", ale jinak to byla fajn výstava. Egon s páníčkem byli úžasní, vyběhali si 2x výbornou s krásnými posudky, splnili tak poslední podmínku chovnosti a my jim strašně moc gratulujeme. Kiki to měla hodně těžké (v sobotu bylo 48 fen a v neděli 37 a pokaždé jsme šly až poslední), ale strádání stálo za to, protože jsme získaly VD a V, máme splněno a dál už se budeme realizovat spíš na poli pracovním. Dlouhé čekání mělo nečekaný bonus v podobě délky času na povídání a protože tam byla opravdu velká spousta známých lidí, tak to byl nakonec moc pěkný zážitek. Moc děkujeme páníčkům Egona za parádní společnost a těšíme se až se zas někde uvidíme.

 

5-14.5.2023 - jsme s Kiki, Kirou a její paničkou strávily úžasný týden na výcvikovém táboře v Kyselce. Počasí sice nebylo úplně vlídné a zejména v noci byla pěkná kosa, ale psi nás krásně hřáli, pěkně cvičili a společnost byla výborná, takže jsme si to všechny parádně užily. Moc děkujeme všem za prima týden.

V pátek složila Kira se svou paničkou v Kyselce OVVR, a to dokonce na plný počet bodů, takže radost byla o to větší. Jsme na Kiru i její paničku moc pyšní a moc jim oběma gratulujeme.

V neděli jsme pobyt zakončili RTG kloubů u MVDr. Šebesty, kam za námi přijeli Charlie, Lucky a Abbynka, takže jsme až na Koriho a Luka měli takový minisrazík. Všichni to zvládli bravurně, vypadá to dobře a teď už jen budeme čekat, až dorazí výsledky. Moc děkujeme páníčkům Abbynky, Luckyho i Charlíka, že jste byli ochotní přijet a držíme palce

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

7.5.2023 Čas letí jako drak a v neděli oslaví naši benjamínci z vrhu CH své první narozeniny. Abby, Kiki, Kiro, Charlie, Kori, Lucky a Luku, přejeme Vám všechno nejlepší, ať je pro vás život jedna velká legrace a děláte páníčkům jen samou radost. Moc děkujeme páníčkům, že se o naše štěňátka tak krásně starají, držíme palce na výsledky rentgenů a přejeme hodně úspěchů na případných zkouškách a výstavách.

 

29.4.2023 se nám podařilo s Kiki splnit jednu z podmínek chovnosti a to OVVR v Novém Strašecí. Sešla se skvělá parta, počasí bylo milosrdné a všixhni moc milí, takže jsme si to parádně užili. Kiki pracovala pěkně a zvládla to bez tráty bodíku, čímž nám udělala ohromnou radost.

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

28.4.2023 oslaví své už 13. narozeniny naše Daisy se svými sourozenci z vrhu C. Daisy, Carrie-Ann, Caesárku, Canny, Carry, Edíku a Rocky, přejeme Vám všem hlavně pevné zdraví, ať vás nic nebolí, jste stále fit a užíváte si každou chvilku se svými páníčky. Cassince a Catíčkovi posíláme pusinku a pohlazení za duhový most.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

22.4.2023 oslaví kulatiny náš vrh E. Elinko, Eliško, Emmo, Sárinko, Zooey, Easte, Marley a Vildo, přejeme vám k 10. narozeninám pevné zdraví, stále mladický elán na všechny psí skopičiny, procházky a jiné psí radosti a spoustu krásných chvil s vašimi páníčky.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

1.4.2023 Právě dnes slaví opět své narozeniny naše dvoje "Aprílátka" (vrh D a Vrh F).

Samy, Denny a Jeffíku, přejeme vám k vašim krásným 11. narozeninám hlavně pevné zdraví, ať vás nic netrápí a můžete si užívat psí důchod plnými doušky. Dessy a Dessie posíláme pomazlení za duhový most.

 

Freny, Nessinko, Maruško, Fíbí, Finne, Miki, Rastíku a Sunny, i vám přejeme všechno nejlepší k vašim 6. narozeninách,

ať jste zdraví, stále spokojení a ať mají vaši páníčci neustále kapsy plné těch nejlepších pamlsků a spoustu času na společné hraní a mazlení.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

 7.3.2023 Dnes nás bohužel opustil Catíček, bráška naší Daisy. Bylo mu skoro 13 let, ale stále i tak to bylo moc brzy. Byl to úžasný pes, který měl úžasnou paničku a my jí moc přejeme, aby ji ztráta psího parťáka co nejdříve přebolela a děkujeme jí, že připravila Catíčkovi láskyplný život plný radosti a pohody.

 

 

20.12.2022 Tak už se nám sešly výsledky všech rentgenů našeho vrhu H. OCD mají všichni nepostižen, HD 3x A, 1x B a 1x C a ED 4x 0/0 a 1x 0/1. Moc děkujeme páníčkům, že vyšetření absolvovali a přejeme všem pevné zdraví.

 

11.9.2022 Dnes měl náš Egon s páníčky velký den. Absolvovali totiž OVVR a protože jsou děsně šikovní, tak to zvládli s plným počtem bodů!!! Moc, moc gratulujeme, děkujeme páníčkům, že se mu tolik věnují a držíme palce na další zkoušky.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

11.8.2022 Právě dnes je to rok od doby, kdy naši kluci z vrhu H spatřili tento svět. Hakime, Honey, Egone, Barney a Maxíku, přejeme vám k vašim 1. narozeninám ať jste zdraví, na světě se vám líbí, užíváte si každou minutu a máte velkou spoustu psích i lidských kamarádů. A také vám i páníčkům držíme palce na nadcházející rentgeny kloubů, zkoušky i výstavy.

 

7.8.2022 Dnes jsou našim benjamínkům už 3 měsíce. Všichni se mají skvěle, s páníčky si rozumí a až na snahu všechno ochutnat svými ostrými zoubky jsou moc šikovní.

 

7.7.2022 Dnes jsou našim štěňátkům z vrhu CH přesně dva měsíce. Všichni chlupáčci jsou již v nových domovech, krásně si zvykli, rychle se učí a dělají páníčkům radost. Moc děkujeme všem páníčkům, že se o ně tak vzorně a láskyplně starají. Držíme palce, ať jde všechno stejně dobře i nadále a společný život vám přináší co nejvíce radosti a co nejméně starostí.

 

2.7.2022 Dnes je štěňátkům 8 týdnů, co je pro nás smutné období, protože nás naši mrňousci opouští a odcházejí k novým páníčkům. Přejeme jim všem, ať se jim v nových domovech líbí, moc nesmutní a prožijí život plný radosti. No a páníčkům přejeme moře trpělivosti, lásky a důslednosti, aby si z těch našich chlupáčků vychovali parťáky, se kterými bude radost sdílet domácnost a trávit volný čas.

 

 

25.6.2022 Dnes je štěňátkům 7 týdnů a mají za sebou očkování, tetování a čipování. Všichni byli stateční a zvládli to skvěle, jen budou teď pár dní trochu zelení. Dny tráví hraním, objevováním, spaním a baštěním a už je přesně vidět, kdo čemu dává přednost. Růžová fenečka náramně ráda zahradničí, červená fenečka a žlutý kluk nemají přes aktivity čas na jídlo, kdežto u bleděmodrého, modrého a zeleného je to naopak. Oranžová fenečka moc ráda objevuje a zelený s modrým milují hraní s lidmi a honění hraček. Všichni milují záhonky, kompost, maliny, schody a vše zakázané, takže uhlídat je je docela fuška. Mamka Fíbí si s nimi parádně hraje - díky tričku před nimi přestala utíkat, protože štěňátka se po ní už nesápou. Sice mrňousům chvilku trvalo, než pochopili, že mlíčko už je nedostupné, ale už ho ani nehledají, takže hry s mámou začaly být i něco jiného než jen hra na honěnou. Ve společné fotogalerii najdete spoustu nových fotek.

 

19.6.2022 Dneska si štěňátka opět užívala na chatě a kromě toho absolvovala další odčervení Canivermem a tentokrát už všichni polykali tabletky.

 

18.6.2022 Dnes je štěňátkům přesně 6 týdnů a za 2 týdny už se nám rozutečou do nových domovů. Jsou úžasná a my i všechny návštěvy si je užíváme plnými doušky. Baští už i suché granulky, zkoumají všechno co jim přijde pod packu nebo pod čumáček, jsou to rození stavitelé a pod každým stromkem hloubí nové a nové pelíšky, milují mazlení a hrátky s kýmkoliv a pomalu už objevují i vodu v bazénku.

 

14.6.2022 Konečně se nám podařilo přidat další společné fotky. Najdete je tady.

 

11.6.2022 Dnes je štěňátkům přesně měsíc a mají za sebou první výlet na chatu. Cestu autem zvládli všichni výborně a velká zahrada se jim moc líbila. Sice byla většina her typu "Hon na mamku a její mlíčko", ale stihli i prozkoumat okolí a do syta si pohrát s dětmi i sourozenci. Někteří už začínají projevovat velké vlohy pro zahranickou kariéru. Nejlépe jim jde zkracování rostlin a hloubení děr pro sázení nových. V sekci jednotlivé fotky jsou nové portrétky - tentokrát to byl docela boj. Fotky z výletu na chatu dodáme co nejdříve.

 

7.6.2022 Dnes je štěňátkům rovný měsíc. Mrňata krásně dlabou máčené granulky, pěkně přibývají a když nespí, tak si pořád hrají. Občas sice zapomenou, že už mají zoubky a sourozence moc stisknou, ale většinou jsou jejich hry krásné a bezbolestné. Všemožné domácí i venkovní zvuky jim vůbec nevadí a vesele u toho chrní, baští nebo si hrají. Velmi už se také zajímají o hračky, přenáší je, bojují s nimi a když přijde maminka nebo panička, tak všeho nechají a běží se přivítat. Bazének s vodou zatím spíš okukují a tu a tam se z něj napijí, ale na možnost koupání ještě všichni nepřišli. Maminka Fíbí už při kojení trochu trpí, ale je úžasná a pořád za nimi ochotně chodí, i když to většinou dlouho nevydrží. Spoustu nových fotek najdete zde.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

5.6.2022 Dneska slaví náš benjamínek Gerry už druhé narozeniny. Rentgeny mu dopadly výborně a my mu přejeme aby se mu stejně dobře dařilo i ve všem ostatním - aby byl pořád stejně zdravý, šikovný, ze všeho nadšený, věčně usměvavý a užíval si se svou parádní rodinou i psími kamarády stejně jako doteď.

 

Štěňátka dnes byla skoro celý den venku, užila si spoustu návštěv a večer parádně zvládla odčervení Caniverm pastou i ostříhání drápků.

 

4.6.2022 Dneska jsou štěňátkům 4. týdny. Skoro všichni už mají přes 2,5kg, hrají si, mazlí se, venku si nadšeně čuchají a objevují novinky ve výběhu. Krásně už baští i rozdrcené granulky s mlíčkem a doma si užívají větší výběh, protože bedna už jim byla malá. Opět jsme je jednotlivě vyfotili a jak to dopadlo můžete vidět v sekci jednotlivé fotky.

 

29.5.2022 Dnes si štěňátka poprvé vyzkoušela travičku - jen na chvilku na focení, protože je celkem zima, ale i tak bylo vidět, že se jim venku líbí. Až tak moc, že vyfotit je v sedě byla fuška. Fotky najdete opět v sekci jednotlivé fotky.

 

28.5.2022 Dneska jsou štěňátkům 3 týdny a jsou děsně roztomilá. Krásně chodí, i když zatím zakopnou i o svůj vlastní stín a  pokud nespí a nejí, tak si neustále hrají, ožužlávají se navzájem nebo zkouší odolnost porodní bedny. Zajímají se i o hračky a milují mazlení s lidmi, takže trávíme většinu dne v porodní bedně. Váhově jsou skoro všichni nad 2k - jen žlutý pejsek a červená fenečka na tuto metu ještě nedosáhli. Taky jsme jim dnes opět zastříhli drápky (aby neškrabali maminku) a zvládli to jako profíci.

 

22.5.2022 Dneska byla štěňátka poprvé odčervena Caniverm pastou a večer jsme jim přidali do bedny hračky, aby měli větší zábavu.

 

21.5.2022 Dneska jsou štěňátkům 2 týdny, až na žlutého kluka a červenou holčičku mají všichni přes 1,5 kg. Všichni už koukají a od té doby, co prokoukli jsou mnohem akčnější. Chůzi už zvládají čím dál líp a když přijde mamka do bedny, tak se strhne pěkná mela, jak se u ní všichni snaží být první. Ve fotogalerii jsou opět nové jednotlivé fotky.

 

14.5.2022 Dnes je našim štěňátkům přesně 1 týden, takže jsem do fotogalerie opět přidali jednotlivé fotky, aby bylo vidět, jak nám krásně rostou. Rostou neuvěřitelně, zelený pejsek už má dokonce přes 1kg a dělají velké pokroky - už se pokouší štěkat, občas i postavit (i když to zatím moc nejde), očuchávají se navzájem a zkoumají porodní bednu a její zákoutí.

 

10.5.2022 Ve fotogalerii přibyly nové fotky a taky máme novinky v deníčku. Obojí budeme přidávat téměř denně, takže doporučujeme deníček i fotogalerii kontrolovat.

 

7.5.2022 se Fíbí a Spencíkovi narodilo 7 krásných štěňátek - 3 holky a 4 kluci. Všichni mají krásně zlaté kožíšky, mají se čile ke světu a maminka Fíbí se o ně vzorně stará. Více v sekci štěňátka.

 

3.5.2022 Právě dnes by náš vrh A oslavil nádherné 16. narozeniny. Posíláme jim tedy alespoň vzpomínku a pohlazení za duhový most.a přejeme hodně nebeských zajíčků k prohánění.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

28.4.2022 oslaví Daisy a její sourozenci z vrhu C již 12. narozeniny. Carrie-Ann, Daisy, Caesare, Canny, Carry, Cato, Edo a Rocky, přejeme vám hlavně pevné zdraví, ať vás nic nebolí, máte stále tu správnou retrívří chuť k jídlu, radost ze života a energii na lumpárny. Cassince, která už je s maminkou Annie, posíláme veliké pomazlení do psího nebe.

 

23.4 jsme si udělali sraz vrhu H. Z kluků vyrostli nádherní a šikovní zrzouni, setkání s brášky si moc užili a náš největší problém byl poznat kdo je kdo - tedy až na Barneyho, který je jako jediný trošku světlejší. Byl to parádní den, my moc děkujeme páníčkům, že všichni dorazili a těšíme se na příští setkání.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

22.4.2022 oslaví už 9. narozeniny. Elinko, Eliško, Emmo, Sáro, Zooey, Easte, Marley a Vilíku, přejeme vám všechno nejlepší, hlavně pevné zdraví, radost ze života a pohodu s páníčky.

 

Samy, Denny a Jeffíku, přejeme vám k vašim kulatinám hlavně pevné zdraví, ať vás nic netrápí a máte stále spoustu energie na psí skopičiny. Dessy a Dessie posíláme velikou pusu a pohlazení za duhový most.

 

!!! Čekáme štěňátka !!!

Máme potvrzenou březost naší Fíbí a pokud všechno půjde tak jak má, tak se v první polovině května můžeme těšit na další sytě zlaté chlupáčky. Více v sekci štěňátka

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

1.4.2022 oslaví své narozeniny naše dvoje "Aprílátka" (vrh D a Vrh F).

Samy, Denny a Jeffíku, přejeme vám k vašim kulatinám hlavně pevné zdraví, ať vás nic netrápí a máte stále spoustu energie na psí skopičiny. Dessy a Dessie posíláme velikou pusu a pohlazení za duhový most.

 

Freny, Nessinko, Maruško, Fíbí, Finne, Miki, Rastíku a Sunny, i vám přejeme všechno nejlepší k vašim půlkulatinám, hlavně ať jste zdraví, prožíváte krásné časy s páníčky i psími kamarády a život je pro vás jedna velká radost.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

22.3.2022 se s námi rozloučil poslední zástupce vrhu A - Alfík. Alfík byl neuvěřitelný pes - pan Pes. Největší štěňátko z Annina prvního vrhu, dobromyslný medvěd, který za celý život mouše neublížil, s každým byl vždycky kamarád, dokonce jednou pomohl zachránit další psí život darováním krve a své paničce byl úžasným parťákem téměř celých 16 let. Měl se u ní královsky, my jsme moc rádi, že se dostal zrovna k ní a moc držíme palce, aby bolest z odloučení co nejdřív vystřídaly vzpomínky na krásné společné chvíle.

SMUTNÁ ZPRÁVA

25.2.2022 Dnes odešla do psího nebe naše Dessie. Je nám to moc líto a přejeme páníčkům, aby je ta ztráta brzy přebolela. Připravili Dessince skvělý život a za to jim patří náš velký dík. S páníčkem brázdila několik sezón bažantnici na Konopišti, s paničkou a dětmi zas denně chodila na procházky, dávali jí spoustu lásky a ona jim ji s radostí vracela. Prostě soužití jak má být.

 

11.2.2022 Čas strašně letí a dnes je našim benjamínkům z vrhu H už 6 měsíců. Všichni jsou zdraví, krásní, nádherně zlatí, čím dál lépe poslouchají, aportují a projevují lovecké vlohy. Moc děkujeme páníčkům, že se o ně tak skvěle starají a doufáme, že se nám brzy podaří uspořádat první sraz, abychom se všichni zase viděli.

 

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

10.1.2022 Tak snad už to tentokrát opravdu bude poslední zpráva. Dnes za Bubbles a ostatními odešel i Bodie. I když 14 let je krásný věk, tak je pořád je to moc brzy a je to těžké. Bodie byl do poslední chvíle skvělý parťák, užíval si života co to šlo a my moc přejeme páníčkovi, aby ho jeho ztráta co nejdřív přebolela.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

6.1.2022 Nový rok začínáme bohužel smutnou zprávou - snad bude polední... Dnes odešla do psího nebe za mamkou Annie a některými svými sourozenci i Bubbles. Bylo jí krásných 14 let, měla nádherný život a svému páníčkovi dávala spoustu lásky. Moc mu děkujeme, že se o ní tak skvěle staral a držíme palce, aby bolest brzy otupěla a nahradily ji krásné vzpomínky na společné chvíle.

 

 

22.12.2021 Dnes jsme dostali vánoční dárek v podobě výsledků rentgenů našeho jedináčka z vrhu G od MVDr. Deckera.

Gerry má kyčle, lokty i ramena s nejlepším možným hodnocením, což nám udělalo obrovskou radost a moc páníčkům i Gerymu gratulujeme.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

17.11.2021 oslaví Bubbles, Boddie a Buck už 14. narozeniny. Moc všem třem přejeme hlavně pevné zdraví, aby měli pořád radost ze života, chuť k jídlu, nic je nebolelo a užívali si se svými páníčky společné chvíle. Bellince, Bonnie, Brie, Barneymu, Buddymu a Doníkovi posíláme pusinku a pohlazení za duhový most.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

14.11.2021 3 dny před svými 14. narozeninami odešla do psího ráje za maminkou Annie a sourozenci Bonnie, Brie, Barneym, Buddym a Doníkem i Bellinka. Moc nás to mrzí a přejeme páníčkům hodně sil. Snad jim pomůže vědomí, že Bellince připravili nádherný život, měla se u nich báječně a moc je milovala.

 

11.11.2021 Našim benjamínkům jsou dnes přesně 3 měsíce, všichni jsou zdraví, v nových domovech si krásně zvykli, začínají chodit na cvičák a paníčci se o ně skvěle starají.

 

10.10.2021 Všechna štěňátka už jsou v nových domovech a my přejeme jim i páníčkům, aby si na sebe rychle zvykli, stali se parťáky a prožili spolu život plný radosti, lásky a pochopení pro potřeby toho druhého.

 

6.10.2021 Dnes je štěňátkům přesně 8 týdnů a zanedlouho se nám rozutečou do nových domovů. Zelený pejsek zatím na svůj nový domov stále čeká, ale nepochybujeme o tom, že i on brzy najde své milující páníčky.

 

5.10.2021 absolvovala štěňátka další odčervení

 

2.10.2021 Uvolnil se nám z rezervace zelený pejsek. Jeto sytě zlatý, zdravý, hodný a mazlivý neposeda, má stejně jako bráchové sestouplá obě varlátka, krásně se pokouší nosit hračky a na nové páníčky se moc těší. V případě zájmu nás kontaktujte mailem či telefonem.

 

1.10.2021 byli naši kluci poprvé naočkováni, očipováni a paní veterinářka zkontrolovala a potvrdila, že jsou všichni zdraví a mají sestouplá varlátka.

 

Omlouváme se za dlouhou prodlevu v aktualizacích, způsobenou zdravotními potížemi lidské části smečky.

 

29.9.2021 bylo naší destrukční četě 7 týdnů. Ne že by to byla taková hrůza, zatím ty jejich jehličkové zoubky odnáší většinou jen mamka, sourozenci, páníčci a návštěvy, ale čůrací podložka nevydrží ani 5 minut, kytky jsou na tom podobně a sbírání exkrementů připomíná závod o to, kdo u nich bude první... Prostě normální štěňátka!

Jinak už si zvykají na svá jména a v pátek je čeká očkování a čipování, tak uvidíme, jak budou kluci stateční...

Ve štěněcí fotogalerii i v sekci jednotlivé fotky najdete nové fotky a v deníčku váhové přírůstky.

 

22.9.2021 bylo štěňátkům 6 týdnů. Další odčervení zvládli mrňousové bravurně a vůbec jsou strašně šikovní - granulky jim chutnají, krásně chodí na přivolání, většinu dne si hrají, snaží se nosit všechno co najdou a jsou to zdatní zahradníci.

 

15.9.2021 Naše chlupatá torpéda oslavila 5 týdnů, užívají si návštěvy, baští granulky, hrají si spolu i s mamkou a užívají si teplé dny na zahrádce. Do fotogalerie jsme opět přidali další jednotlivé fotky a do tabulky v deníčku váhové přírůstky.

 

11.9.2021 Naši štěňátkům je dnes právě jeden měsíc, 3 už mají skoro 3,5kg, jsou mazlivá, zvídavá, hravá a žravá - prostě typičtí retrívři. Ve štěněcí fotogalerii najdete nové společné fotky.

 

8.9.2021 Štěňátkům jsou dnes 4 týdny, všechna mají kolem 3kg a dnes ochutnala i první příkrm. Následovalo druhé odčervení a pak opět hraní na zahrádce. Do fotogalerie jsme opět přidali další jednotlivé fotky a do tabulky v deníčku váhové přírůstky.

 

6.9.2021 Díky krásnému počasí tráví naši benjamínci každý den hodně času venku, moc si to užívají a zvykají si na běžné venkovní ruchy. Včera jsme jim taky prvně zvětšili vnitřní výběh, takže zase mají co objevovat.

 

1.9.2021 oslavili naši mrňousové 3 týdny na tomto světě. Už to přestávají být psí miminka - už se jim klubou zoubky, běhají, hrají si, snaží se přelézt bednu, prostě se z nich stávají psí batolata. Do fotogalerie jsme přidali další jednotlivé fotky a do tabulky v deníčku váhové přírůstky.

 

29.8.2021 Konečně se udělalo aspoň trošku hezky, tak jsme toho využili a krátce seznámili kluky s trávou. Překvapivě se vůbec nebáli a svou první pětimininutovku využili (na takové prťouse) velice aktivně. Fotky najdete ve štěněcí fotogalerii.

 

25.8.2021 Dneska jsou našim štěněcím klukům přesně 2 týdny. Všichni už koukají, vrčí, štěkají, a zvládnou pár kroků. Do fotogalerie jsme přidali další jednotlivé fotky a do tabulky v deníčku váhové přírůstky.

 

24.8.2021 Ve fotogalerii štěňátek jsou nové fotky.

 

18.8.2021 Štěňátkům je přesně jeden týden, takže jsme přidali další jednotlivé fotky a taky váhové přírůstky do tabulky. Všichni krásně baští a už zvládli zdvojnásobit svou porodní váhu.

 

17.8.2021 Ve fotogalerii štěňátek jsou nové fotky a taky jsem štěňátkům založili deníček

 

15.7.2021 Včera nás bohužel opustil fialový pejsek.

 

13.8.2021 Na jednotlivé fotky štěňátek z prvního dne života se můžete podívat tady

 

11.8.2021 se Pheobe narodilo 6 kluků jako buků. Jsou to krásní zrzouni, mají se čile k světu a maminka se o ně vzorně stará. Více v sekci štěňátka.

 

!!! Čekáme štěňátka !!!

10.7.2021 nám sono potvrdilo skvělou zprávu, že se naše Pheobe brzy stane maminkou. Více v sekci štěňátka.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

5.6.2021 Právě dnes slaví náš benjamínek Gerry své první narozeniny. Vyrostl z něj krásný a šikovný pes a my mu přejeme, aby byl pořád tak vysmátý, šťastný a plný elánu do výcviku i skopičin s psími a lidskými kamarády. No a samozřejmě jemu i páníčkům přejeme hodně štěstí při nadcházejících rentgenech, výstavách a zkouškách.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.5.2021 Tento den patří našemu Alfíkovi, který slaví právě dnes fantastické 15. narozeniny. Alfíku, přejeme ti, abys byl pořád stejně zdravý, aby tě nic netrápilo, měl jsi stále tu správnou retrívří chuť k jídlu a užíval sis každý den. Artíkovi, Jackovi a Leovi, stejně jako jejich mamince Annie, posíláme krásnou vzpomínku a pomazlení do psího ráje.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

28.4.2021 oslaví Daisy a její sourozenci z vrhu C krásné 11. narozeniny. Carrie-Ann, Daisy, Caesare, Canny, Carry, Cato, Edo a Rocky, přejeme vám ať jste stále zdraví, plní elánu, připravení pro každou lumpárnu a užíváte si s páníčky každičkou chvilku. Cassince posíláme velikou pusinku do psího ráje a věříme, že si s mamkou Annie a ostatními užívá nebeských radovánek.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

22.4.2021 Právě dnes slaví náš vrh E krásné osmé narozeniny a vstupuje tím mezi psí seniory.

Elinko, Eliško, Emmo, Sáro, Zooey, Easte, Marley a Vilíku přejeme vám do dalších let hlavně pevné zdraví, aby vás nic netrápilo, byli jste stále duchem mladí a váš věk byl poznat jen podle data narození.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

1.4.2021 opět oslaví své narozeniny naše dvoje "Aprílátka" (vrh D a Vrh F).

Dessie, Samy, Denny a Jeffíku, přejeme vám všechno nejlepší k vašim 9. narozeninám, ať jste zdraví, spokojení a nic vás netrápí. Dessy posíláme veliké pohlazení za duhový most a doufáme, že s babičkou Annie náležitě prohání nebeské zajíčky.

Freny, Nessinko, Maruško, Pheobe, Finne, Miki, Rastíku a Sunny,  i vám přejeme všechno nejlepší k vašim již 4. narozeninám, ať jste zdraví a užíváte si život plnými doušky.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

25.2.2021 Přesně týden po odchodu Dessinky se vydala za maminkou Annie i Cassinka. Byla bohužel posledních pár měsíců nemocná, ale i tak jsme doufali, že to dá a zůstane s námi déle a je nám to strašně líto. Moc děkujeme páníčkům - připravili Cassince skvělý život, který si užívala plnými doušky do poslední chvíle a my jim moc přejeme, aby bolest z její ztráty co nejdřív otupěla a zůstala jen ta obrovská spousta krásných vzpomínek.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

18.2.2021 Nový rok pro nás nezačal zrovna šťastně. Do psího nebe totiž odešla nečekaně naše Dessy (Dessirée Pouštní vítr). Byl to strašný šok, nikoho z nás nenapadlo, že odejde za duhový most tak brzy a jen těžko se s tím smiřujeme. Svého největšího psího kamaráda Fida přežila o pouhé 3 dny, což je až neuvěřitelné. Měla ale krásný život, moc děkujeme páníčkům, že se o Dessinku tak skvěle starali a držíme palce, aby se na ně brzy usmálo štěstí a bolest v srdci vystřídala radost z nového štěňátka.

 

 

 

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

17.11.2020 oslaví naše zlatíčka z vrhu B krásné 13. narozeniny. Bellinko, Bubbles, Bodie a Bucku, přejeme vám hlavně hodně zdravíčka, ať si stále užíváte život plnými doušky a stáří vás nijak netrápí. Bonnie, Brie, Barneymu, Buddymu a Doníkovi posíláme pusinku a pohlazení za duhový most.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

21.9.2020 odešel za mamkou Annie i její syn Doník (Basco Pouštní vítr). Bylo mu skoro 13 let a měl se svými páníčky skvělý život - a to je přesně to, co pro nás dělá tuhle chvíli aspoň malinko snesitelnější a proč se vyplatí nové páníčky pečlivě vybírat. Moc Vám děkujeme, myslíme na vás a držíme palce, ať smutek co nejdříve ztratí svůj osten a nahradí ho  vzpomínky na všechny ty krásné společné chvíle.

 

5.6.2020 se naší Freny narodilo jedno štěňátko - kluk Gerald. Doufali jsme v mnohem početnější vrh, bohužel se nezadařilo, od začátku bylo na sonu vidět jen jedno štěňátko, a to se také narodilo. Je to krásný sytě zlatý kluk, maminka se o něj vzorně starala a vymazlenější štěňátko by se asi na světě nenašlo. Teď už si užívá novou rodinu, je to skvělý parťák s úžasnou povahou, chodí na cvičák a pomalu se učí všechno to, co by měl správný retrívr umět. Omlouváme se, že to píšeme až dodatečně, ale vzhledem k zavřeným školám a prázdninám nebylo moc času na aktualizace stránek a bylo tím pádem mnohem jednodušší posílat info a fotky rovnou páníčkům, když už bylo štěňátko jen jedno. Teď už jsme chybu napravili a podrobnosti o Gerym najdete tady.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

1.6.2020 Aby těch špatných zpráv nebylo málo, tak na den dětí odešel za duhový most i náš Buddy. Tahle část chovatelství je bohužel ta nejsmutnější a nikdy si na ni nezvykneme. Aspoň, že už Buddyho nic nebolí a může s mamkou Annie a ostatními sourozenci honit po nebeských polích všechny ty zajíčky, srnky a bažanty, což vždycky miloval ze všeho nejvíc a díky aktivní paničče si toho užil dosyta i za života. Moc díky, že i Buddy by doma parťákem a milovaným kamarádem, díky za všechny ty společné procházky a akce a držíme palce, ať to brzy přebolí.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

10.5.2020 odešla do psího nebe za sourozenci i naše Bonnie. Bylo to nečekané a moc nás to mrzí. Moc děkujeme páníčkům za to, jak se o Bonču vzorně do posledních chvíle starali, jak z ní udělali člena rodiny a parťáka a díky tomu jí připravili úžasný život plný lásky, zážitků a společných dobrodružství. Držíme palce, ať to brzy přebolí.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.5.2020 Tento den patří našemu Alfíkovi, který oslaví už 14. narozeniny. Alfíku, přejeme ti, abys byl stále tak zdravý jako dosud, nic tě netrápilo a užíval sis psích radostí i péči páníčků plnými doušky. Artíkovi, Jackovi a Leovi, stejně jako jejich mamince Annie, posíláme krásnou vzpomínku a pomazlení do psího ráje.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

28.4.2020 Zítra oslaví Daisy a její sourozenci z vrhu C již 10. narozeniny. Carrie-Ann, Cassie, Daisy, Caesare, Canny, Carry, Cato, Edo a Rocky, přejeme vám všem do dalších let hlavně hodně zdraví, ať vás nic netrápí a máte pořád dobrou náladu a radost ze všeho, co budete se svými páníčky podnikat.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

22.4.2020 Čas neuvěřitelně letí, a tak náš vrh E slaví dnes již 7. narozeniny. Eliško, Elinko, Emmo, Sáro, Zooey, Easte, Marley a Vilíku, přejeme vám k vašim narozeninám všechno nejlepší, ať jste zdraví, užíváte hrátky s psími kamarády i mazlení a laskominky od páníčků.

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

1.4.2020 oslaví naše dvoje "Aprílátka" (vrh D a Vrh F) své narozeniny.

Dessie, Dessy, Samy, Denny a Jeffíku, dneškem vstupujete mezi seniory a my vám přejeme pevné zdraví, hodně radosti a ať je váš věk poznat jen při pohledu do PP. 

Freny, Nessinko, Maruško, Pheobe, Finne, Miki, Rastíku a Sunny, vám přejeme k vašim 3.narozeninám všechno nejlepší, hodně zdraví, úspěchů na zkouškách i výstavách a hodně zábavy s páníčky i psími kamarády.

 

!!! NÁŠ CARRY JE OTCEM !!!

Náš Carry Pouštní vítr přivítal na světě 8.3.2020 svá první štěňátka. Maminkou je Child of Sally z Královských teras a štěňátka budou mít s největší pravděpodobností sytě zlatou barvu. Štěňátka mají zlatou barvu a již jsou všechna zadaná. Více info naleznete v sekci ŠTĚŇÁTKA.

 

Pevné zdraví, pohodu a hodně radosti a dobrých kamarádů v roce 2020 všem dvounožcům i čtyřnožcům

přeje CHS Pouštní vítr

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

17.11.2019 oslaví náš vrh B úctyhodné 12. narozeniny. Bellinko, Bonnie, Bubbles, Bodie, Bucku, Buddy a Doníku, přejeme vám všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka, chuti k jídlu a nálady na skopičiny. Brie a Barneymu posíláme vzpomínku a pohlazení do psího ráje.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.5.2019 Dnešní den patří našemu vrhu A. Úctyhodné 13. narozeniny dnes slaví náš Alfík, kterému přejeme hlavně pevné zdraví, aby ho stáří moc netrápilo a aby si stále užíval psí radosti. Artíkovi, Jackovi a Leovi, stejně jako jejich mamince Annie, posíláme krásnou vzpomínku a pomazlení do psího ráje.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

28.4.2019 slaví Daisy a její sourozenci z vrhu C již 9. narozeniny. Carrie-Ann, Cassie, Daisy, Caesare, Canny, Carry, Cato, Edo a Rocky, přejeme vám všem do dalších let hlavně hodně zdraví, abyste si mohli svůj psí důchod náležitě užívat a měli pořád dost sil a chuti na dlouhé procházky, psí hrátky, hony a vůbec všechno, co budete se svými páníčky podnikat.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

22.4.2019 Letos zrovna na Velikonoční pondělí slaví již 6. narozeniny náš vrh E. Eliško, Elinko, Emmo, Sáro, Zooey, Easte, Marley a Vilíku, přejeme vám k vašim narozeninám všechno nejlepší, ať vás nic netrápí, jste zdraví a máte pořád dobrou náladu.

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

1.4.2019 oslaví naše dvoje "Aprílátka" (vrh D a Vrh F) své narozeniny.

Dessie, Dessy, Samy, Denny a Jeffíku, přejeme vám k vašim 7. narozeninám všechno nejlepší, hodně zdraví a radosti se zvířecími i lidskými kamarády a aby kapsy vašich páníčků byly stále plné dobrůtek.

Freny, Nessinko, Maruško, Pheobe, Finne, Miki, Rastíku a Sunny, vám přejeme k vašim 2.narozeninám také všechno nejlepší, hodně zdraví a úspěchů na zkouškách i výstavách, a i když už jste dospělí a rozumnější, tak abyste pořád zůstali hraví a plní nadšení pro každou skopičinu.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

Čas je neúprosný, vrhy nám stárnou, a tak za maminkou Annie, ségrou Brie a kluky z vrhu A odešel do psího ráje  28.3.2019 i Barney. Byl to Pan PES a nikdy nezapomeneme na tu spoustu táborů a společných chvil, které jsme s ním a jeho páníčky prožili. Moc nás to mrzí a držíme palce páníčkům, aby je to brzy přebolelo a zůstaly jen krásné vzpomínky.

 

 

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

17.11.2018 oslaví naše štěňátka z vrhu B už 11. narozeniny. Bellinko, Bonnie, Bubbles, Barney, Bodie, Bucku, Buddy a Doníku, přejeme vám všechno nejlepší, abyste byli duchem stále mladí, nic vás netrápilo a mohli jste být i nadále aktivní psí důchodci se spoustou ztřeštěných nápadů. Brie posíláme pusu a pohlazení do psího nebíčka.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

14.11.2018 Špatné zprávy bohužel pokračují, protože dnes, 3 dny před svými 11.narozeninami, odešla do psího ráje i Brie. Bylo to velmi nečekané a zasáhlo nás to všechny nepřipravené - i když na tohle stejně nemůže být člověk dost připravený... Je nám to strašně líto, přejeme paničkám hodně sil a myslíme na ně.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

29.10.2018 Tentokrát máme velmi smutnou zprávu a to, že za Jackem a Annie odešel i Jackův bráška Leo. 12,5 roku je krásný věk, ale pořád je to moc brzy. Moc a moc myslíme na jeho páníčky a doufáme, že to brzy přebolí.

 

27.10.2018 jsme si opět udělali sraz vrhu F, tentokrát v trošku menším počtu (chyběla Maruška, Pheobe a Rasty), ale i tak to bylo fantastické - pejsci se dosyta vyřádili a vyběhali, my jsme si krásně popovídali a dokonce i výborně najedli. Páníčkům od Nessinky patří velký dík za skvěle vymyšlenou trasu, všem ostatním za účast a těšíme se na příště.

 

26.10.2018 absolvoval Finn rentgeny kloubů. A protože píšeme se zpožděním a v létě zvládli rentgeny kromě Mikiho a Marušky i všichni ostatní, tak už můžeme napsat i výsledky:

 

 

DKK

DLK

OCD ramen

Floe Vanessa Pouštní vítr

A

0/0

nepostižen/clear

Francis pouštní vítr

B

0/0

nepostižen/clear

Funny Pheobe Pouštní vítr

A

0/0

nepostižen/clear

Finn Fox Pouštní vítr

B

0/0

nepostižen/clear

First Sunny Day pouštní vítr

A

0/0

nepostižen/clear

Forrest Pouštní vítr

A

0/0

nepostižen/clear

 

 Máme z těch nádherných výsledků obrovskou radost a všem moc a moc gratulujeme a držíme palce Mikimu s Maruškou.

 

20.10.2018 absolvovala Pheobe svoje první lovecké zkoušky. KPZ ve Slabčicích došla ve II. ceně s 212 body (díky limitní známce z vlečené srstnaté) a umístila se na krásném 7. místě z 20 nastoupených psů. Gratulujeme Pheobe i její paničce, máme velikou radost a těšíme se na jejich další zkouškové úspěchy.

 

8.9.2018 zazářil Finn na Klubové výstavě v Brně, když si v mezitřídě vybojoval titul V1, CAC a CC a stal se tak čekatelem šampiona krásy, což se zatím nikomu z našich štěňátek nepovedlo. Moc Finovi i paničce gratulujeme - jste neuvěřitelní, máte neskutečnou výstavní výdrž a my vám moc držíme palce do budoucna!

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

O prázdninách bohužel umřel ve 12ti letech Jack z našeho vrhu A. Strašně moc nás to mrzí a přejeme páníčkům, aby je ta ztráta brzy přebolela.

 

25.5.2018 složil ve Veselíčku u Lipníka OVVR tentokrát Finn a aby netrhal partu, tak stejně jako ségry na plný počet bodů. Moc jemu i paničce gratulujeme k prvnímu zkouškovému úspěchu a držíme palce na další.

 

20.5.2018 absolvovala Freny OVVR v Tuhanci. Byl to naprosto skvělý den, bylo perfektní počasí, lidi i organizace a všichni pejsci byli nesmírně šikovní. Vítězem zkoušek se sice stala Freny díky aportu zvěře, ale drtivá většina všech zúčastněných skončila v I. ceně, bodové rozdíly byly těsné a všichni si zaslouží obrovskou gratulaci.

 

12-13.5.2018 Tento víkend byl pro nás neobvykle výstavní a velmi úspěšný. V sobotu získal Finn opět V1, VTM (tentokrát na krajské výstavě v Hlučíně) a Pheobe VD s moc pěkným posudkem na klubovce v Humpolci a v neděli se Freny, Pheobe a Sunny sešli na oblastní výstavě v Horních Počernicích. Bylo sice trochu horko a málo stínu, ale vyšlo to parádně. Rozhodčímu se naši benjamínci líbili, a tak (i když celkem často zadával i VD) si všichni odnesli hodnocení VÝBORNÝ (konkrétně Sunny a Freny svou třídu vyhráli, stejně jako Finn včera, a Pheobe získala V2). Všem moc a moc gratulujeme a děkujeme za účast i příjemnou společnost při výstavním čekání.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.5.2018 Právě dnes slaví náš vrh A už 12. narozeniny. Alfíku, Jacku a Leo, přejeme vám, abyste byli hlavně pořád zdraví, nic vás nebolelo a stále jste si užívali život plnými doušky. Artíkovi posíláme pohlazení do nebíčka, kde s maminkou Annie určitě honí nějaké ty zajíčky, bažanty a srnky.

 

30.4.2018 Velikou gratulaci posíláme Finnovi a jeho paničce, kterým se podařilo na klubové oblastní výstavě v Kelči vyhrát třídu mladých. Máme obrovskou radost a přejeme hodně dalších výstavních i jiných úspěchů.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

28.4.2018 oslaví náš vrh C krásné 8. narozeniny. Carrie-Ann, Cassie, Daisy, Caesare, Canny, Carry, Cato, Edo a Rocky, vstupujete oficiálně mezi psí seniory a my vám k tomu přejeme hlavně hodně zdraví a stále tolik životního elánu, abyste senioři byli jen "papírově" nikoliv duchem.

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

22.4.2018 Dnes je to právě 5. let, co se narodila naše štěňátka z vrhu E.

Eliško, Elinko, Emmo, Sáro, Zooey, Easte, Marley a Vilíku, přejeme vám k vašim narozeninám všechno nejlepší, pevné zdraví a spoustu zábavy s páníčky i psími kamarády.

 

21.4.2018 se uskutečnil  druhý sraz vrhu F. Až na Rastíka a Marušku se sešli všichni a dokonce přijel i táta Fox a prateta Wendy. Počasí nám vyšlo nádherně, procházka se vydařila a hlavně, všechna štěňátka vyrostla do krásy, jsou hravá a veselá, ale zároveň krásně aportují i dohledávají, z čehož máme obrovskou radost. Vše završilo posezení v prima hospůdce, které se protáhlo až na 3 hodiny, protože se nikomu nechtělo domů. Moc děkujeme všem, že jste přijeli a těšíme se na příště.

 

15.4.2018 nám udělala ohromnou radost naše Pheobe (Funny Pheobe), která s paničkou naprosto bravurně a bez jediného zaváhání zvládla OVVR v Pístině na plný počet bodů. Moc oběma gratulujeme a přejeme hodně úspěchů na dalších zkouškách.

 

9.4.2018 jsme s Daisy, Gábinou a Buddym strávili krásný den na Prokopově poháru. Počasí nám celkem přálo, atmosféra byla moc příjemná, a tak všichni jsme si to moc užili. Daisy byla tak šťastná, že mě má zas jednou jen pro sebe a že může konečně zase něco dělat, že makala jako ďas, zvládla všechny disciplíny na plný počet bodů a vyhrála třídu seniorů. Buddy to pojal více rekreačně (koneckonců, panička o aportech nic neříkala, jen slibovala prima výlet), ale i na něm bylo vidět, že si to náramně užívá. Moc děkujeme všem organizátorům, jako vždycky to bylo bezva a my už se těšíme na příští rok.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

1.4.2018 slaví naše (od loňska dvoje) "Aprílátka" své narozeniny, vrh D již po šesté a vrh F poprvé.

Dessie, Dessy, Samy, Denny a Jeffíku, přejeme vám, ať jste šťastní, spokojení a hlavně zdraví, abyste si mohli spolu s páníčky a psími kamarády užívat společné chvíle, procházky, výlety a jinou zábavu.

Freny, Nessinko, Maruško, Pheobe, Finne, Miki, Rastíku a Sunny, vám přejeme k vašim 1.narozeninám také hodně zdraví a nikdy nekončící chuť si hrát, abyste mohli do sytosti skotačit a užívat si života s páníčky, psími i lidskými kamarády. A protože s věkem přichází i povinnosti a odpovědnost, tak vám zároveň přejeme hodně štěstí u nadcházejících rentgenů kloubů, zkoušek a výstav a abyste už dostali i trošku toho psího rozumu, zúročili tak snažení vašich páníčků a brzy se z vás stali parťáci na které je spolehnutí.

 

 

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

17.11.2017 slaví kulatiny naše štěňátka z vrhu B. Bellinko, Bonnie, Brie, Bubbles, Barney, Bodie, Bucku, Buddy a Doníku, přejeme vám k vašim krásným 10. narozeninám hlavně pevné zdraví, aby vás nic nebolelo a mohli jste si stále plnými doušky užívat procházky a mazlení s páníčky, hry s ostatními pejsky a bez omezení si plnit bříška dobrotami.

 

28.10.2017 jsme měli první sraz vrhu F a náramně se nám vydařil. Oproti předpovědím bylo počasí v podstatě pěkné, skoro jsme nezmokli, vichr začal až když už jsme byli všichni zpátky doma a dokonce jsme si užili i malinko sluníčka. A nejlepší na tom bylo, že se sešlo 7 z 8 štěňátek a za to všem páníčkům moc děkujeme. Chlupáči se krásně proběhali, do syta si pohráli a dokonce si i zaplavali a my jsme měli dost času si popovídat a nafotit spoustu fotek. Jen byl občas trošku problém poznat kdo je kdo, ale ke konci už jsme zvládli i to. Ještě jednou všem moc děkujeme, že se o chlupáčky tak skvěle staráte, že jste s námi stále v kontaktu, ochotně dojedete na sraz, i když pro některé to byla dálka a těšíme se na jaro, až si setkání zopakujeme.

                                   

 

                                   

 

1.10.2017 oslavila naše štěňátka z vrhu F půlroční narozeniny - všechna jsou zdravá, krásně rostou a dělají svým majitelům radost. Moc děkujeme všem, že nám pravidelně podáváte zprávy o tom, jak se naši chlupáčči mají, posíláte fotky a jezdíte na návštěvy. Moc si toho ceníme.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

4.9.2017 ve večerních hodinách odešla do psího nebíčka naše Annie. Strašně moc se nám stýská, ale i když jsme celou dobu věděli, že tohle jednou nastane, tak rozhodnutí pořídit si pejska v žádném případě nelituju. Annie byla úžasný pes od štěňátka až po psí babičku, byla nám za všech okolností skvělým parťákem a ukázala nám, jak nádherné je zabořit obličej do psí srsti, nadechnout se psí vůně a pomazlit hebká ouška i čumáček. Dala našim výletům do přírody nový rozměr a její lovecké vlohy a chuť do práce mi odhalily kouzlo výcviku, honů a zkoušek, čímž mi vlastně úplně změnila život. Ta dychtivost, když se vystřelilo a ona věděla, že si bude moct přinést bažantíka, kachnu nebo zajíce, pohled na její vztyčené uši a pocit hrdosti, když mi to předávala, způsobila, že jsem si hony zamilovala, i když před 15 lety by mě ve snu nenapadlo, že se budu něčeho takového účastnit a ještě se na to budu těšit. Jen díky ní jsem poznala spoustu skvělých kamarádů, ať už z řad retrívrářů a ostatních pejskařů nebo z řad majitelů našich štěňátek a také kouzlo odchovávání těch mrňavých chlupatých kuliček, což je jedna z nejkrásnějších věcí, kterou jsem v životě zažila (i se všemi strastmi, které to občas přináší). A za to, i za všechno ostatní, jí patří můj obrovský dík a NIKDY jí to nezapomenu. Anniesku, byla jsi skvělá, moc děkuju, že sis vybrala zrovna nás a pevně doufám, že tam "nahoře" máš spoustu lesů a luk plných zajíčků, bažantů a srnek na prohánění, lidí na drbání a mazlení a že se mi ještě někdy poštěstí mít pejska jako jsi byla TY.  Děkuju, myšičko moje, nikdy na tebe nezapomeneme!!!

 

10.6.2017 bylo štěňátkům 10 týdnů a my jsme se museli rozloučit i s Finnem. Bylo to smutné, ale útěchou nám je, že i on bude mít (stejně jako všichni ostatní sourozenci) skvělý domov a také Francis (červená fenečka), kterou si necháváme ve spolumajitelství a bude bydlet kousíček o nás.

 

1.6.2017 Štěňátkům jsou 2 měsíce a všichni až na Finna (žlutý pejsek) už jsou v nových domovech a sžívají se s novými páníčky. Moc děkujeme za všechny zprávy a fotky, je krásné slyšet, že se naši benjamínci mají skvěle a že si rychle zvykli na velkou životní změnu.

 

25.5.2017 Tak a je to tady. Strašně rychle to uteklo a nastal čas rozloučení. Do nových domovů dnes odešli Miky (bleděmodrý) a Maruška (fialová) a další budou brzy následovat. Přejeme všem, aby se jim u nových páníčků líbilo, aby byli zdraví, moc páníčky nezlobili a doufáme, že se jim bude stýskat kratší dobu než nám. Fotky z posledních dnů jsou ve fotogalerii.

 

24.5.2017 Dnešek byl opět nabitý událostmi - ráno jsme štěňátka po čtvrté odčervili, pak přijela spousta návštěv včetně nevlastní sestry Dessy a jejích páníčků, následovala lazebnická hodinka, kdy jsme všem stříhali drápky a večer se na nás naposledy přijel podívat táta Fox s páníčkem.

 

22.5.2017 Dnešek byl opět ve znamení návštěv. Štěňátka jsou vymazlená a vyskotačená, návštěvy olízané a okousané, takže všeobecná spokojenost. Včera slibované fotky jsou ve fotogalerii.

 

21.5.2017 Dneska jsme jeli se štěňátky z chaty zpátky domů, všichni zvládli cestu jako staří mazáci a ještě měli odpoledne spoustu mazlících návštěv. Ve fotogalerii jsou jednotlivé fotky, společné z uplynulých dní přidáme zítra.

 

20.5.2017 Strašně to uteklo, štěňátkům je dnes 7 týdnů a brzy se nám rozutečou do nových domovů. Už mají i ti nejmenší přes 5kg, zvládají bravurně jízdu autem, hromadné přivolání má taky celkem slušnou úspěšnost a jsou i docela čistotní (vykoupání a následné obalení hlínou se nepočítá). Mamka Daisy už před nimi, zvlášť když jsou hladoví, už dost utíká, takže polovina her je hra na honěnou.

 

18.5.2017 Dnes mají štěňátka za sebou další cestu autem a před sebou tři dny na chatě. Už se tu chovají jako doma a na zahradě řádí o sto šest. Fotky ze včerejška a z dneška najdete ve fotogalerii.

 

16.5.2017 Dneska jsme štěňátka trochu potrápili, protože došlo na první očkování, tetování a čipování. Čekali jsme, že statečnější budou kluci, ale opak byl pravdou. Jinak jsou všichni zdraví a pěkně prospívají. Ještě, než byli všichni celí zelení od tetovací barvy, tak jsme je stihli nafotit v postojích. Fotky najdete tady. Moc děkujeme Líbě za veškerou pomoc.

 

14.5.2017 Minulé 3 dny jsme strávili se štěňátky na chatě. Tam měli naši nejmenší mnohem větší rozběh a ještě absolvovali 2x hodinovou cestu autem. Pokud zrovna nespali, tak v jednom kuse něco objevovali, okusovali a očmuchávali. Společně vyhloubili svou první díru, očesali ještě nezralý rybíz, zkrátili trávu a kytky, probrali listy na stromech a zbavili zahradu suchých větviček. Pracovali často a s velkým zápalem, ale i tak maminka Daisy dbala na jejich štíhlou linii, takže si museli v pracovní pauze svou mléčnou svačinku vždy nejprve dohonit. Včera bylo štěňátkům 6 týdnů, všichni jsou moc roztomilí, hraví a mazliví a je s nimi ohromná legrace. Zelený pejsek je největší (už má přes 5kg) a bleděmodrý naopak nejmenší (těsně dotahuje na 4kg) - tenhle rarášek totiž raději tráví čas překonáváním překážek a prováděním lumpáren a jídlo je pro něj ztráta tohoto drahoceného času. Dohromady jsou už slušné destrukční komando, zvláště přes noc, kdy polevíme v pozornosti. Také už je jasné, kdo je kdo, takže už na všechny voláme jménem. Ve fotogalerii je spousta nových fotek.

 

11.5.2017 Dnešek byl opět ve znamení návštěv budoucích páníčků a psích a lidských kamarádů. Přijela se podívat i jejich sestřenice Zooey a krásně si s nimi hrála. Štěňátkům se to moc líbilo a i pro nás to byla pěkná podívaná. A protože bylo nádherně a chlupáčci byli celý den venku, tak mezi návštěvami řádili a zkoumali detailně všechna zákoutí naší zahrádky, takže od přenesení domů pořád jen spí. Ve fotogalerii je spousta nových fotek.

 

8.5.2017 Do fotogalerie jsme přidali fotky ze včerejšího výletu a návštěvy tatínka a také jednotlivé fotky štěňátek v pěti týdnech.

 

7.5.2017 Dneska mají za sebou štěňátka první cestu autem a taky návštěvu tatínka Foxe. Cestu autem zvládli malí chlupáčci naprosto bravurně, na návštěvě u budoucích majitelů Francis se jim moc líbilo, prozkoumali všechny kouty zahrady a zdarma zařídili sestřih veškeré dostupné zeleně. Tatínek Foxík je také velmi zajímal a pořád za ním běhali, takže pak celý večer spali jako dudci. Fotky přidáme zítra.

 

6.5.2017 Strašně to letí a štěňátkům je už 5 týdnů. Největší cvaldové už váží přes 4 kg a ostatní se pohybují kolem 3,5kg. Jsou čím dál chytřejší a zvídavější a největší nepřítel je čůrací podložka. Bojují s ní statečně a zpravidla tam neporušená vydrží max. 0,5h hodiny. Už se i přetahují o hračky, ale největší zábava je pořád okusování sourozenců a kotníků neopatrných návštěvníků. Na zahradě neohroženě zkoumají všechna zákoutí a honí se s dětmi. Ve fotogalerii jsou nové fotky.

 

5.5.2017 Dneska byli mrňousové venku jen chvilku, protože je zase mokro a zima, ale ani vevnitř se nenudili. Krásně reagují na náš příchod, strašně rádi se mazlí a ani moc neokusují děti, což je prima. Včera dostali větší rozlišovací obojky, protože ty malé už byly většině těsné a moc jim to sluší. Ve fotogalerii přibylo pár nových fotek.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.5.2017 Dneska slaví náš vrh A krásné 11. narozeniny. Alfíku, Jacku a Leo, přejeme vám hlavně pevné zdraví, aby vás nic nebolelo a měli jste stále chuť do života a na různé skopičininy. Artíkovi posíláme pohlazení a pusinku do psího ráje.

 

Konečně se alespoň na chvíli umoudřilo počasí, a tak byla štěňátka skoro celý den venku. Moc si jim to líbilo a nám taky. Fotky najdete tady.

 

1.5.2017 Naši benjamínci jsou na světě přesně jeden měsíc. Jsou úžasně hodní, hraví, mazliví a nejraději se chovají v náruči, což jim rádi a hojně dopřáváme. Stačí, když překročíme ohrádku a hned se k nám hrnou, což můžete vidět na přidané fotce.

 

30.4.2017 Dnešní den byl pro štěňátka plný překvapení - místo porodní bedny mají ode dneška k dispozici 3/4 pokoje a protože se oteplilo, tak jsme jim i venku místo skládací ohrádky udělali větší výběh. Teď jen, aby teplo vydrželo a mohli jsme je tam taky občas přes den dát... Pak jsme je venku ještě jednotlivě vyfotili (fotky jsou ve fotogalerii) a na večer opět odčervili Banminth pastou.

 

29.4.2017 Štěňátkům jsou 4 týdny a už mají pár dní mají zoubky, které začínají pomalu testovat na všem, k čemu se dostanou. Stále nás ale víc olizují než okusují, což je fajn - snad jim to vydrží. Už taky hodně vyrostli, největší cvalíci (modrý a zelený) se dnes těsně přehoupli přes 3kg a při krmení se už všichni najednou k mamince Daisy skoro nevejdou (viz fotogalerie). Dnešek byl ve znamení návštěv, naši chlupáčci se všem moc líbili, užili si hlazení do syta a zkrátka nepřišly ani maminka Daisy a babička Annie. Moc všem děkujeme za návštěvu a těšíme se na příště.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

28.4.2017 Dneska slaví Daisynka a její sourozenci už 7. narozeniny. Carrie-Ann, Cassie, Daisy, Caesare, Canny, Carry, Cato, Edo a Rocky, přejeme Vám k narozeninám všechno nejlepší, hodně zdraví, spoustu drbání a neustále úsměv od ucha k uchu.

 

27.4.2017 Dneska jsme dali do bedny čůrací podložku a štěňátka byla překvapivě šikovná - snad jim to vydrží. Ve fotogalerii jsou dvě nové fotky.

 

26.4.2017 Dneska dosáhli všichni štěníci váhy 2kg a krásně baští z misky. Oranžová fenečka si včera jako první poponesla hračku, aby si ji mohla v klidu ožužlat a zelený rarach přelezl i jednou zvýšený okraj bedny, takže ho bude potřeba ještě zvýšit. Venku dneska bohužel chlupáčci nebyli, protože celý den pršelo a byla zima, ale díky tomu mají za sebou opět stříhání drápků, aby maminka Daisy tolik netrpěla. Ve fotogalerii přibylo opět pár fotek.

 

24.4.2017 Dnešní krásný den jsme využili k tomu, abychom seznámili štěňátka s trávníkem. Zpočátku byli mrňousové trochu nejistí, ale pak se vydali na průzkum a nakonec v ohrádce spokojeně usnuli. Fotky jsou ve fotogalerii.

 

23.4.2017 Dneska už si štěňátka mimo mlíčka vyzkoušela i krůtí masíčko a moc jim to šmakovalo. Chudinky ani nestihli vylízat mističku - o to se postarala mamka Daisy sotva jsme se otočili zády. Dneska jsem je s pomocí Foxíkova páníčka jednotlivě nafotili fotky jsou kouzelné - Marku, moc děkujeme. Byla to ale fuška a ukázalo se, že místo modelek máme modely - kluci neměli s focením sebemenší problém, ale holky stávkovaly téměř všechny. Vyjímečně jsme dali do fotogalerie červené a růžové fenečce dvě fotky, protože krásně zívaly.

 

22.4.2016 Štěňátkům jsou dnes 3 týdny, jsou čím dál čipernější, hravější a mazlivější a je s nimi úžasná legrace. Dneska si poprvé vyzkoušeli mlíčko z misky a docela jim to šmakovalo, i když někteří to pojali spíše jako regenerační koupel. Výsledek můžete vidět ve fotogalerii.

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

Právě dnes slaví náš vrh E krásné 4. narozeniny. Eliško, Elinko, Emmo, Sáro, Zooey, Easte, Marley a Vilíku, přejeme vám nějaký móóóć dobrý dortík a do dalších let hodně zdraví a každodenních radostí s páníčky i psími kamarády.

 

21.4.2017 Z našich štěňátek budou zřejmě psí politici, protože kromě spacích chvilek nezavřou tlamičky a neustále o něčem rokují. Hlásky mají čím dál silnější a zasedají nejčastěji v noci, takže jim asi brzy přestaneme v noci dělat společnost. Jejich hašteření můžete vidět ve fotogalerii.

 

18.4.2017 Štěňátka jsou den ode dne šikovnější, všichni už krásně sedí i chodí a dokonce při sourozeneckém pošťuchování už i poskakují. Daisy včera poprvé kojila v sedě, ale většinou si ještě lehá. Ve fotogalerii jsou je pár nových fotek.

 

17.4.2017 Dnes jsme mrňatům přidali i hračky, aby měli na ožužlávání něco víc než jen sourozence. Zdá se, že se líbí, ale  zatím se jim věnují jen, když o ně zakopnou. První pokusy o hraní jsou ve fotogalerii.

 

15.4.2017 Dnes jsou našim štěňátkům přesně 2 týdny a jejich pokroky jsou vidět téměř každý den. Všichni už vidí a slyší, jejich hemžení je čím dál hlasitější a rozšiřují si repertoár zvuků (slastné mručení, když je mamka Daisy olizuje, kňučení a štěkání, když se zatoulají moc daleko a vrčení, když se je nějaký sourozenec snaží násilně vystrnadit od mléčného baru). Všichni také zdatně pilují chůzi, zvládnou už pár i krůčků, než svalí na záda a začínají se zajímat o své okolí. Mají za sebou první odčervení Banminth pastou a všichni to zvládli výborně - zřejmě díky momentu překvapení, protože bylo vidět, že jim to moc nechutná, takže příště bude nejspíš hůř. Do sekce štěňata přibyl deníček s váhovými přírůstky a jinými důležitými událostmi. Také jsme mrňouse nafotili znovu jednotlivě a fotky nejdete zde.

 

14.4.2017 Během včerejška a dneška prokoukli i všichni ostatní, takže už se ta naše banda rozhlíží kolem, studuje, jak vlastně ten svět vypadá a oňufává sourozence. Zelenému nezbedovi se k našemu údivu podařilo zdolat nejnižší okraj porodní bedny, takže ho budeme muset zvýšit. Ve fotogalerii jsou nové fotky.

 

12.4.2017 Tak oranžová fenečka vyhrála a dnes se jako první podívala na svět. Žlutý, zelený a modrý pejsek a růžová fenečka budou zřejmě koukat co nevidět, za to fialová a červená spolu s bleděmodrým pejskem zřejmě usoudili, že tu není nic k vidění a vypadají, že si ještě chvilku počkají. Všichni se už taky mnohem víc pokoušejí o chůzi dneska se začali očuchávat i navzájem. Ve společné fotogalerii přibyly opět nějaké fotky.

 

11.4.2017 Dneska jsme do fotogalerie přidali několik fotek a za většinu z nich děkujeme MVDr. Líbě Štorkové, která se přijela v neděli na naše mrňousky podívat.

 

10.4.2017 Až na zeleného pejska a růžovou fenečku, kterým chybí doslova jen pár gramů, dnes všichni zdvojnásobili svou porodní váhu. Navíc se zdá, že už brzy začnou koukat, protože malinko pootvírají očka. Zatím je to ale jen náznak, takže to může ještě chvilku trvat.

 

9.4.2017 Dnes jsme štěňátka opět vyfotili jednotlivě. Bylo to náročnější než minulý týden, protože se už víc hemží a dávají najevo nespokojenost s odloučením od mámy a sourozenců. Nakonec jsme raději zbaběle počkali až usnou. Fotky najdete tady

 

8.4.2017 Dneska je to přesně týden, co jsou na světě naši mrňousci z vrhu F. Jsou to kouzelní drobečci, mamka Daisy se o ně vzorně stará a my si s nimi užíváme každou minutu. Až na fialovou fenečku a bleděmodrého pejska už všichni přesáhli 800g, největší cvalda (zelený) už má dokonce skoro 900g. Růžová fenečka a modrý pejsek už se čím dál častěji pokoušejí o chůzi (i když jim to samozřejmě ještě nejde) a růžová fenečka je zatím zároveň nejhlasitější štěňátko (chodit sice umím, ale co bych si nezakřičela, když se pak natáhne ruka a přistrčí mě k mlíčku bez námahy). Aby v tom nebyla sama, tak jí zdatně sekunduje zelený pejsek. Dneska jsme všem štěňátkům ostříhali a zabrousili drápky na předních packách, protože už při krmení mamku pěkně škrábali. Pokus modrého pejska o chůzi se nám podařilo vyfotit, takže ho najdete ve fotogalerii.

 

7.4.2017 Dnes dostala štěňátka místo stužek rozlišovací obojky. Jak jim sluší můžete vidět zde.

 

6.4.2017 Kromě fialové fenečky se dnes všichni váhově přehoupli přes 700g a růžová fenečka se už dokonce na pár vteřin postavila na všechny čtyři nožičky. Fotky štěňátek najdete zde.

 

5.4.2017 Štěňátka už jsou viditelně větší a jejich prakticky nepřetržité mlaskání se rozléhá celým bytem. Ve společné fotogalerii jsou 2 nové fotky.

 

4.4.2017 Pupeční pahýly dnes odpadly i zbylým dvěma štěňátkům, všechna se mají čile k světu a v jednom kuse se krmí. Ve společné fotogalerii najdete 3 nové fotky.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.4.2017 Dnes je naší Annie přesně 13 let. Annie, jsme moc rádi, že tě máme, jsi naše sluníčko a my doufáme, že budeš naše životy ještě pár let projasňovat. K tomu ti přejeme hlavně hodně zdravíčka, spokojenosti a aby tě nikdy nepřešla tvá neuvěřitelná chuť k jídlu.

 

Všem štěňátkům kromě fialové fenky a modrého kluka už odpadly pupeční pahýly a nám se konečně podařilo pořídit jednotlivé fotky všech štěňátek. Najdete je tady

 

2.4.2017 Dnes máme bohužel smutnou zprávu, a to tu, že nás opustil hnědý pejsek. Zbývající štěňátka se mají čile k světu, takže doufáme, že nás už nic podobného nepotká. Ve fotogalerii mrňousků přibyla jedna fotka, fotky jednotlivých štěňátek jsme tentokrát nestihli, tak snad zítra.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

1.4.2017 Právě dnes je našemu vrhu D už 5 let. Dessie, Dessy, Samy, Denny a Jeffíku, přejeme vám do dalších let hodně zdraví, pohody s vašimi páníčky a taky spoustu skotačení s psími kamarády, abyste byli pořád fyzicky i duševně fit.

Maminka Daisy si pro Vás připravila mírně neobvyklý dárek v podobě 5 polobratříčků a 4 polosestřiček narozeným přesně v den vašich narozenin a my pevně doufáme, že budou stejně skvělí, jako vy.

 

!!! MÁME ŠTĚŇÁTKA !!!

Štěňátka se narodila 1.4.2017, více v sekci štěňata

 

27.3.2017 Dnes má Daisy 56.den březosti, do porodu zbývá jen cca týden a vše už je nachystané. Daisynka zvládá březost výborně a i když už má bříško o hodně větší (už dva lidi nám na procházce řekli, že bychom jí měli dát dietu) a občas ji nějaké to mrně nakopne až vykvikne, tak neztrácí svou dobrou náladu. Pohyby štěňátek už cítíme i my, takže ji prakticky celé dny někdo hladí, což se jí ohromně líbí. Stále ještě má ale i dost elánu na procházky a snad s ještě větší chutí než dřív (je-li to vůbec možné) žere kdejaký fujtajbl, co někde najde. Hlavně, že na granule se tváří, jako kdybychom ji chtěli otrávit...

A takhle chrní v porodní bedně:

 

20.2.2017 Dnes nám ultrazvuk potvrdil, že Daisy nosí v bříšku štěňátka (narodit by se měla začátkem dubna 2017). Máme velkou radost a už se na ty chlupaté drobečky moc těšíme. Podrobnosti najdete v sekci štěňátka.

Pokud máte o naše štěňátko zájem, tak nás neváhejte kontaktovat a domluvit si nezávaznou návštěvu.

 

30.1 a 1.2.2017 byla naše Daisy nakryta Foxem (Power of Rain Brdské zlato). Krytí proběhlo bez problémů, oba psíci si to moc užili a teď nezbývá než čekat na ultrazvukové potvrzení březosti. Podrobnosti najdete v sekci štěňátka

 

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

17.11.2016 bude našemu vrhu B už 9 let. Bello, Bonnie, Brie, Bubbles, Barney, Bodie, Bucku, Buddy a Doníku, přejeme Vám všem hlavně pevné zdraví, abyste si mohli ten svůj psí důchod dlouho a náležitě užívat, stále stejný temperament, dobrou náladu (jak vaši, tak i vašich páníčků) a samozřejmě i nikdy nekončící přísun dobrůtek a mazlení.

 

4.10.2016 Omylem se stalo, že jsme naší Carrie-Ann Pouštní vítr nezveřejnili poslední zkouškové úspěchy, takže to teď napravujeme. Carrinka, která se s paničkou věnuje i sportovní kynologii, zvládla v posledních dvou letech složit na výbornou zkoušky BH (zkouška doprovodného psa) a ZZO (zkouška základní ovladatelnosti) a teď 1.10.2016 i ZOP (zkouška ovladatelnosti psa). Moc gratulujeme Carrince i její paničce a přejeme mnoho dalších zkouškových úspěchů.

 

 

27.5.2016 absolvoval náš Barney Pouštní vítr další ročník Doupovského poháru v rámci výcvikového tábora v Kyselce a získal ve své kategorii neuvěřitelné první místo. Moc gratulujeme Barneymu i Milušce k úžasnému výkonu.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.5.2016 oslaví náš první vrh kulatiny. Alfíkovi, Jackovi i Leovi přejeme k 10. narozeninám hlavně pevné zdraví, aby byli duchem stále mladí a společně s páníčky si ještě dlouho užívali život plnými doušky. Na Artíka moc vzpomínáme a posíláme mu pohlazení do psího nebíčka.

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

28.4.2016 bude naší Daisy a jejím sourozencům už 6 let. V knihách se píše, že goldeni se ve dvou až třech letech zklidní - no, asi nemáme doma goldena, protože Daisy strčí temperamentem řadu ročních psů do kapsy... Takže, Carrie-Ann, Cassie, Daisy, Caesare, Canny, Carry, Cato, Edo a Rocky, přejeme Vám (nebo spíš vašim páníčkům), abyste měli temperamentu tak akorát, aby páníčci nezešíleli, ale přitom jste si užívali krásy života, neopustila vás hravost a nemoci a úrazy se vám vyhnuly obloukem.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

22.4.2016 oslaví naši nejmladší (vrh E) již 3. narozeniny. Je neuvěřitelné, jak to letí - mám je pořád za štěňátka, ale těmi už dávno nejsou. Eliško, Elinko, Emmo, Sáro, Zooey, Easte, Marley a Vilíku, přejeme Vám, abyste byli zdraví, uchovali si štěněcí nadšení pro každou blbinu, ale přitom, abyste byli páníčkům dobrými parťáky.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.4.2016 oslavila zakladatelka naší CHS úctyhodné 12. narozeniny. Annie, ze srdce ti (a sobě také) přejeme, abys byla ještě dlouho tak zdravá a spokojená jako dosud, abychom si mohli společně užít ještě spoustu legrace.

 

2.4.2016 jsme se vydali na VI. ročník Prokopova poháru a tentokrát jsme to pojali opravdu jako rodinný výlet a dorazili v plné sestavě. Bylo nádherně, psíci byli nadšení, že zase můžou pracovat, takže paráda. Sice bylo vidět, že jsme všichni ze zkouškového maratonu trochu vypadli - Daisy si to zkazila na jedné disciplíně sama a Annie jsem to na té samé disciplíně zkazila já, ale jinak pracovaly holky pěkně a s obrovskou radostí. Moc děkujeme všem organizátorům a pevně doufáme, že se budeme moci zúčastit i příští rok.

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

1.4.2016 budou našemu vrhu D už 4 roky. Dessie, Dessy, Samy, Denny a Jeffíku, přejeme vám, aby váš narozeninový den proběhl přesně podle vašeho gusta a aby to tak zůstalo i po celý rok.

 

SMUTNÁ ZPRÁVA

10.3.2016 odešel do psího nebe náš Artík. Je nám to moc líto a budeme na něj a jeho veselý kukuč s láskou vzpomínat. Byl to skvělý pes a kamarád a máma Annie i nevlastní sestra Daisy si s ním užily na procházkách spoustu legrace.  Jeho rodině přejeme hodně sil, aby ta ztráta brzy přebolela a zůstaly jen hezké vzpomínky.

 

Krásné Vánoce a po celý příští rok úsměv na rtech přeje všem CHS Pouštní vítr

 

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

17.11.2015 oslaví náš vrh B 8.narozeniny a oficiálně tak vstoupí mezi psí seniory. Bello, Bonnie, Brie, Bubbles, Barney, Bodie, Bucku, Buddy a Doníku, přejeme vám všechno nejlepší a hlavně, abyste duší i tělem zůstali i nadále mladí a užívali si život plnými doušky.

 

12.11.2015 Dnes nám přišly výsledky GR-PRA1 a PRA2 testů naší Annie a máme obrovskou radost, protože v obou případech je čistá (GR-PRA1 & PRA2 N/N clear). Naše radost je o to větší, že díky stejným výsledkům otců našich vrhů C, D a E, jsme tímto jedním testem zjistili, že i všichni potomci z těchto vrhů jsou GR-PRA1 & PRA2 N/N clear (tedy nikdo zmíněné choroby nemá ani nepřenáší).

 

11.7.2015 absolvovala naše Eliška (Eliška Pouštní vítr) se svou paničkou OVVR v Roudné. Vedly si naprosto výborně, prokázaly, že jsou sehraný tým a s I.cenou a plným počtem bodů obsadily celkové 2. místo. Jsme na ně moc pyšní, oběma posíláme velkou gratulaci a držíme palce na další zkoušky.

 

17-20.6. Dovolená s retrieverem, Kyselka - jako každý rok, i když letos jen na pár dnů, se nám podařila účast na této skvělé akci. Obě naše chlupaté holky i Barneyho, který tam každoročně bývá taky, výcvik náramně bavil. Annie ve svých 11-ti letech běhala pro aporty jako mladice (no, zpátky už tak moc ne), dokonce ji bylo jedno, kdo ji vodí - hlavně když jsou ty bažanti a kachničky pro ni. Užili jsme si spoustu legrace (zejména s povelovou technikou pro Annie) a na závěr absolvovali i další ročník Doupovského poháru. Všichni psíci se činili a byli moc šikovní. Děkujeme rodině Míškových za bezchybnou organizaci, výcvikářům za čas a cenné rady, Milušce za dočasnou "výcvikovou adopci" Annie, všem za prima pohodu a těšíme se na příští rok.

 

10.6.2015 jsme se dozvěděli úžasnou novinu - naše Zooey (European Zooey Pouštní vítr) má ve svých dvou letech klouby naprosto v pořádku (DKK A/A, DLK 0/0 a OCD ramen - nepostižen). Máme velikou radost, moc gratulujeme a děkujeme páníčkům, že se Zooey vyšetření absolvovali.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.5.2015 Jarní narozeninové oslavy zakončuje náš vrh A, který letos oslaví krásné 9. narozeniny. Přejeme všem našim seniorům hlavně hodně zdraví a aby byli duchem stále mladí a připravení si neustále hrát a skotačit.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

28.4.2015 Jako poslední z dubnových štěňátek slaví narozeniny naše "céčka" a bude jim už 5 let. Co by si přála Daisy víme už dlouho (aby byl život samá sranda, dobrůtka, pomazlení a nekonečná procházka plná bahnitých kaluží, zaječích bobků, kravinců a jiných fujtajblíků, které se dají sežrat a napatlat do kožichu), ale doufáme, že  v rámci zachování dobrého psychického zdraví jejich páníčků bude ostatním stačit jen ta sranda, dobrůtky a mazlení .

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

22.4.2015 Oslaví své 2. narozeniny naši nejmladší z vrhu E. Eliško, Elinko, Emmo, Sáro, Zooey, Eastwoode, Marley a Vilíku, přejeme vám, abyste byli pořád zdraví, veselí a aby byl váš život plný hrátek a radosti.

 

11.4.2015 jsme strávili nádhernou sobotu na V. ročníku Prokopova poháru. Vyšlo úplně všechno - počasí, atmosféra, terény, občerstvení, zkrátka paráda. Za nás soutěžily Annie, Daisy a Dessie. Dessie pracovala skvěle a umístila se v obrovské konkurenci OPEN třídy na nádherném 7. místě. Na Daisy byl trochu vidět výcvikový výpadek, ale i tak to stačilo na 5. místo ve třídě TOP a Annie jako správný zkouškový matador si nenechala do ničeho kecat a s neuvěřitelnou radostí a ztrátou jediného bodu (za rychlost přinášených aportů) vyhrála třídu SENIOR. Díky všem za bezva den.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.4.2015 oslavila naše Annie už 11. narozeniny. Dostala výborný dortík, na který se tak třásla, že jsme málem ani nemohli udělat fotku a plyšáčka. Daisynka jí to trochu záviděla, ale brzy se taky dočká. Moc si přejeme, aby byla Annie ještě dlouho zdravá a spokojená a rozdávala lásku tak, jak to umí jen ona.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

1.4.2015 Dnes slaví naše "Aprílátka" již 3. narozeniny. Dessie, Dessy, Samy, Denny a Jeffíku, přejeme vám všechno nejlepší, hodně zdraví, psích i lidských kamarádů a samozřejmě hlavně spoustu dobrůtek a lásky vašich páníčků.

 

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

17.11.2014 oslaví naše "štěňátka" z vrhu B své už sedmé narozeniny. Přejeme jim všem  do dalších let hlavně pevné zdraví, stejně nezdolný temperament jako dřív, spoustu pěkných zážitků s páníčky a taky, aby bylo po ruce vždycky něco na zub.

 

1.11.2014 získal Marley výbornou na MVP v Letňanech, takže splnil výstavní podmínky chovnosti. Moc gratulujeme jemu i paničce a držíme palce na OVVR.

 

26.10.2014 zvládla naše Zooey (European Zooey Pouštní vítr) canisterapeutické zkoušky v centru Alfa. Moc gratulujeme a přejeme jíˇv její canisterapeutické praxi hodně úspěchů.

 

11-12.10.2014 jsme s Daisy a Buddym na poslední chvíli zaplnili uvolněná místa na ZPR v Blevicích. Počasí nám přálo, atmosféra mezi vůdci byla skvělá, zkoušky časově velmi dobře zvládnuté a rozhodčí profesionální - tedy až na jednoho, který ale bohužel zrovna vyfasoval ty nejtěžší disciplíny. Některé terény byly docela náročné a některé disciplíny velmi ztížené okolními podmínkami, ale to už je holt o tom tzv. zkouškovém štěstí. Naše skupina například velmi doplatila na 2 rybáře, kteří nám zpestřili handling na vodě péčí o rybník - vypouštění ryb a následné lití cca 10 kýblů vody za každou rybou, lovení chcíplotin a házení jablek a jiných pochutin  (to vše maximálně 30m od vůdce) do už tak povrchově velmi zaneřáděného rybníka, takže navádění psa na kus, který nevidí a ještě ho neustále rozptyluje něco u břehu byla fakt lahůdka. Rybáři přijeli současně s námi a celá akce jim trvala max. 0,5h, takže nechápu, proč nemohla jedna či druhá strana tu chvíli počkat. Druhý den na dohledávce kachny v rákosí (která byla sama o sobě těžká, protože vůdce na psa vůbec neviděl) pro změnu nakládali bagrem hnůj, takže vůdce psa nejen neviděl, ale ani neslyšel. Výsledek byl takový, že nikdo nedošel zkoušky na plný počet bodů, ale i tak byli pejsci šikovní, protože jich sedm zvládlo dojít v I.ceně, jeden ve II.ceně a čtyři ve III.ceně. Daisy získala se dvěma 3 titul res.CACT a 4. místo a Buddyho posunula limitní 2 z handlingu na vodě do II. ceny. Oba to moc bavilo a pracovali s velkým nadšením.

Moc gratulujeme všem, kteří zkoušky úspěšně dokončili a ještě jednou díky za bezva atmosféru.

 

Neuvěřitelnou radost nám v sobotu 11.10.2014 udělal i náš Marlísek (Emeth Marley Pouštní vítr), který svou výstavní premiéru zvládl na jedničku s hvězdičkou. Na krajské výstavě v Litoměřicích dostal V1, VTM a ještě se v obrovské konkurenci mladých jedinců všech plemen probojoval v závěrečných soutěžích do finálové desítky.

Moc gratulujeme a smekáme před vaším výstavním uměním.

 

4.10.2014 si Dessie s páníčkem rozšířili počet úspěšně zakončených zkoušek absolvováním PZ u OMS Nymburk. Dessie opět pracovala krásně, jen 1 ze slídění je katapultovala do III.ceny. Moc oběma gratulujeme a přejeme hodně podobných úspěchů

 

27.9.2014 absolvovala naše Dessie Pouštní vítr úspěšně svoje první vyšší zkoušky, konkrétně LZ od OMS Klatovy a získala tak potřebnou loveckou upotřebitelnost. Máme velkou radost, že se další naše štěňátko vydává na loveckou dráhu a přejeme Dessie i páníčkovi hodně úspěchů.

 

29.8.-1.9.2014 jsme měli prodloužený víkend plný dobrých zpráv. V pátek přišly toužebně očekávané výsledky rentgenů Elišky Emmy a Marleyho (vrhu E) a k naší velké radosti ani nemohly být lepší - tedy DKK A/A, DLK 0/0 a OCD ramen clear/clear. Moc všem gratulujeme a doufáme, že ostatní sourozenci nebudou trhat partu a budou mít klouby stejně zdravé.

V sobotu pak navíc Eliška bodovala na MVP v Mladé Boleslavi, kde získala v mezitřídě výbornou a krásný posudek. Jak jí to slušelo se můžete podívat sami.

 

 

 No a všechny úspěchy jsme v neděli oslavili společnou procházkou a posezením v mexické restauraci. Byl o to moc prima, všem děkujeme za účast a těšíme se na příště.

 

 

12.7.2014 absolvovala Eliška svou první výstavu a na OV Příbram vybojovala se svou paničkou V2 ve třídě mladých. Moc gratulujeme, jste šikulky.

 

28.6.2014 se na zkouškách činil pro změnu náš Buddy a svou paničkou úspěšně absolvoval KSVP v okr. Česká Lípa. Došli v krásné I. ceně, pouze s trojkou z práce v rákosí a chování na stanovišti. Budíkovi i paničce moc gratulujeme.

 

18-22.6.2014 Stejně jako v minulých letech jsem se i letos zúčastnila s Daisy výcvikového tábora v Kyselce, i když letos bohužel jen jeho druhé půlky. Bylo to moc prima, krásně jsme si to obě užily a Daisy byla štěstím bez sebe, že může zase něco dělat. Na poslušnosti sice bylo zpočátku vidět, že měla v posledních měsících dost volný režim, ale celkem rychle se zase dala do kupy a nakonec se ji podařilo i vyhrát Doupovský pohár. Moc děkujeme rodině Míšků za to, jak se o nás vzorně starali, všem za prima atmosféru a těšíme se na příští rok.

 

7.6.2014 jsme po dlouhé době opět zavítali na zkoušky, a to na KLZ Kladno-Drnek. Zkoušky byly poměrně těžké, ze 14 psů jich úspěšně došlo 9 a jen 3 měli I. cenu. Daisy posunula do II.ceny dvojka z markingu, jinak pracovala pěkně a hlavně si moc užívala, že má zase jednou paničku jen pro sebe a ještě si může zanosit zvěř.

 

13.5.2014 jsme se dozvěděli úžasnou zprávu, že naše Samy (December Pouštní vítr) má  stejně jako ostatní sourozenci DKK i DLK 0/0 (posuzoval MVDr. Snášil). Máme velikou radost a moc Samy i jejím páníčkům gratulujeme.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.5.2014 oslaví naše prvotinky již 8.narozeniny, čímž se z nich oficiálně stávají psí senioři. Alfíku, Artíku, Jacku, Leo a Andy, přejeme vám, ať jste stále zdraví, nic vás netrápí, máte i nadále duši štěněte a užíváte si život plnými doušky.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

28.4.2014 Dubnové narozeniny naší CHS zakončuje vrh C, který letos oslaví již čtyři roky mezi námi. Cassie, Carrie-Ann, Daisy, Caesare, Canny, Carry, Cato, Edo a Rocky, přejeme vám hodně zdraví a zábavy s psími i lidskými kamarády a aby kapsy vašich páníčků byly stále plné pamlsků.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

21.4.2014 Čas letí a zítra oslaví naši nejmladší (vrh E) svoje první narozeniny. Elinko, Eliško, Emmo, Sárinko, Zooey, Easte, Marley a Vilíku, přejeme vám, ať vám vydrží vaše štěněčí  hravost a neutuchající radost ze života, ať máte co nejvíc psích i lidských kamarádů a život je pro vás stále jedna velká legrace. K tomu samozřejmě patří i pevné zdraví, spousta mazlení a fůra dobrůtek. A protože vás v blízké době čekají rentgeny, tak všem moc a moc držíme palce.

 

13.4.2014 jsme uskutečnili skoronarozeninový sraz vrhu E. Sešlo se nás hodně a byl to opravdu krásný den. Počasí nám přálo (ráno to tak nevypadalo, takže jsme za to byli neskonale vděční) a procházka i následné posezení na zahrádce nedaleké mexické restaurace tak neměly chybu. Psíci se náležitě vydováděli jak ve vodě tak na souši, my jsme probrali všechno důležité i nedůležité a i naše chuťové pohárky si přišly na své.

Moc děkujeme všem, že dorazili a těšíme se na příště.

 

 

12.4.2014 jsme prožily nádherné odpoledne na Prokopově poháru. Bylo to úžasné, skvěle připravené a sledovat nadšení k práci u psích důchodců byla opravdu pastva pro oko. Dlouho jsem Annie neviděla tak nadšenou, jako když zjistila, že ta jelení nožička je vážně pro ni a že tam není jen do počtu. A stejné nadšení projevovala i většina ostatních bez ohledu na to, jestli je bolí nohy, špatně slyší atd. A ta hrdost s jakou nosili aporty zpátky... Prostě paráda. Moc děkujeme všem organizátorům a už teď se moc těšíme na příští ročník.

Obě naše holky pracovaly výborně, Daisy se se ztrátou dvou bodíků umístila ve třídě Top na 2-3. místě a Annie s plným počtem bodů třídu Senior vyhrála.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.4.2014 Další v narozeninovém pořadí je naše zasloužilá babička Annie, která letos slaví kulatiny. Annie, děkujeme ti za to, jaká jsi a jak obohacuješ naše životy a přejeme ti, abys byla ještě hodně let tak zdravá a spokojená jako dosud.

 

        

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

1.4.2014 Naše "Aprílátka" otvírají dubnové záplavy narozenin. Dessie, Samy, Dessy, Denny a Jeffíku, přejeme vám k druhým narozeninám všechno nejlepší, hodně zdraví, krásné časy s páníčky a psími kamarády a pěknou a hlavně chutnou oslavu.

 

 

17.12.2013 Naši kamarádi v CHS Annygold očekávají v polovině ledna zlatá štěňátka.

Více informací najdete v sekci štěňátka nebo na jejich stránkách.

 

17.11.2013 V tento sváteční den oslaví náš vrh B své už 6. narozeniny. Bello, Bonnie, Brie, Bubbles, Barney, Bodie, Buddy, Bucku a Doníku, přejeme vám, abyste byli všichni zdraví a spokojení a aby pro vás život stále byl jen samá legrace.

 

22.10.2013 bylo našim nejmladším odchovům právě 6 měsíců. Všichni jsou hodní, hraví, mazliví a pilně se učí poslouchat své páníčky. Doufejme, že jim to vydrží a že páníčkům budou i nadále dělat jen samou radost.

 

19-20.10.2013 Tento víkend byl ve znamení setkání odchovů - v sobotu se sešel vrh D (až na Dessy, která si užívala na chalupě) a v neděli pak vrh E (až na Eastwooda, který bydlí až ve Frýdku a Elizabeth, která byla také s páníčky na chalupě). Počasí bylo v sobotu i v neděli skvělé, jako dělané na psí procházku. Všichni jsme si to moc užili a psíci se  vyřádili tak, že prospali celý zbytek dne. Moc děkujeme všem, že dorazili a těšíme se na příště.

               

Vrh D                                                       Vrh E

 

12-13.10.2013 jsme byli s Daisy na MSR v Písku. Počasí nám přálo, terény byly pěkné a atmosféra taky, takže opravdu vydařený víkend. Daisy pracovala krásně a došla zkoušky v I.ceně, jen s 3 z markingu a slídění, kde navíc samozřejmě vyfasovala i 3 z poslušnosti na poli.

 

4.10.2013 A radostné zprávy pokračují - naše Dessy (Desirée Pouštní vítr) má DKK A/A, DLK 0/0 a OCD ramen negativní. Moc gratulujeme a doufáme, že zbývající 2 sourozenci neporuší krásnou řadu a budou mít také tak pěkné výsledky.

 

28-29.9.2013 byl náš Buddy se svou paničkou na Svatováclavském poháru a vedli si naprosto úžasně.  Úspěšně zvládli oba dny, celkově obsadili krásné  4. místo a na podzimkách dokonce získali titul res. CACT. Lesní zkoušky byly tentokrát pro všechny tvrdým oříškem. Hlavně barvy byly pěkně zapeklité, takže nakonec nikdo nedosáhl na I.cenu, přestože bodově by na ni měli s přehledem. To byl přesně Buddyho případ, protože i jeho odsunula limitní 1 z barvy do z první do III. ceny. I tak to byl ale neuvěřitelný úspěch, protože hodně psů vypadlo. Máme obrovskou radost a moc oběma gratulujeme.

 

14-15.9.2013 Tento víkend nám udělali neskutečnou radost Barney se svou paničkou, protože se jim podařilo bravurně zvládnout V. Západočeské derby retrívrů. Na to, že to pro ně byly první klubové zkoušky, tak dopadli naprosto výborně a oba dny dokončili v I. ceně. Strašně moc oběma gratulujeme a těšíme se na jejich další zkouškové úspěchy.

 

22.8.2013 byly našim nejmladších štěňátkům 4 měsíce. Všichni se mají dobře, jsou zdraví a rostou do krásy. Fotky štěňátek z jejich nových domovů najdete v jejich fotogaleriích na stránce vrhu E.

 

15.7.2013 jsme dostali skvělou zprávu, že naše Dessie má stejně jako její brácha Jeffík DKK i DLK 0/0. Máme obrovskou radost, páníčkům i Dessie moc gratulujeme a držíme palce ostatním sourozencům.

 

30.6.2013 odjel domů i Marley, takže jsou už všechna štěňátka u svých nových páníčků. Přejeme jim, aby měli všichni krásný život plný psích radovánek a páníčkům, aby jim byli jejich vyvolení těmi nejlepšími parťáky.

 

22.6.2013 odjel do nového domova i Vilík. Dalekou cestu zvládl bravurně a z nové rodiny byl nadšený. Marley bude ještě týden dělat společnost Carrince a pak i on odjede s novými páníčky.

 

21.6.2013 Dnes odjel domů i Eastwood. Cestu zvládl celkem dobře a my mu přejeme, aby se mu v novém domově moc líbilo.

 

Velký úspěch slavila dnes naše Dessie, když jako druhá z vrhu D absolvovala úspěšně OVVR. Byla moc šikovná a získala 204 bodů. Dessince i jejím páníčkům moc gratulujeme a držíme palce na další úspěchy.

 

19.6.2013 Dostali jsme fotky i od Elišky a od Sáry, takže už i ony mají svou fotogalerii (fotogalerie-Eliška, fotogalerie-Sára) a do fotogalerie-Zooey dnes přibyly opět nové fotky.

 

18.6.2013 Holčičky z vrhu E se krásně zabydlují a pěkně si říkají o venčení, takže "nehod" doma je překvapivě málo. Už jsme dostali i první fotky z nových domovů a moc za ně děkujeme. Protože vrh E ještě nemá svoji stránku, tak zatím přidáváme jen samotné fotogalerie - fotogalerie-Zooey, fotogalerie-Emma. Kromě toho jsme naposledy přidali jednotlivé fotky štěňátek, a to z posledního dne, kdy byli všichni ještě pohromadě.

 

17.6.2013 Štěňátkům je přesně 8 týdnů, a tak se začínají rozcházet. Všechny holčičky jsou již v nových domovech, cestu zvládly výborně a pěkně si zvykají. Přejeme jim všem do života spoustu zdraví, lásky a psích radostí a páníčkům nekonečné množství trpělivosti a krásných chvil s jejich novými kamarády.

 

15.6.2013 Ani očkování nezabránilo mrňousům, aby řádili a zahradničili jako vždycky, i když díky horku se dnes spíš zaměřili na procvičování plaveckých dovedností.

Ve fotogalerii je pár nových fotek.

 

13.6.2013 Dnes udělala naše Dessy (Desirée Pouštní vítr) první velký krok k uchovnění a absolvovala se svým páníčkem OVVR. Získali spolu krásných 209 bodů a my jim oběma moc gratulujeme k prvnímu velkému úspěchu.

 

Štěňátka z vrhu E se projevují jako rození zahradníci. Celý den svědomitě zkracují větvičky keřům, ničí plevel a díky vlohám pro zahradní architekturu dokonce připravují díry na zasázení nové zeĺeně. Nové fotky najdete opět ve fotogalerii.

 

12.6.2013 Štěňátka byla díky pěknému počasí celý den venku a užívala si zvětšený výběh a spoustu nových hraček. Největší úspěch měl dneska bavlněný uzel. Ve fotogalerii jsou nové fotky.

 

10.6.2013 Našim nejmenším chlupáčkům je dneska 7 týdnů, už mají vystavené průkazy původu a za týden se začnou rozcházet do nových domovů. Dnes také zažili svou první bouřku a zvládli to naprosto bravurně. Při prvním hromu zvedli hlavu, aby zjistili, co se děje a když bylo jasné, že nic mimořádného, tak zbytek bouřky svorně prochrněli. Jednotlivé fotky jsou stejné jako ve včerejším odkazu, jen jsme je pro srovnání přidali k ostatním.

 

9.6.2013 Dnes měla štěňátka velmi významnou návštěvu - přijeli za nimi tatínek Winnie a teta Bisou s paničkami. Byl to nádherný den, který jsme si všichni moc užili. Štěňátka rostou do krásy a Winnie a Bisou si s nimi pěkně pohráli. Mimo čipování došlo i na focení postojů a portrétků. Libuška, Irča i Martinka jsou fakt dobře sehraný tým, takže to šlo jako po másle. Moc jim za všechno děkujeme.

Fotky z celého dne včetně jednotlivých fotek v postoji najdete tentokrát tady.

 

31.5-8.6.2013 jsme opět trávili v Kyselce na Dovolené s retrieverem. Jako vždy to bylo naprosto skvělé, jen počasí tentokrát trošku zkoušelo naši odolnost. Zkoušku jsme absolvovali všichni, protože nikdo neodjel, takže odolnost máme evidentně výbornou. Druhá půlka týdne pak už byla výrazně teplejší a téměř bez deště. Terény byly super, nálada skvělá i v době, kdy měli všichni mokro v holínkách, takže nám nic nechybělo. Na závěr byl pro pokročilejší pejsky připraven opět Doupovský pohár, na který se tentokrát přihlásilo rekordních 24 pejsků. Bylo to parádní, moc jsme si to užili a náš Barney dokonce předhonil Daisy a s plným počtem bodů obsadil celkové 5. místo, za což mu patří náš velký obdiv. Daisy byla sedmá, díky trojce z markingu, ale jinak byla taky moc šikovná. Jsme rádi, že jsme mohli na táboře být, moc děkujeme CHS Artemis gold, že ho každý rok pořádá, všem výcvikářům za jejich čas i rady a doufejme, že se uvidíme i na příštím ročníku.

 

8.6.2013 Omlouváme se za výpadek v aktualizaci, ale selhala nám technika. Štěňátka si užívají sluníčko a jejich retrívří povaha se nezapře, protože vanička s vodou je téměř neustále v obležení. Ve fotogalerii jsou nové fotky.

 

5.6.2013 Se zpožděním konečně přidáváme jednotlivé fotky. Štěňátka tentokrát většinou moc nespolupracovala, takže bylo možné je vyfotit jen pořádně unavené.

 

4.6.2013 Počasí štěňátkům moc nepřeje, takže tráví většinu času doma. Ve venčení na podložku už jsou úspěšnější, ale bohužel už jich pár objevilo, že se dá podložka krásně cupovat, takže jejich spotřeba stoupá.

 

3.6.2013 Štěňátkům je dnes přesně 6 týdnů a náš čas s nimi se krátí. Jsou to malí čiperové, kteří neúnavně zkoumají všechno kolem, slupnou na co přijdou a nevynechají jedinou možnost pomazlení. Do fotogalerie přibyly fotky z výletu do Lipníku.

 

2.6.2013 Štěňátka se opět vydala na výlet autem, tentokrát do Lipníku. Všichni si to moc užili, hlavně se jim moc líbilo kolo-objevovali ho tak vehementně až byli všichni úplně černí. Do fotogalerie jsme přidali fotky z výletu do Čekyně.

 

1.6.2013 Ke dni dětí dostala štěňátka dárek v podobě nových, větších obojků a také první cesty autem. Vypravili se na návštěvu do nedaleké Čekyně, všichni to zvládli naprosto bravurně a za odměnu si pěkně zařádili na zahradě. Fotky z výletu přidáme zítra, dnes zatím jen pár fotek ze včerejška.

 

31.5.2013 Mrňata už dostávají granulky 4x a rostou jako z vody. Valnou část dne tráví hraním, pošťuchováním a zkoumáním všeho co najdou.

Ve fotogalerii je pár opět pár fotek.

 

30.5.2013 Počasí se konečně umoudřilo, takže štěňátka mohla být venku déle a dalo se i fotit. Nové fotky najdete opět ve fotogalerii.

 

29.5.2013 I když prťata baští granulky s různými mňamkami, tak jednoznačně vítězí maso. To pak na Carrinku nezůstane ani granulka. Maxík chodí na návštěvy každý den a štěňátka ho milují. Ve fotogalerii jsou další fotky z jejich hrátek.

 

28.5.2013 Štěňátka si užívají návštěv, zvykají si na ostatní pejsky, děti i všemožné domácí i zahradní zvuky a všechno zvládají jako profíci. Ve fotogalerii jsou fotky z řádění s Maxíkem i mamkou Carrinkou.

 

27.5.2013 Nejprve jedna úžasná zpráva. Náš Jeffík (Daisy´s Jeff) má jako první štěňátko z vrhu D vyhodnocené rentgeny kyčlí a loktů s výsledkem DKK i DLK 0/0. Posuzovatelem byl MVDr. Snášil. Páníčkům i Jeffíkovi moc gratulujeme a držíme palce ostatním, aby měli stejně dobrý výsledek.

 

Štěňátkům z vrhu E je dnes 5 týdnů. Mají nádherně husté kožíšky, jsou hravá, mazlivá, krásně dlabou rozmočené granulky a pěkně přibývají. Maminka Carrinka stále obětavě kojí, ale už jí to musí být pěkně nepříjemné, protože mrňousové mají pěkně ostré zoubky. Poprvé se také potkali s jinými pejsky než je maminka. Klobouk dolů před jezevčíkem Maxem, jehož uši se staly terčem útoků a on si i přesto se štěňátky nadšeně hrál. V jednotlivé fotogalerii jsou  opět nové fotky a i tentokrát pocházejí z dílny páníčků naší Zooey. Moc děkujeme.

 

26.5.2013 Tak ode dneška každé štěňátko ví, kam půjde a jak se bude jmenovat. Všichni budoucí páníčci se už totiž byli na své nové kamarády podívat a vybrali si "toho svého" nebo "tu svou". Začínáme si uvědomovat, že náš čas se štěňátky se krátí, a tak si je užíváme co nejvíc to jde. I dnes jsou ve fotogalerii fotky od budoucích páníčků naší Zooey.

 

25.5.2013 I dnes byli mrňousové v obležení návštěv a moc si to užívali. Večer poprvé ochutnali granulky s kuřecím masem a zřejmě jim to chutnalo, protože mističku vylízali téměř do do čista. Aby nebyla fotogalerie tak velká, tak jsme vytvořili novou nazvanou

Společné fotky 4-8. týden. Za fotky moc děkujeme budoucím majitelům Zooey.

 

24.5.2013 Dnešní den byl ve znamení návštěv a už je téměř jasné kam kdo půjde. Fotky dodáme zítra.

 

23.5.2013 Výrazné ochlazení způsobilo, že mrňousové přišli o dnešní venkovní řádění, ale vůbec jim to nevadilo, protože si to vynahradili doma. Když pak večer totálním vyčerpáním usnuli, tak jsme jim opět ostříhali drápky.

Ve společné fotogalerii jsou nové fotky.

 

22.5.2013 Dnes slaví naši myšáčci z vrhu E měsíční mininarozeniny. Dostali spoustu nových hraček a do granulek maličko pribináčka - mlaskali u toho úžasně a olizují se snad ještě teď. Při této příležitosti jsme, tak trochu mimo pořadí, přidali do jednotlivé fotogalerie další fotky.

 

21.5.2013 Štěňátka jsou téměř v neustálém obležení návštěv a moc si to užívají. Granulky baští už 2-3x denně, ale jako svačinky a dezert po každém jídle mají stále mlíčko od maminky. Mamince Carrince zase moc chutnají jejich granulky s piškotama, tak ji musíme trošku hlídat. Ve společné fotogalerii je pár nových fotek.

 

20.5.2013 Prťatům jsou přesně 4 týdny, jsou nádherná, hravá, mazlivá a je s nimi obrovská legrace. Dnes poprvé ochutnali granulky a všichni dlabali až měli bouličky za ušima. Za odměnu jsme je pak večer ještě odčervili. To už asi taková dobrota nebyla, ale i tak všichni Banminth pastu celkem ochotně slupli. Ve fotogalerii  mají nové jednotlivé fotky.

 

19.5.2013 Dnes měla štěňátka velký den, protože se poprvé podívala na zahrádku. Všem se to moc líbilo. Od oběda už také víme, že bleděmodrý pejsek bude Emeth Marley. Své nové páníčky si vybral naprosto dokonale a nedal jim šanci zvolit někoho jiného.

Do společné fotogalerie přibylo pár nových fotek.

 

18.5.2013 Štěňátka si kašičku velmi oblíbila a je o ni doslova pranice. Dokonce ji už spořádaně dlabou ze štěněčí misky a ani nepletou si ji s koupelí. Fotky přidáme zítra.

 

17.5.2013 Aby si štěňátka nemyslela, že celý svět je jen porodní bedna, tak dostala na chvíli přenosnou ohrádku ke vstupním dveřím. Mrňatům se tam líbilo a maminka Carrinka byla ráda, že může opět sledovat, co se děje venku. Fotky jsou ve společné fotogalerii.

 

16.5.2013 Dnešek byl pro štěňátka významný tím, že poprvé ochutnala kašičku. První pokus dopadl překvapivě dobře a velká část pokrmu skončila tam kde měla, tzn. v jejich bříškách. Samozřejmě hmat je velice důležitý vjem, a tak se v kašičce objevilo i pár tlapiček. Fotky najdete opět ve společné fotogalerii.

 

15.5.2013 U štěňátek je čím dál veseleji, mrňata všechno nebojácně zkoumají a bedna už jim začíná být pomalu malá. Jsou to ale i velcí mazlíci a přítomnost člověka si velmi užívají. Ve společné fotogalerii jsou nové fotky.

 

14.5.2013 Dnešní fotografické úsilí přineslo ovoce. Máme konečně zachycené zápasení s hračkou a návdavkem ještě akrobatický kousek modrého pejska. Podívat se na ně můžete ve společné fotogalerii.

 

13.5.2013 Dnes jsou našim štěňátkům z vrhu E přesně 3 týdny a u té příležitosti jim opět přibyly ve fotogalerii jednotlivé fotky. Focení je čím dál náročnější, zvláště zelený pejsek a červená fenečka to tentokrát dost bojkotovali. Jinak jsou mrňata nádherně čipěrná, růžová fenečka dnes dokonce běžela i za balónkem a všichni už mají zoubky, takže mamince Carrince začíná krušné období.

 

12.5.2013 Štěňátka už si hrají i s hračkami a jako správní příslušníci moderní generace milují motebook a skype. Jejich chůze už je mnohem jistější.

Do společné fotogalerie přibylo pár nových fotek.

 

11.5.2013 Je čím dál těžší vyfotit štěňátka v pohybu, protože jsou jak pytel hadích ocásků. Něco málo se ale podařilo, a tak pár nových fotek najdete ve společné fotogalerii.

 

10.5.2013 Štěňátka už zvládají všemožné zvuky, takže se pokojem rozléhá kňučení, štěkání, vytí i vrčení. Kromě kňučení, které využívají v případě nějakých potíží, jsou ostatní zvuky jen zkouškou hlasivek a objevováním nových dovedností.

Do společné fotogalerie přibylo pár nových fotek.

 

9.5.2013  Štěňátka jsou čím dál hravější a pohyblivější. Objevují všechna možná zákoutí bedny a my už jsme museli zvýšit vchod, aby se někdo nevydal na námi nechtěný průzkum okolí. Ve společné fotogalerii je jedna nová fotka.

 

8.5.2013 Dneska jsme štěňátkům opět ostříhali a zabrousili drápky a pak jsme je poprvé odčervili Banminth pastou. Všichni ji slupli jako by se nechumelilo a snad si ani nevšimli, že to není mámino mlíčko...

Ve společné fotogalerii jsou nové fotky.

 

7.5.2013 Kilovou hranici překonala i červená fenka, všichni naplno koukají a už si začínají spolu i hrát. Do společné fotogalerie přibylo pár nových fotek.

 

6.5.2013 Dneska jsou štěňátkům přesně 2 týdny, a tak v mají ve fotogalerii opět nové jednotlivé fotky. Až na červenou fenečku mají všichni přes 1kg, někteří žrouti jako např. modrý a růžová přesáhli tuto hranici už dávno. Všichni budoucí majitelé si už vybrali i jména do PP. Holky budou Elizabeth, Emma, Eliška, Eimy Sarah a European Zooey a kluci Emeth Marley, Eliot William a Eastwood.

 

5.5.2013 V porodní bedně už je to mnohem akčnější, štěňátka pěkně procvičují hlasivky a i v chůzi už jsou mnohem úspěšnější.

Do společné fotogalerie přibylo pár nových fotek.

 

4.5.2013 Dnes už otevřela očka i červená fenečka a štěňátka se začala vzájemně očmuchávat a zkoumat. Hraček si zatím nevšímají, ale zřejmě to přijde co nevidět. První krůčky už zvládli skoro všichni.

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.5.2013 Dnes máme fůru novinek.

1) náš úplně první vrh dneska slaví už sedmé narozeniny. Alfíku, Artíku, Jacku, Leo a Andy, přejeme Vám všem do dalších let pevné zdraví, spoustu životního elánu a stále plnou mističku.

2) Až na červenou fenečku už všichni alespoň škvírkou očí koukají a zelený pejsek dokonce zvládl pár prvních krůčků

3) Štěňátka dostala místo stužek fešné obojky. Jak jim sluší můžete vidět ve fotogalerii.

 

2.5.2013 A je to tady -růžová a oranžová fenečka už vidí okolní svět! No, vidí je silné slovo - zatím jen mžourají škvírkou očí, ale brzy už budou koukat naplno a ostatní na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

Ve společné fotogalerii jsou dvě nové fotky.

 

1.5.2013 I první májový den štěňátka z velké většiny prospala a probumbala. Opět došlo i na stříhání a zabroušení drápků na předních packách, aby maminka Carrinka trpěla co nejméně. Ve společné fotogalerii přibyly 3 fotky - klučičí, holčičí a všech dohromady.

 

30.4.2013 Mrňousci stále 90 % času projí nebo prospí, ale když jsou vzhůru, tak jsou překvapivě rychlí. Ve snaze dostat se za mlíčkem se pokoušejí o první krůčky, ale zatím se jim pacičky nakonec vždycky ještě rozjedou.

Ve společné fotogalerii je pár nových fotek.

 

29.4.2013 Štěňátka z vrhu E mají právě jeden týden. Už jsou o hodně větší a čipernější. Focení do jednotlivé fotogalerie probíhalo v době jejich spánku, ale i tak byli zelený pejsek a žlutá fenka tak živí, že se nám je nepodařilo vyfotit ve stejné pozici jako ostatní.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

28.4.2013 Dnes oslavil vrh C svoje už třetí narozeniny. Přejeme všem do dalších let stejně spokojený život jako dosud, hodně zdraví, radosti a pěkných zážitků.

Carrinka dostala protekčně svůj dortík do porodní bedny. Jako správná maminka nejdřív nakrmila svou drobotinu a teprve pak se do něj pustila.

 

               

 

27.4.2013 Štěňátka jsou nejlepší televizní program, od porodní bedny se skoro nehneme a neustále pozorujeme ta úžasná klubíčka. Černý čumáček už mají úplně všichni.

Ve společné fotogalerii jsou opět nové fotky.

 

26.4.2013 Dneska přesáhla štěňátka váhu 500g. Všichni jsou pěkně čiperní a o mlíčko se zdatně hlásí. Ve společné fotogalerii jsou opět nové fotky.

 

25.4.2013 Dnes jsme mrňouskům ostříhali drápky na předních packách, protože je už při narození měli pěkně dlouhé a při krmení škrábali Carrinku. V sekci štěňátka přibyla společná fotogalerie.

 

24.4.2013 Štěňátka jsou na světě 2 dny a většině už odpadly zbytky pupeční šnůry. Pigment mají evidentně dobrý, protože kromě tlapiček mají některá i částečně tmavý čumáček. V sekci Štěňátka přibyl odkaz Jednotlivé fotky, kde jsou první portrétky štěňátek.

 

22.4.2013 se Carrie-Ann narodilo 8 štěňátek. Porod proběhl rychle a bez komplikací, 5 fenek a 3 pejsci se mají čile k světu a maminka Carrinka se o ně vzorně stará.

Více v sekci štěňátka

 

20.2.2013 Z Carrinky už je pěkná kulička, hodně odpočívá a vzala na milost i porodní bednu. Štěňátka už se jí v bříšku krásně melou, tak uvidíme, kdy se rozhodnou podívat na svět.

 

13.4.2013 jsme si užily nádhernou sobotu na III. ročníku Prokopova poháru. Vzhledem k vypsání seniorské třídy jsem přihlásila i Annie, pro kterou to byla první taková akce (mimo honů) po necelých 3 letech. Kromě nás dorazila také Dessie s páníčky a samozřejmě spousta dalších retrívrů (celkem asi 50 psů). Dessie startovala jako první v juniorské třídě a na to, že to byla její vůbec první soutěž si vedla velmi dobře a obsadila 6. místo z 10. Vzhledem k tomu, že seniorů bylo pouze 6, tak tvořili samostatnou skupinku. Daisy byla ve třídě TOP, ale byla také v seniorské skupince, protože jsem je obě vedla já. Celé odpoledne byla v naší skupince úžasná legrace. Pozorovat důchodce, jak nás mají na háku, bylo fakt veselé. Annie nakonec třídu seniorů vyhrála, ale byla také 2. nejmladší, takže obdiv patří především těm starším.

Daisy na jedné disciplíně neviděla házený aport, protože musela zrovna děsně nutně zkontrolovat střelce na opačné straně louky a místo markingu to tak byla dohledávka na velkou vzdálenost. Díky síle větru byla navigace dost náročná, takže se proběhala opravdu kvalitně, ale nakonec aport dohledala. Jinak pracovala na 7mi měsíční pauzu ve výcviku docela dobře a skončila na 9. místě z cca 20 psů.  Obě holky dojely domů pěkně unavené a naprosto spokojené, takže organizátorkám patří náš velký dík a už se těšíme na další ročník.

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.4.2013 Právě dnes je naší Annie přesně 9 let. Přejeme jí, aby byla stále zdravá, spokojená a mazlivá a aby ji neopustila radost ze života, chuť si hrát ani slupnout všechno, co dostane do misky.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

1.4.2013 oslaví první potomci naší Daisy svoje 1. narozeniny. Přejeme jim, aby byli stále zdraví, hraví a spokojení, měli pořád plnou mističku, kupu psích i lidských kamarádů a všem moc držíme palce na nadcházející rentgeny kyčlí a loktů.

 

15.3.2013 Dnešní sono potvrdilo, že Carrie-Ann je březí. Máme velikou radost a těšíme se dubnovou nadílku zlatých chlupáčků. Více v sekci štěňátka

 

22.2. 2013 Námluvy byly úspěšné, 20.2. byla Carrinka nakryta Winniem a teď budeme jen netrpělivě čekat, zda sono v polovině března ukáže nějaká štěňátka.

 

 

8.2.2013 Carrie-Ann Pouštní vítr začala včera hárat, tak se snad brzy dočkáme další chlupaté nadílky. Štěňátka budou za naší asistence odchovávaná v Přerově, kde Carrinka bydlí a pokud se všechno povede, tak se na ně můžeme těšit v druhé polovině dubna. Více informací najdete v sekci štěňátka.

 

 

19.12.2013 se Carrie-Ann Pouštní vítr stala oficiálně chovnou fenkou. Moc gratulujeme jí i paničce a přejeme hodně zdravých, hodných a krásných štěňátek.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

17.11.2012 oslaví naše štěňátka z vrhu B už 5. narozeniny. Bellinko, Bonnie, Brie, Bubbles, Barney, Doníku, Bodie, Bucku a Buddy, přejeme vám všem hodně zdraví, veselou mysl, radost ze života a spoustu lásky vašich páníčků.

 

27.10.2012 jsme se s Daisy, Badíkem a jeho paničkou vydali na WT do Kostelních Střimelic. Počasí bylo neuvěřitelné, prudké ochlazení s deštěm, větrem i sněhovou nadílkou ztížilo podmínky jak pejskům startujícím dopoledne ve třídě E, tak těm, kteří startovali odpoledne ve třídě L. Náhlá změna počasí potrápila i vůdce. Venku jsme pobývali co nejméně, těšili se do vyhřáté chaty a většina debat se točila kolem cesty domů protože dost aut mělo ještě letní pneumatiky.

Ve třídě L, kde jsme startovali, byl maximální počet bodů 69 z 80 a nejlepší hodnocení bylo VD, což je dost neobvyklé. Je vidět, že počasí opravdu vybralo svou daň. O to větší radost nám udělala Daisy, která získala 68 bodů, celkově obsadila 3. místo a dokonce byla první mezi goldeny. Na to, že to byly její vůbec první working testy (třídu E tak nějak přeskočila), tak to pro nás bylo opravdu milé překvapení. Badík bohužel zrovna neměl svůj den a neobstál, ale i to se občas stává.

 

1.10.2012 oslaví naše štěňátka z vrhu D své půlroční narozeniny. Všichni se mají výborně, rostou do krásy a na cvičácích se pravidelně učí správnému psímu chování. Držíme palce, aby jim to všem vydrželo a všichni páníčci i štěňátka spolu byli vzájemně stále spokojení.

 

15-16.9.2012 Naprosto neskutečnou radost nám tento víkend udělali Buddy s paničkou, když dosáhli na pracovním poli mety nejvyšší a zvládli společně všestranné zkoušky v České Lípě. A zvládli je naprosto bravurně - došli v I. ceně (samé 4 a dvě 3). Buddy se tímto jako první z našich štěňátek stává všestranně upotřebitelným psem. Moc jemu i paničce gratulujeme a jsme na ně moc pyšní.

 

2.9.2012 se náš Caesárek s paničkou opět zúčastnili výstavy a opět s nádherným výsledkem. Na krajské výstavě v Dolním Benešově si vybojovali V1, vítěze třídy a dokonce i krajského vítěze. Moc oběma gratulujeme a jsme moc rádi, že na výstavách opět září a bodují i zlaté kožíšky.

 

1.9.2012 je našim nejmladším štěňátkům 5 měsíců.

 

30.8.2012 se naše smečka rozrostla, i když ne zrovna o štěňátko...

 

 

22.8.2012 byl naší Daisy oficiálně přiznán titul ČESKÝ ŠAMPIÓN PRÁCE.

 

 

1.8.2012 Naše nejmladší štěňátka opět poporostla a jsou jim už 4 měsíce. Jsou to krásní lumpíci, jejichž zlatý kožíšek září už zdaleka. Pomalu začínají vyměňovat  zoubky i srst a také se už otrkávají na cvičáku. Držíme jim všem palce, aby jim to šlo a aby je cvičení bavilo alespoň stejně jako jejich mamku Daisy.

 

22.7.2012 Červenec 2012 je pro nás evidentně veleúspěšné období, protože úspěch minulého víkendu si Daisy zopakovala i dnes na KSVP v Jankově, kde se jakožto jediný pes s plným počtem bodů stala vítězem zkoušek. Získala tak tím pádem i další titul CACT, čímž navíc splnila podmínky pro udělení Českého šampióna práce. Máme obrovskou radost a doufáme, že jí to její úžasné nadšení do práce ještě dlouho vydrží.

 

14-15.7.2012 Tenhle víkend byl pro nás neuvěřitelně krásný.

 

V neděli jsme dostali zprávu od paničky našeho Edy (Caramel Eda), že se Edíkovi podařilo složit canisterapeutické zkoušky na krásných 99 bodů. Edíku, jsi fakt šikulka, moc tobě i paničce gratulujeme a přejeme ti, abys při svém canisterapeutickém působení rozdával hodně radosti.

 

No a zatím co Edík hájil naše barvy na poli canisterapeutickém, tak my s Daisy zase na loveckém, protože jsme celý víkend trávili v Kostelních Střimelicích na Poháru Prezidentky RK (MVZPR). Počasí nám až na závěrečný rozstřel přálo, atmosféra byla velmi přátelská, večerní posezení s uzenou kýtou a různými druhy ryb vynikající, takže jsme si to moc užili. Všichni pejsci pracovali pěkně, což je vidět i z toho, že jich zkoušky zvládlo 18 z 20, ale zejména disciplína následování poshazovala tentokrát hodně psů do nižších cen. Daisy nám udělala neuvěřitelnou radost, když se celou dobu udržela v samých čtyřkách a ještě navíc vyhrála rozstřel, takže se stala nejen všestranně upotřebitelnou fenou, ale ještě navíc i absolutním vítězem zkoušek s tituly CACT a CACIT a stavá se tak i čekatelem mezinárodního šampióna práce. Více zde

 

1.7.2012 byly našim nejmladším štěňátkům přesně 3 měsíce. Všichni jsou úžasní, majitelé se o ně vzorně starají a jsou s  námi v kontaktu, což nás velmi těší a moc jim za to děkujeme.

 

26.6.2012 se Carry Poustní vítr stal oficiálně chovným psem. Moc gratulujeme páníčkům i Carrymu a doufáme, že se brzy najde nevěsta, která ocení jeho krásný sytě zlatý kožíšek, pevné zdraví a milou povahu.

 

23.6.2012 Dneska zvládl náš Buddy úspěšně lesní zkoušky, které pořádal OMS Česká Lípa v Hamru na Jezeře. Moc gratulujeme Buddymu i paničce a těšíme se na další úspěchy.

 

16-17.6.2012 jsme se s Daisy zúčastnily Derby 2012, na které jsme se nominovaly loni. Zkoušky se nám moc líbily a díky předem avizované možnosti si zkoušky dojít, i když vypadneme, opadla i nervozita. Terény byly moc pěkné a po celou dobu panovala přátelská atmosféra. Sice bylo hlavně v sobotu příšerné vedro, ale protože byla všude kupa rybníků, tak to tolik nevadilo. Úroveň všech pejsků byla velmi dobrá, takže nikdo nevypadl. U starých matadorů a šampionů práce to až tak nepřekvapilo, ale u těch mladších, kteří byli na ZPRkách poprvé, to bylo vysloveně obdivuhodné. Vždyť z 19 psů jich 13 skončilo v I. ceně a i ti zbylí měli většinou vysoký počet bodů. Všem moc gratulujeme a těšíme se, že se zase někde potkáme. Daisy došla zkoušky v I. ceně se dvěma 3 (ze čtverce a z odložení) a celkově obsadila 8. místo.

 

9.6.2012 jsme dostali krásnou zprávu a to, že náš Carry splnil na oblastní výstavě v Náměšti na Hané poslední podmínku chovnosti a to poslední výstavu. Čekání v deštivém počasí se vyplatilo, protože si kromě pěkného posudku odnesl ještě hodnocení V1 a dokonce i vítěz třídy. Máme obrovskou radost, že zrovna náš nejzlatější kluk splnil jako první podmínky chovnosti, moc jemu i páníčkům gratulujeme a držíme palce, aby se brzy našla fenečka, se kterou bude mít krásná, zlatá štěňátka.

 

1-9.6.2012 Po loňské skvělé zkušenosti jsem se i letos vydala s Daisy do Kyselky na výcvikový tábor a i tentokrát jsme si to obě báječně užily. Sešli se prima lidi, cvičení bylo parádní a i když počasí nebylo moc opalovací, tak mohlo být i mnohem horší. Daisy cvičila většinou pěkně, na Doupovském poháru obsadila krásné druhé místo a navíc díky náročnému výcviku zapomněla tesknit po štěňátkách, což bylo přesně to, v co jsme doufali. Moc děkujeme všem lidičkám za úžasnou atmosféru po celý týden, výcvikářům za bezva cvičení a hlavně rodině Míškových za naprosto perfektní organizaci a obětavost, se kterou se nám věnovali.

 

30.5.2012 Tak už jsou všechna štěňátka v nových domovech a u nás je hrozně smutno. Po dvou měsících, kdy člověk nežije ničím jiným než štěňátky je to velká změna. A to i přesto, že jsme od začátku věděli, že to jednou přijde...

 Aspoň, že se můžeme uklidňovat tím, že jsou všichni v dobrých rukách.

 

28.5.2012 Dneska za námi přijela Samy s paničkou a Jeffík s páníčky, aby se  mohli ještě společně vydovádět s Dennym než odjede. V parku se okamžitě stali středem pozornosti a skvěle si to společné venčení užili. Moc děkujeme páníčkům, že se přijeli podívat, bylo to úžasné odpoledne.

 

27.5.2012 Dneska je našim štěňátkům přesně 8 týdnů a až na Dennyho, pro kterého si přijede páníček v úterý, jsou všichni v nových domovech. Je tu podivně prázdno, ale Denny nás zatím nenechá si to moc připouštět.

 

26.5.2012 Včera nastal den D a štěňátka se začala pomalu rozcházet do nových domovů. Jako první odešli Desirée a Jeff. Oba zvládli cestu výborně, doma všechno řádně očuchali, zabydleli se a i první noc proběhla v klidu. Dokonce jsme dostali už i fotky, na kterých je vidět, jak jsou spokojení. Před chvilkou odjela i Dessie a v novém prostředí si zatím zvyká stejně dobře jako její sourozenci. Přejeme jim všem do nového života spoustu radosti, her, mazlení a hlavně pevné zdraví a páníčkům hodně trpělivosti, lásky a co nejméně starostí s jejich novými kamarády. Moc děkujeme, že se nám všichni poctivě ozývají a těšíme se na další zprávy.

 

Jeff

   

 

Desirée

  

 

24.5.2012 Naše prťata byla spolu s mamkou i babičkou opět odčervena, tentokrát Zipyranem plus.

 

23.5.2012 Štěňátka si užívají hrátky s maminkou a mazlení s návštěvami, jsou den ode dne větší a my se pomalu ale jistě připravujeme na jejich odchod do nových domovů. Fotky přidáme jen co budeme mít trošku víc času.

 

22.5.2012 Od dneška mají mrňousové svoje průkazy původu.

 

20.5.2012 Dneska slaví štěňátka 7. týdnů od svého narození a to znamená, že už nás brzy začnou opouštět. Vůbec se na to netěšíme, protože je s nimi úžasná legrace, ale takový už je život. Ještěže budou mít všichni bezva páníčky. Fenečky se pohybují v rozmezí 5,5-6.3 kg a kluci mají shodně 6,6 kg. Opět jsme se pokusili o fotky v postojích a opět to bylo dost náročné. Naši raraši nám dali jasně najevo, že běhání je lepší a že si tohle mučení můžeme příště strčit za klobouk.

 

19.5.2012Poslední společný víkend trávíme opět na chatě. Štěňátka krásně řádí s mamkou Daisy a užívají si hezkého počasí. Při jednom z odpočinků jsme jim opět ostříhali drápky.

 

17.5.2012 Dneska nám pan veterinář štěňátka naočkoval a načipoval. Všichni byli moc stateční, cesta autem jim vůbec nevadila a očkování ani čipování si skoro nevšimli. Odpoledne si prodělané příkoří vynahradili opět mazlením s návštěvami. Do fotogalerie jsme konečně přidali nové fotky.

 

16.5.2012 Od dnešního odpoledne už je jasné kdo je kdo a kam se vydají. Modrý pejsek je Jeff (Daisy´s Jeff) a zůstane v Praze, zelený pejsek je Denny a půjde do Plzně, červená holčička je Semy (December) a bude bydlet kousíček od nás, růžová holčička je Desy (Desirée) a zůstane také v Praze a oranžová je Dessie  a odjede nám do do Lysé nad Labem.

Jinak si mrňouskové stále hojně užívají návštěv. Dneska se u nich kromě lidí sešli dokonce dva pejsci najednou - brácha Daisynky - Rocky a fletí kamarád Berry. S oběma si nádherně pohráli a ještě teď chrní jako dudci. Fotky doplníme zítra.

 

15.5.2012 Štěňátka si v posledních dnech mimo her užívají i velké množství psích i lidských návštěv a pomalu se začíná rozhodovat, kdo kam půjde.

 

13.5.2012 Strašně to letí, našim mrňatům je už 6 týdnů a za 14 dní se nám rozutečou do nových domovů. Všichni jsou krásně hraví a zvídaví, všechno je zajímá, za vším se honí a všechno musí prozkoumat a ochutnat. Pěkně slyší na přivolání a je s nimi čím dál větší legrace. Kluci už mají přes 5kg, takže je už musíme vážit na normální váze. Holky se zatím pohybují pod 5kg. Aktuální váhy najdete v tabulce v deníčku vrhu D. Pokusili jsme se naše torpéda nafotit v postojích, ale velký úspěch jsme neměli, protože je zajímalo všechno jiné než klidně stát. Snad to za týden bude lepší. Výsledek našeho snažení můžete vidět v jejich jednotlivé fotogalerii .

 

12.5.2012 Dnes nám udělal velikou radost náš Caesárek, když si se svou paničkou vyběhal na XVII. Slezské výstavě psů krásný posudek a  hodnocení V1, vítěz třídy a krajský vítěz. Velmi nás těší, že se paní rozhodčí krásně zlatý Caesárek líbil a moc jemu i jeho páníčkům gratulujeme.

 

Páteční horké a dusné počasí přimělo štěňátka se víc seznámit s vodou. Zvlášť modrý pejsek si v ní vysloveně lebedil a nedělní ochlazení zase nahrávalo hrám se vším co našli, nebo co jsme jim připravili. Všechno můžete vidět ve fotogalerii. Kvůli neustálé a urputné snaze štěňátek vydobýt z maminky Daisy mlíčko jsme ji opatřili tričko a kraťasy. Ještěže nemá zrcadlo, ale účel to plní a Daisy si s nimi aspoň může hrát i jinak než jen na honěnou.

 

10.5.2012 Dva dny doma byly ve znamení návštěv. Mazlení si mrňata pěkně užívala, jen to vedro bylo pro ně trošku úmorné, takže většinu dne trávili všichni odpočinkem ve stínu. Ve fotogalerii je pár nových fotek.

 

8.5.2012 Všichni psi si užili opět dva dny na chatě. Mrňousové obě cesty skoro celé prospali a i když tentokrát nebylo počasí nic moc, tak jim to evidentně vůbec nevadilo. Fotky z jejich řádění najdete ve fotogalerii.

 

6.5.2012 Štěňátkům je dnes 5 týdnů, takže v jednotlivé fotogalerii mají opět nové fotky. Taťku Evena i paničku si moc užili, pár fotek je ve společné fotogalerii. Kluci mají cca 4,5 kila a holky zhruba o půl kila méně - máčené granule s masem a jinými pochutinami jim jedou evidentně víc než holkám. Je s nimi legrace, všichni se mají velmi k světu a zajímají se o všechno, k čemu se dostanou, takže už si musíme dávat pozor na to, co necháme v jejich blízkosti.

 

5.5.2012 Tenhle víkend máme vzácnou návštěvu - na štěňátka se přijel podívat taťka Even s paničkou. Spojili to s výstavou v Letňanech a k naší obrovské radosti tam ve třídě šampionů získali od paní Čečrdlové moc hezký posudek a V1-CAC. Moc jim oběma gratulujeme a jsme rádi, že se tatínek našich štěňátek líbí i  v Čechách. Fotky byly bohužel z 90% rozmazané, takže přikládáme tu jedinou trochu použitelnou.

 

Štěňátka byla dneska opět odčervena Banminth pastou a Annie s Daisy Zipyranem Plus. Ve fotogalerii je pár nových fotek.

 

4.5.2012 Dnes jsme štěňátkům opět ostříhali drápky. Všichni do jednoho to celé prospali a pravděpodobně ještě teď přemýšlí, co to měli za divný sen. Cestu autem z chaty zpět domů zvládli znovu naprosto bez problémů. Ve fotogalerii jsou nové fotky.

 

3.5.2012 Rok utekl jako voda a naše první štěňátka dneska slaví svoje 6. narozeniny. Alfíku, Artíku, Jacku Leo a Andy přejeme vám do dalších let hlavně pevné zdraví, spoustu radosti a pohodových chvil a taky občas nějaké to rozmazlování.

Leo oslavil dnešní narozeniny spolu s Daisy, Annie a štěňátky. Dortík, který jsme mu s paničkou udělali, mu moc chutnal a ani naše holky nepřišly zkrátka - dostaly kostičku a při fotografování mu dělali garde.

 

2.5.2012 Nahrávání fotek na net jsem zvládla, takže ve fotogalerii jsou opět nové fotky. Štěňátka si užívají nádherné počasí a my s nimi. Maminka Daisy už kojí méně často, protože z našich chlupatých kuliček je už zubaté komando, kterému je jedno, do čeho se zakousne a jakou silou.

 

1.5.2012 Včera jsme štěňátka vzali na chatu, aby poznala zase něco nového. Cestu zvládli všichni jako profíci a celou ji prospali. Je jim právě měsíc, na zahradě skotačí, okusují co se dá a zalézají kam se dá. Bohužel se mi na notebooku zatím nepodařilo zprovoznit nahrávání fotek na internet, ale do zítřka to určitě zvládnu.

 

29.4.2012 Dnes jsou štěňátkům 4 týdny. Každý den je teď na jejich vývoji vidět, zkoumají všechno, co jim přijde do cesty, včetně bot, ponožek, nohavic a prstů příchozích návštěvníků. Všichni už mají přes 3kg, kluci buřtíci dokonce 3,5 kg, asi jim kašička nějak moc zachutnala. Jejich hrátky jsou nádherné a vyvolávají úsměv na tváři všech přítomných. Ve fotogalerii jsou opět jejich jednotlivé fotky.

 

28.4.2012 Dnes slaví Anniny nejmladší dětičky své 2. narozeniny. Přejeme jim všechno nejlepší, stále plnou mističku, kupu psích kamarádů a hlavně hodně radosti s jejich páníčky, kterým tímto moc děkujeme za to, jak se o naše štěňátka skvěle starají. Carrinka oslavila svoje narozeniny společně s Daisynkou a Annie, která dostala svůj dortík trošku opožděně, aby jí to nebylo líto.

 

 

Štěňátka z vrhu D mají ve fotogalerii nové fotky z venkovního řádění.

 

26.4.2012 Štěňátka si od včerejška užívají návštěv. Pěkně všechny ožužlávají a těší se z hlazení a chování i od někoho jiného než od páníčků. Počasí je jak na objednávku, takže se dneska všichni podívali poprvé i na zahrádku. Všechno tam detailně prozkoumali a pak spokojeně usnuli na sluníčku. Ve fotogalerii je opět pár nových fotek.

 

 24.4.2012 Štěňátka už dostávají dlabanec do misky 2x denně. Zbytek zvládá máma Daisy, ale už je vidět, že ji ty štěněcí zoubky moc netěší. Štěňátka jsou čím dál šikovnější, malé hračky už zvedají do vzduchu, jdou za zvukem a ke hrátkám používají i packy. Nejvíc v kurzu je ale stále okusování. Kdo se nebojí, tak od 25.4. přijímají štěňátka návštěvy. Ve fotogalerii jsou nové fotky.

 

22.4.2012 Dnes jsou našim Aprílátkům přesně 3 týdny, a proto mají opět všichni novou fotku v jednotlivé fotogalerii. Všichni to zvládli téměř bravurně, jen slečna růžová protestovala proti focení v sedě tak vehementně, až jsme ji raději nechali ležet. Zato se nám pak odměnila úsměvem. Všichni mají přes 2kg a také dnes dostali poprvé dlabanec i z mističky. Už od soboty se totiž sápou mámě Daisy do misky a olizují její granulky s tvarohem. Akce to byla zajímavá a zdálo se, že mrňata i chápou, co se po nich chce, i když se pak šli ještě dopucnout máminým mlíčkem. Čůrací podložka, kterou mají v bedně od včerejška, už takový úspěch nezaznamenala - tu zatím všichni zdařile ignorují. No, chce to čas...

 

20.4.2012 Štěňěcí hrátky neberou konce a prvenství stále drží okusování sourozenců. Důkazem toho, jsou nové fotky ve fotogalerii.

 

19.4.2012 Dnes byla prťata poprvé odčervena. Až na zeleného, který to prokoukl hned od začátku, se všichni ke stříkačce s odčervovací pastou nejdřív nadšeně přicucli a začali se ofrňovat až když zjistili, že to není mámino dobré mlíčko. Nejlíp to zvládla červená fenka, ale nadšený z toho nebyl nikdo.

 

18.4.2012 Za posledních pár dní udělali mrňousci veliký pokrok. Jejich chůze je jistější, zkoumají a ochutnávají všechno na co narazí (nás, mámu Daisy, sourozence, hračky i bednu), rozšiřují škálu zvuků (už umí kníkání, mručení, štěkání, vrčení a dokonce i vytí) a dnes dokonce průkopník oranžová přelezla okraj bedny, takže ho budeme muset zvýšit. Opět jsme jim dnes ostříhali a zabrousili drápky. Ve fotogalerii máme nové fotky.

 

16.4.2012 Štěňátka už začínají očuchávat a ocumlávat i hračky. Včera až neuvěřitelně usnuli - dvě dvojice skoro jako přes kopírák a červená, na kterou do dvojice nikdo nezbyl, se alespoň nacpala pod lištu a otočila se na záda.  Podařilo se nám to vyfotit, takže se můžete podívat sami.

 

15.4.2012 Naši mrňousci dnes slaví přesně 2 týdny od svého narození. Jsou úžasní, až na červenou fenku mají všichni přes 1700g, krásně se snaží chodit a poznávat ožužláváním okolí  i ostatní sourozence. Moc se jim líbí i mazlení s dvounohými členy smečky, jejich zlaté kožíšky září jako sluníčko a když se jim něco nelíbí, tak si už dokáží i pěkně zaštěkat. Do fotogalerie jednotlivých štěňátek opět přibyly jejich nejnovější fotky.

 

14.4.2012 Dnes byli na národní výstavě v Ostravě 3 naši zástupci - Caesar, Carry a Carrie-Ann se svými páníčky. Bohužel posuzoval pan rozhodčí Janega, který nejenom že výrazně preferuje slovenské psy či páníčky a spíš než podle kvality psa hodnotí podle toho, zda ho předvádí muž nebo žena, ale ještě navíc u zlatého retrívra nemá rád zlatou barvu, takže si všichni naši psíci odnesli hodnocení VD. Caesárek VD1, Carry VD2 a Carrie-Ann VD bez pořadí, přestože byly v její třídě jen 3 feny. Moc všem děkujeme, že na výstavu jeli a doufáme, že se nenechají odradit jedním takovým rozhodčím.

 

Štěňátka stále víc spí než bdí, ale čím dál víc se pokoušejí stavět na nohy. Dost často to nicméně začnou zkoušet pod ochranou lištou a pak se rozčilují, že to nejde. Ve fotogalerii jsou opět nové fotky.

 

12.4.2012 V porodní bedýnce se stále střídavě spí a jí, jen s tím rozdílem, že teď už na to mrňata vidí - no, vidí... Řekněme, že už mají otevřená kukadla, ale moc toho zatím asi ještě nevidí. Maminka Daisy už vyzkoušela i kojení v sedě, ale zatím dávají mrňata stále přednost krmení v leže. Ve společné fotogalerii jsou opět nové fotky.

 

11.4.2012 Od dneška už známe jména štěňátek i jejich tetovací čísla.  Zatím se ještě neví, kdo je kdo, ale tetovací čísla budou 15331-15335 a budoucí majitelé si pro své malíčky vybrali jména Daisy´s Jeff, Denny, Dessie, Desirée a December.

 

10.4.2012 Dneska mají štěňátka den plný pokroků. Oba kluci už částečně koukají a holky zase předvedly první opravdové krůčky. Hlavně slečna oranžová se činí. Dokonce se nám ji při tom podařilo i vyfotit. Fotku najdete ve společné fotogalerii.

 

9.4.2012 jsme mrňouskům poprvé ostříhali drápky, protože už začali škrábat maminku Daisy. Dali jsem se do toho hned po krmení, takže valnou část všichni prospali. Ve společné fotogalerii jsou opět nové fotky.

 

8.4.2012 Naše chlupatá pětka je dneska na světě přesně jeden týden a zdá se, že se jim tu líbí. Všichni se sami starají, aby měli stále plná bříška a už zvojnásobili svou porodní váhu. Už se pokoušejí i stavět na nožičky - jsou na to ale ještě moc malí, takže krůček se ještě nikomu nepovedl. K naší "velké radosti" jim o hodně líp jde cvičení hlasivek - někdy už to připomíná i štěkot.

Do fotogalerie jednotlivých štěňátek jsme přidali aktuální fotky.

 

6.4.2012 Dneska dostala mrňata místo šnůrek fešné obojky. Podívat se na ně můžete ve fotogalerii štěňátek.

 

5.4.2012 Náš současný nejlepší televizní program je sledování mlaskající nebo pochrupující drobotiny. Jsou to ale i pěkní čiperové - k přesunu za mlíčkem používají metodu plazením vpřed a jsou překvapivě rychlí. Asi se jim o tom i zdá, protože ze sna dost často mrskají pacičkama a mlaskají.

Dnešní příspěvek do společné fotogalerie nese název Spící kolekce.

 

4.4.2012 Všechna štěňátka si hledí toho, aby měla stále plná bříška a pěkně si začínají cvičit hlasivky - nejlépe kolem druhé hodiny ranní. Do společné fotogalerie přibylo pár fotek.

 

3.4.2012 Právě dnes slaví naše Annie své osmé narozeniny. Přejeme jí do seniorského věku jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví a životní síly a doufáme, že bude ještě dlouho projasňovat naše životy.

 

Štěňátka pěkně prospívají. Celé dny a noci střídají jen krmení a spinkání  a běda, když jim to krmení uteče, to je hned nářek...  Dneska jim začaly odpadávat pupeční pahýly a brzy asi dojde i na stříhání drápků, protože už při narození je měli hodně dlouhé.

 Do sekce štěňátka jsme přidali novou fotogalerii s jejich jednotlivými fotkami.

 

1.4.2012 Přesně na Apríla se Daisy a Evenovi narodilo 5 zdravých a nádherně zlatých štěňátek. 3 fenečky a 2 kluci se mají čile k světu a maminka Daisy se o ně vzorně stará. Více v sekci štěňátka.

 

 

25.3.2012 Za poslední měsíc máme několik novinek, které jsme bohužel z důvodu svatebních příprav nestihli dát na internet dříve.

 

Daisy se nám zdárně kulatí, všechno zatím probíhá tak jak má a my doufáme, že zhruba za týden už budeme mít v porodní bedýnce kníkající drobotinu s pyšnou maminkou. Zatím si Daisy úspěšně zvyká na porodní bednu a my připravujeme vše potřebné.

 

Další novinkou je že naše šikovná Carrie-Ann úspěšně zvládla canisterapeutické zkoušky na plný počet bodů. Paničce i Carince moc gratulujeme a přejeme i další úspěchy.

 

No a poslední je, že Even (tatínek našich očekávaných štěňátek) se stal šampionem Rakouska a také získal titul Top winner of Switzerland. Gratulujeme Evenovi i jeho pyšné majitelce.

 

21.2.2012 nastal dlouho očekávaný den a my se s Daisy vydali na ultrazvukové potvrzení březosti. Všechno dopadlo perfektně, miminka v bříšku Daisynky jsme viděli i my, takže se kolem 31.3 můžeme těšit na nadílku zlatých chlupáčků.

 

29.1.2012 jsme byli s Daisy v Německu u Evena (Windwhirl Early heart Even) na krytí. Even se choval jako rozený gentleman, s Daisy si nádherně rozuměli a tak nám snad ultrazvuk koncem února potvrdí, že budeme mít štěňátka. Víc informací najdete v sekci štěňátka.

 

2.1.2012 S ostudnou prodlevou jsem konečně aktualizovala fotogalerie našich štěňátek z vrhu C.

 

 

 

16-20.11.2011 jsme měli prodloužený víkend plný zážitků. Ve středu večer jsme se vypravili za Carrie-Ann a její paničkou do Přerova, kde jsme strávili 3 nádherné  dny. Náš obrovský dík patří paničce Carrinky a všem ostatním, kteří se o nás tak úžasně starali. Měli jsme se opravdu jako v bavlnce. Holky si to taky moc užily.  Kromě Carrinky poznaly i nové psí kamarády Kendyho, Andyho a Falka a neustále měly kolem sebe kupu lidí s plnými kapsami pamlsků, což se líbilo hlavně Annie. Venčení celé smečky byla opravdu legrace.

 

           

 

V sobotu jsme si pak udělali výlet za Caesárkem do Ostravy. Moc děkujeme páníčkům, za vřelé přijetí, byl to prima den a Caesárek vyrostl v opravdu pěkného pejska s nádherně zlatým kožíškem.

 

           

 

V neděli 20.11 jsme pak jeli z Přerova na výstavu do Nitry, kde se původně měly sejít 4 naše odchovy (Carry, Eda, Carrie-Ann a Daisy), ale Eda ani Carry bohužel nakonec dorazit nemohli. Carrie-Ann i Daisy ale hájily naše barvy statečně a získaly obě shodně V4 (mezitřída  a třída pracovní). Tím Carrinka splnila všechny podmínky na uchovnění, z čehož máme velkou radost a moc paničce gratulujeme.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

 

17.11.2011 to bude právě 4 roky, co se narodili naši chlupáčci z vrhu B. Belinko, Bonnie, Brie, Bubbles, Barney, Bodie, Bucku, Buddy a Doníku přejeme vám do dalších let hlavně pevné zdraví, radost ze života, úspěchy na výstavách a zkouškách - pokud vás čekají a teď samozřejmě krásnou oslavu a hlavně nějaký moc dobrý dortík.

 

5.11.2011 jsme měli své zástupce jak na pracovním, tak i na výstavním poli.

Buddy hájil naše barvy na WT v Kostelních Střímelicích, třídu E dokončil nejlépe ze všech goldenů (celkově se umístil na 4. místě) a patří mu naše veliká gratulace.

Na výstavě v Letňanech se předvedl Carry, který získal tentokrát známku VD. I když jsme se na něj byli podívat, tak jsme z toho moc neměli, protože tam bylo tak narváno, že nebylo nic vidět a protlačit se i jen k východu byl výkon hodný mistra. Prostě klasické Letňany...

 

28.10.2011 Naše "Céčka" dovršila právě 18 měsíců, takže jsou z nich oficiálně dospěláci, i když pro nás to budou pořád naše miminka.

 

No a přesně v den Daisyniny dospělosti jsme se spolu s Buddym a jeho paničkou vydali na podzimní zkoušky do Kamilova.

Byl to dlouhý a náročný den -sešlo se 23 rerívrů a 7 slídičů, takže domů jsme odjížděli až v osm večer. Daisy zvládla zkoušky v I. ceně pouze s jednou 3 ze slídění  a skončila tak na celkovém 4. místě. Buddy bohužel tentokrát vypadl na slídění s dohledávkou, ale i to se občas stane. Moc mu přejeme, aby to bylo nejen jeho první, ale i poslední  vypadnutí a gratulujeme našim spolubojovníkům ze skupiny -Báře s Erwínkem, kteří ustáli všechny disciplíny na samé 4 a v rozstřelu si vybojovali svůj druhý CACT i p. Bubeníkovi a jeho labradorovi Buddymu, kteří se stali vítězi zkoušek. Více zde

 

9.10.2011 nám udělal velkou radost náš Buddy, když zvládl klubové podzimní zkoušky v Úholičkách v I. ceně a dokonce jako 3. nejlepší golden. Moc Buddíkovi a hlavně jeho paničce gratulujeme a přejeme hodně podobných úspěchů.

 

Minulý víkend byl nabitý událostmi.

 V sobotu 17.9. zabodovala Daisy na podzimních zkouškách v Nupakách, které došla pouze z jednou trojkou z vlečky srstnaté, získala titul CACT a  stává se tak čekatelkou šampiona práce. Naši skupinu posuzovali Ing. Eva Černá a Josef Semerád. Celý den bylo velké horko, a tak všichni pejsci dostali docela zabrat - i my už jsme se ke konci velmi těšili zpět do restaurace...

Přestože atmosféra byla příjemná a všichni si navzájem fandili, tak z naší skupiny zkoušky úspěšně dokončili pouze 4 pejsci ze šesti a jediná Daisy se udržela v I. ceně. Více zde

 

V neděli jsme se pak jeli podívat na klubovou výstavu do Oslavan, kde se vystavoval náš Carry (nejtmavší štěňátko z vrhu C) a když si v mezitřídě i se svým sytě zlatým kožíškem vyběhal pěkný posudek a známku V4, tak naše radost neznala mezí. Ještě jednou moc gratulujeme Carrýskovi i páníčkům a držíme palce na další výstavy a zkoušky.

 

Veleúspěšný víkend pak zakončila zpráva od paničky našeho Barneyho, že se jim taktéž v neděli podařilo úspěšně absolvovat ZSVP v Karlových Varech ve III. ceně. Moc gratulujeme hlavně paničce, která ustála Barneyho zkouškové zlobení, přestože při výcviku mu všechno pěkně šlo.

 

10-11.9. 2011 jsme se s Daisy zúčastnili III. Západočeského Derby. Celý víkend bylo sluníčko a velmi teplo. Terény byly poměrně těžké, zvlášť dohledávky byly tentokrát velký problém. První den vypadlo na slídění s dohledávkou 9 z 21 pejsků (další dva pak na vlečce) a druhý den na dohledávce kachny v rákosí 7 pejsků. Celkem tedy derby dokončilo jen 8 pejsků z 21, což asi nikdo předem nečekal. Všem ale patří gratulace za to, že se se svými pejsky snažili až do konce a nesli to statečně, přestože vypadli třeba už na první disciplíně. Nejlépe si vedly Jana Baslová a její Keira - zvládly oboje zkoušky s plným počtem bodů, oba dny byly na prvním místě a právem se tak staly i absolutním vítězem. Holky, máte náš velký obdiv.

Naše Daisy pracovala oba dny s velikou chutí a udělala nám obrovskou radost, protože se jí v jejích 16-ti měsících podařilo uspět po oba dva dny v první ceně, čímž si vybojovala celkové 4. místo a kvalifikovala se tak na Derby ČR 2012.

 

Moc děkujeme CHS Artemis gold a ostatním, kteří se podíleli na organizaci za to, že celou akci výborně připravili. Mimo jiného byl pro všechny připraven i malý pohár za účast, což bylo moc hezké překvapení.

Více zde

4.9. 2011 měl Caesárek premiéru na výstavě a zvládl ji skvěle, protože si z mezitřídy na krajské výstavě v Dolním Benešově odnesl hodnocení V2. Máme velikou radost, moc gratulujeme páníčkům i Caesárkovi a přejeme hodně dalších úspěchů.

My jsme strávili nedělní odpoledne v Dlouhé Třebové u Cannyho a jeho páníčků. Bylo to moc prima a při povídání a řádění pejsků nám to uteklo až moc rychle. Cannýsek vyrostl v nádherného pejska a my jsme velmi rádi, že jsme ho mohli opět vidět. Děkujeme páníčkům Cannyho za bezva den a snad se nám podaří to brzy zopakovat.

       

1-3.9.2011 jsme strávili opět několik nádherných dní na výcvikovém táboře v Malém Ratmírově. Počasí vyšlo, atmosféra byla výborná, cvičení super a vzhledem k velkému počtu štěňátek jsme si užili i muchlování mrňousků. Prostě skvělé 3 dny. V sobotu byl pro účastníky tábora navíc pořádán Ratmírovský podzimní pohár, což byla soutěž pro pokročilejší pejsky složená z loveckých disciplín a pro mnohé to bylo první vyzkoušení zkouškové atmosféry. Moc se nám to líbilo a organizátorům patří náš velký dík. S plným počtem bodů nakonec skončily Daisy a Rozárka Chlupaté štěstí. Holky nás ale na závěr malinko vypekly a rozstřel (handling na vodě) byl v duchu, který pes to zkazil míň. Nakonec se rozhodčí rozhodli pro Daisy, a tak jsme si domů odváželi nádherný pohár. Gratulaci si ale zaslouží všichni startující, protože všichni byli moc šikovní. Bylo opravdu krásné sledovat, jak to ty pejsky baví.

      

31.8.2011 rozšířila naše Daisy řady chovných fen.

30.8.2011 jsme se dozvěděli úžasnou a netrpělivě očekávanou zprávu. Jako poslední z vrhu C dostal výsledky rentgenů náš Rocky a opět je to DKK i DLK 0/0 - tentokrát od MVDr. Deckera. Naše radost nezná mezí, protože tímto máme posouzená všechna štěňátka z vrhu C a výsledky jsou přímo ukázkové. Z devíti štěňátek máme 8x DKK 0/0, 1x DKK 1/1 a 9x DLK 0/0. Ještě jednou moc blahopřejeme všem páníčkům našich štěňátek a moc jim děkujeme za to, že všichni rentgeny se svými pejsky podstoupili.

20.8.2011 se Barney zúčastnil krajské výstavy v Karlových Varech a ve třídě otevřené získal ocenění V3. Barneyskovi i jeho páníčkům moc gratulujeme.

23.7.2011 Dnešek patřil pro změnu zkouškám. Carrie-Ann a Buddy se sešli na vodních zkouškách v Čelákovicích a udělali dobře. Den byl jako stvořený pro zkoušky, protože bylo hezky, ale přitom nebylo vedro. Nastoupilo 12 pejsků a naši dva goldeni byli jediní zástupci retrívrů. Po počátečním klidu na stanovišti už naše řady trochu prořídly, ale většina pokračovala dál. Nakonec zkoušky dokončilo 8 pejsků - tři v I. ceně, čtyři v II.ceně a jeden ve III.ceně. Atmosféra na disciplínách byla milá, snad i proto, že tam nešlo o tituly, takže každý každému přál, aby to vyšlo co nejlépe. Buddy i Carrie-Ann pracovali moc pěkně - Carrie-Ann dokonce naprosto úžasně, získala plný počet bodů a protože byla jediná, tak se stala zároveň i vítězem zkoušek. Buddyho bohužel limitní dvojka ze slídění v rákosí posunula do druhé ceny, ale i tak to byl úspěch, protože to byly jeho první vodní zkoušky. Máme velikou radost, že jsou naše štěňátka tak šikovná a držíme palce na další pracovní úspěchy.

              

20.7.2011 Jako předposlední z vrhu C má oficiálně posouzené kyčle i lokty Caesárek. Od MVDr. Snášila přišly opět nádherné výsledky - DKK i DLK 0/0. Moc gratulujeme Caesárkovi i jeho páníčkům a děkujeme, že rentgeny podstoupili.

16.7.2011 jsme si udělali výlet na výstavu do Mladé Boleslavi. Pojali jsme to hlavně jako příležitost k opětovnému setkání našich odchovů, což bylo dobře. Samotné vystavování totiž proběhlo v takové rychlosti, že jsme to málem ani nestihli, natož aby to byla hlavní náplň dne. Poprvé se nám tak stalo, že jsme na výstavě zůstali dobrovolně o několik hodin déle jen proto, abychom si stihli popovídat a prohlédnout si stánky, protože předtím to v tom fofru skoro nešlo. Počasí se vydařilo, areál byl moc hezký a organizace výborná, takže nám nic nescházelo.

A jak jsme dopadli:

První šel na řadu Eda (Caramel Eda Pouštní vítr) a přestože to bylo teprve 10 minut po jeho příjezdu a on byl tudíž naprosto nesoustředěný, podařilo se mu vybojovat ve třídě mladých V4. Byla to jeho první výstava v jiné třídě než u štěňátek, takže je to pro nás obrovský úspěch.

Druhý šel Barney. Pan rozhodčí ho v rámci výstavního kalupu nechal proběhnout jen jednou a on si zrovna chtěl začuchat, kteří že psi to tam běželi před ním. Běžel tudíž s nosem u země, což zrovna kvalitě pohybu moc nepřidá, takže si vysloužil hodnocení VD. Možná, kdyby vše nebylo v takovém kvapu a pejsci mohli běžet dvakrát nebo alespoň ne jen tam a zpět, dopadlo by to lépe, protože jinak se panu rozhodčímu líbil. Naštěstí se Barney na výstavách předvedl již několikrát a vždy byl jeho pohyb pochválen, takže z toho ani my ani páníčci nemáme těžkou hlavu.

Jako poslední měly jít společně do kruhu mladých Carrie-Ann a Daisy. Nastoupila pouze Daisy, protože Carrinka měla pár dní starou ránu na konci ocásku, která přes veškerou péči opakovaně krvácela vždy když víc švihla ocáskem tak, že ohazovala všechno kolem, takže jsme jí nechali ocásek raději pořádně ošetřit a zavázat na veterině, a tudíž se nemohla vystavovat.

Daisy se v kruhu předváděla velmi pěkně, krásně poslouchala, ale je po falešné březosti pohublá, takže byla pro pana rozhodčího ještě příliš nedovyvinutá a odnesla si také známku VD.

13.6.2011 Nový týden začal opravdu krásně, protože se nám v jeden den sešla 4 vyhodnocení rentgenů našich "C"ček a všechna naprosto skvělá. Nejdříve přišla zpráva od páníčků Cannyho (DKK 1/1, DLK 0/0, MVDr. Snášil), pak následoval telefonát paničky Cata (DKK 0/0, DLK 0/0, MVDr. Decker) a nakonec nás doma konečně čekala výzva k vyzvednutí dobírky, která obsahovala výsledky Carrie-Ann a Clever Daisy (obě DKK 0/0, DLK 0/0, MVDr. Snášil). Tím máme posouzených 7 z 9 sourozenců a zatím všechny s tak nádhernými výsledky, že se nám o tom ani nesnilo. Kéž by to tak vydrželo i na poslední dva pejsky z vrhu C, Caesara a Rockyho. Všem páníčkům ještě jednou moc gratulujeme a děkujeme, že to se svými pejsky podstoupili.

 

12.6.2011 Dnes jsme byli na klubových zkouškách z vodní práce v Kostelci nad Černými Lesy a to rovnou s Daisy i Carrie-Ann. Zkoušky byly velmi dobře připravené, všechno šlapalo jak na drátkách a to i přesto, že nám celou dobu vytrvale pršelo. Terény byly pěkné a zvlášť pro mladé psy docela náročné, takže podle toho vypadaly i výsledky. Naše skupina 4 psů měla po prvních dvou disciplínách už jasno, že budeme rádi, když psy vůbec dojdou. Celkově pracovala Daisy velmi pěkně až na práci v rákosí, kde mě jímal infarkt, protože kachnu donesla v čase 9:50 (limit je 10 minut) a i když vše ostatní měla za 4, tak tahle disciplína ji posunula do druhé ceny. Carrie-Ann dnes štěstí nepřálo a měla špatný den, takže po prvních pár minutách slídění v rákosí, kdy se ode mě nechtěla skoro vůbec vzdálit, bylo jasné, že dneska to nevyjde. No, není každý den posvícení, tak doufejme, že to zvládne příště.

 

11.6.2011 Jako další má posouzené kyčle a lokty Cassinka, tentokrát od pana doktora Deckera a také s výsledkem DKK i DLK 0/0. Je to už třetí posouzené štěňátko z vrhu C a opět s tak krásným výsledkem. Doufáme, že ani další sourozenci tuto krásnou řadu neporuší a moc gratulujeme Cassince i jejím páníčkům.

 

9.6.2011 Dnes jme dostali další úžasnou zprávu a to že Carry má také DKK i DLK 0/0. Rentgeny posuzoval opět MVDr. Snášil. Máme ohromnou radost a páníčkům i Carrymu moc gratulujeme.

 

7.6. Na jejich přesně 1-měsíční narozeniny jsme byli navštívit Annina první vnoučátka. Mrňouskové jsou úžasní, mazliví a zvídaví a my jsme si je i maminku Brie pěkně užili. Moc děkujeme paničkám za milé přijetí a držíme palce na hodné páníčky, protože loučení s těmi chlupatými zlatíčky bude určitě hodně těžké.

 

29.5.2011 Završením, pro naše "Céčka" veleúspěšného víkendu, bylo to, že v neděli úspěšně absolvoval OVVR v Buchlovicích Carry s páníčkem. Zvládli tuhle první metu na jedničku z hvězdičkou, protože stejně jako Carrie-Ann neztratili ani jeden bodík a my máme velkou radost, moc jim oběma gratulujeme a přejeme stejné úspěchy i na dalších zkouškách.

 

20-29.5. 2011 jsme byli na výcvikovém táboře v Kyselce. Kromě Daisy jsme měli i Carrie-Ann a bydleli jsme u Barneyska a jeho páníčků, takže bylo opravdu veselo. Rozhodně nás bylo všude plno... Moc děkujeme Barneyskovi i jeho páníčkům, že to s námi vydrželi. Za skvělou organizaci a hlavně perfektní výcvik patří velký dík panu Míškovi, jeho rodině a také ostatním výcvikářům a za super atmosféru ostatním účastníkům tábora. Byl to krásný týden, počasí bylo skoro jak ze škatulky, takže jsme si to všichni moc užili a už se těšíme na příští rok. V pátek byl pro pejsky, kteří nebyli přihlášeni na OVVR připraven I. ročník Doupovského poháru. Na tuhle soutěž v duchu loveckých zkoušek jsme přihlásili Daisy a Barneyho, kteří si, i přes únavu po týdenním cvičení, vedli naprosto výborně. V kategorii pejsků, kteří ještě nemají vyšší lovecké zkoušky obsadili první dvě příčky (Daisy I. místo a Barney II. místo) a oba dostali krásný pohár. V sobotu 28.5. pak absolvovala Carrie-Ann OVVR a i přesto, že měla číslo 1 zvládla všechny disciplíny na plný počet bodů. Je to šikulka a dělá velké pokroky.

 

21.5.2011 A zatímco my jsme si užívali na táboře, tak náš Buddy bodoval na WT v Milovicích. Ve třídě E získal nádherných 87 bodů ze 100 a byl tak nejlepší z goldenů (celkově byl na 5. místě). Moc gratulujeme Buddymu i paničce. Jsme na vás pyšní, jen tak dál...

 

16.5.2011 Dnes jsme dostali úžasnou zprávu a to, že náš Edík (Caramel Eda Pouštní vítr) má jako první z vrhu C vyhodnocené rentgeny kyčlí a loktů. A výsledek? DKK i DLK 0/0 (posuzoval MVDr. Snášil). Moc děkujeme paničce, že s Edíkem rentgeny podstoupila a oběma gratulujeme. Je to úžasný výsledek a my doufáme, že ostatní štěňátka dopadnou stejně dobře.

 

7.5.2011 Tento ten byl  pro naši CHS velmi významný, protože se staly hned dvě věci:

 

1) Naše Annie se  tak stala poprvé babičkou, protože Brie se narodilo 11 krásných štěňátek (4 pejsky a 7 feneček). Brie zvládla všechno výborně o štěňátka se vzorně stará a mrňouskové se mají čile k světu. Moc držíme palce, aby vše probíhalo i nadále bez problémů a samozřejmě i na budoucí páníčky.

 

p1100446.jpg

 

2) A zatímco Brie se svými páníčky prožívala svůj první štěňátkovský boj, tak 3 zástupci naší CHS bojovali velmi úspěšně ve výstavním kruhu na oblastní výstavě v Chomutově. Barney získal ve třídě otevřené V1, VT, Carrie-Ann ve třídě mladých také V1, VT a Daisy rovněž ve třídě mladých V2. Máme velkou radost, že se naši zlaťáčci paní rozhodčí líbili tak, že jim dala všem tak pěkné hodnocení a bezchybné posudky. Těší nás to dvojnásob, protože Carrie-Ann a Daisy si tím splnily první výstavu potřebnou na uchovnění a ještě jsme si užili krásný, slunečný den v nádherném zámeckém parku. Moc všem gratulujeme a držíme palce na další takové úspěchy.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.5.2011 oslaví naše první štěňátka už páté narozeniny. Je to až neuvěřitelné, jak ten čas letí. Před chvilkou batolící se chlupaté kuličky a najednou dospěláci v nejlepších letech... Alfíku, Artíku, Jacku, Leo a Andy, přejeme vám všem hlavně zdraví, stále stejnou radost ze života, hromadu pamlsků a co nejvíc pěkných chvil s vašimi páníčky.

 

 

30.4.2011 si Buddy s paničkou vyzkoušeli jejich první WT a dařilo se jim naprosto výborně -ve třídě E získali na Konopišti v konkurenci 16-ti pejsků krásné 2. místo. Moc oběma gratulujeme, máme velkou radost, že se jim na pracovním poli tak pěkně zadařilo a přejeme další podobné úspěchy.

 

28.4-1.5.2011 Přesně na den Daisyniných 1. narozenin jsme odjely na výcvikový tábor do Malého Ratmírova. Byly to úžasné 4 dny s pěkným počasím, povedenou táborovou hrou a večery s kytarou (nebo spíš kytarami). Moc děkujeme Chlupaťákům za organizaci i výcvik,  pěkně jsme si zacvičily, odvezly jsme si spoustu rad a moc se nám tam líbilo.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

28.4.2011 oslaví naši nejmladší svoje první narozeniny. Caesare, Canny, Carry, Cato, Edo, Rocky, Carrie-Ann, Cassie a Daisy, přejeme vám do dalších let hlavně zdraví a pohodu, spoustu drbání, mazlení a hraní s vašimi páníčky i psími kamarády, stále plnou mističku, hodně úspěchů ve vašem výcvikovém, případně i zkouškovém a výstavním snažení a moc držíme palečky na nadcházející rentgeny kyčelních a loketních kloubů.

 

17.4.2011 absolvovala Daisy I. ročníku Prokopova poháru, který pro nás uspořádali naši výcvikáři (podrobnosti na www.vycvikretrieveru.cz). Bylo to klání v duchu working testů - na poslušnost, ovladatelnost, nos a aportování. Sešlo se opravdu hodně pejsků (pět nejmladších startovalo ve třídě junior, 20 středně pokročilých pak ve třídě open a 12 pokročilých v top třídě. Celkově bylo ve všech třídách pět disciplín a maximum za každou bylo 20 bodů). Počasí se vydařilo, disciplíny byly zajímavé pro nás i naše pejsky a čekání v průběhu dne zpestřovalo opékání výborných buřtíků.

Byla to skvěle strávená neděle, bezvadně jsme si všichni zacvičili i popovídali a třešničkou na dortu a balzámem na ze soboty pošramocené nervy pro nás bylo Daisynino nečekané vítězství ve třídě Open. Daisy získala 91 bodů, přičemž I a II. místo odděloval jediný bod. Vítěz třídy Top získal dokonce krásných 99 bodů, což je opravdu úctyhodný výkon. Moc gratulujeme všem, kdo se zúčastnili, děkujeme organizátorům a jejich pomocníkům a těšíme se další ročník této soutěže.

 

 

3.4.2011 oslaví naše Annie krásné sedmé narozeniny. Přejeme jí hlavně hodně zdraví a radosti ze života, i když tu dává především ona nám... Díky ní jsme poznali, jak nesmírné obohacení života je soužití se psem a tohle prvenství jí  nikdy nikdo nemůže vzít.

 

23.1.2011 Novinky v novém roce začneme aktualizací fotogalerií některých našich štěňátek. Nové fotky mají Barney, Buck, Bodie, Bonnie, Brie, Canny, Carry, Caesar a Cato. Moc děkujeme všem majitelům za pravidelné zprávičky a posílání fotek.

 

 

 

 

28.11.2010 Přesně na sedmiměsíční výročí narození našich posledních štěňátek jsme se dokopali k další aktualizaci jejich fotogalerií. Nové fotky mají Canny, Carry, Caramel Eda, Cassie, Carrie-Ann a Clever Daisy.

 

20.11.2010 Dnes se nám konečně podařilo udělat Barneymu vlastní stránku v sekci krycí psi, aby se případné nevěsty mohly o svém vyvoleném dozvědět pár podrobností.

 

17.11.2010 oslaví naši chlupáčci z vrhu B krásné 3. narozeniny. Přejeme jim všem do dalších let, aby byli stále tak zdraví, aby měli stále stejnou radost ze života, vždy plnou mističku a spoustu lidských i zvířecích kamarádů na lumpárny i pomazlení.

 

30.10.2010 A aby toho nebylo málo, tak prodloužený víkend zakončil bravurně náš Buddy, když v sobotu s paničkou zvládl PZ v České Lípě na plný počet bodů. Je to nádherný úspěch a my Badíkovi i jeho paničce moc gratulujeme.

 

28.10.2010 Mimo toho, že je dnes státní svátek máme ještě jedno výročí - naše štěňátka z vrhu C slaví dnes přesně půl roku. Všichni jsou zdraví, mají se výborně, rostou přímo před očima, chodí na cvičák a až na drobné štěňátkovské zlobení dělají svým páníčkům radost. Naše Daisy se od svých sourozenců nijak neliší -je skvělá a kromě chvil, kdy se rozhodne zahradničit, vyměňovat lino v pokoji nebo zakulacovat rohy krabicím je to naše zlatíčko.

Dnešní půlnarozeniny strávila Daisy ve vesničce Prosečné, kde se konaly OVVR a jako dáreček sobě i paničce je zvládla s plným počtem bodů. Moc ji to bavilo, z čehož máme obrovskou radost a mimoto si ve volném čase pěkně zařádila s ostatními pejsky. Den to byl pěkný i pro nás dvounožce, protože organizace byla perfektní, gulášek skvělý a počasí taky vyšlo.

Více v sekci naši psi, Daisy, zkoušky.

 

10.10.2010 Tento třídesítkový den se stal pro nás nezapomenutelným - ne že by někdo z našeho okolí využil toto pěkné datum na svatbu, ale staly se hned dvě skvělé věci:

1) náš Barney složil se svou paničkou úspěšně barvářské zkoušky u OMS Sokolov a stal se tak druhým psíkem z našeho vrhu B, který má i jiné zkoušky než jen OVVR. Máme obrovskou radost, protože se nám plní náš velký sen, aby co nejvíc našich štěňátek mělo možnost uplatňovat své skvělé nosíky a chuť k práci i jinde než na procházce. Sabině i  Barneymu moc a moc gratulujeme a držíme jim palce na další zkoušky.

2) otec našich posledních štěňátek (Kerry chlupaté štěstí) vyhrál pracovní třídu na MVP v Českých Budějovicích a splnil tak nejen podmínky pro udělení českého šampiona krásy, ale díky svým předchozím úspěchům se zároveň stal i multišampionem a Dual šampionem ČR. Kerry, jsi pašák, gratulujeme tobě i páníčkům.

 

18.9.2010 měla některá z našich nejmladších štěňátek výstavní premiéru. Daisy, Carrie-Ann a Eda se sešli a klubové výstavě v Oslavanech a krom "nudy" v kruhu si to náramně užili, protože se téměř nepřetržitě okusovali, válcovali a když jsme poodešli od kruhů, tak si spolu i náramně zaběhali. Celý den byl pro ně výborná socializace (a že byl dlouhý...), my jsme si vyzkoušeli, jak naši psíci reagují na výstavní kruh a myslím, že můžeme být velmi spokojeni. Nikdo neměl z kruhu žádné trauma - aby taky jo, když za tu chvilku dostali víc pamlsků než za celý poslední týden a všichni dostali po zásluze známku VN a pěkný posudek (Daisynka VN4 a Eda dokonce VN1, takže si domu odvážel svůj první pohár). Nejlepší na tom všem ale bylo to, že jsme mohli naše moravská štěňátka opět vidět a popovídat si s jejich páníčky. Moc děkujeme, že jste přijeli. Fotky dodáme co nejdřív.

 

11.9.2010 absolvoval náš Buddy se svou paničkou úspěšně PZ u OMS Mělník.

Jsme na Badíka i jeho paničku moc pyšní, protože jsou z vrhu B první, kteří od OVVR postoupili dál a držíme jim palce na další lovecké zkoušky.

 

31.8.2010 Přesně na 4měsíční mininarozeniny našich "C"čkových štěňátek jsme s Annie po dlouhé době opět vyrazili na nějakou psí akci, a to na soutěž IRON Retriever. Původně to vypadalo, že vůbec nepojedeme, protože Annie si na pár dní před konáním akce poranila pravou zadní packu a předtím měla delší dobu potíže s namoženou levou přední packou, takže se po štěňátkách neměla šanci dostat zpět do kondice a já se bála, že tak náročné disciplíny nezvládne, ale po tom, co jsem zjistila, že si můžeme dát pauzu kdykoliv budeme chtít a třeba i některé disciplíny vynechat aniž bychom kvůli tomu vypadli, tak jsme se rozhodli jet a dobře jsme udělali. Byl to nádherně strávený den, pejsci si užili jiné disciplíny než obvykle a i my dvounožci jsme se skvěle bavili. Annie pracovala výborně (až na dohledávku v poli, kde mi dala jasně najevo, že na nějakou poslušnost už je stará) a moc ji to bavilo. Umístili jsme se na krásném 15. místě a i když samozřejmě mladší pejsky trumfnout nemohla, tak já jsem byla velmi mile překvapená její rychlostí a chutí k práci. Pevně doufám, že tato soutěž nebyla naposledy, těšíme se na další ročník a organizátorům patří náš velký dík.

V rámci alespoň nějakého nácviku jsme na poslední chvilku vytáhli z mrazáku bažanta a při té příležitosti si ho vyzkoušela i malá Daisy. K našemu velkému překvapení ho okamžitě a  nadšeně opakovaně aportovala. Foťák ji bohužel zachytil jen v sedě, protože na něj moc rychle běhá a vždycky byla rozmazaná. Do fotogalerie přidáváme i další její fotky z plachtění a surfování a dokonce jeden pokus o postoj. Mimo to přibudou fotky i Edíkovi (Caramel Eda) a Rockymu (Call me Rocky), který pravidelně chodí na návštěvy, protože to má kousek a s Daisynkou spolu nádherně řádí.

 

28.8.2010 budou našim štěňátkům z vrhu C 4 měsíce. Všichni se mají skvěle, krásně rostou, některým se už začínají měnit zoubky a většina z nich už absolvovala první výcvikové hodiny. Moc děkujeme páníčkům, že jsou s námi stále v kontaktu a že se o své mrňousky tak pěkně starají.

 

21.8.2010 byl Barney s paničkami na krajské výstavě v Karlových Varech a z kruhu si odnesl překrásný posudek a hodnocení V1 a k tomu ještě vítěz třídy. Moc nás těší, že se Barney panu rozhodčímu líbil a přejeme hodně podobných úspěchů.

 

12.8.2010 Dnes nám přišla skvělá zpráva, že od 10.8.2010 je náš Barney chovným psem. Moc gratulujeme jemu i páníčkům a držíme palce, aby se Barney brzy dočkal nevěsty a vlastních potomků.

 

28.7.2010 byly našim mrňouskům z vrhu C přesně 3 měsíce. Všichni se mají výborně, v nových domovech si pěkně zvykli, seznámili se s okolím a s páníčky se brzy chystají na první návštěvu cvičáku. Carrie-Ann, Canny a Cato mají ve svých fotogaleriích nové fotky.

 

21.7.2010 Konečně se nám podařilo si udělat čas a vytvořit fotogalerie štěňátkům z vrhu C, jejichž majitelé nám poslali fotky. Také jsme štěňátkům zaktivnili odkaz na rodokmen.

 

18.7.2010 Dneska jsme konečně udělali aktualizaci, takže vrh C má vlastní stránku a Daisynka svou i v sekci naši psi. Od páníčků našich štěňátek jsme dostali kupu fotek, takže je co nejdřív přidáme do příslušných fotogaleríí.

 

17.7.2010 Tuto sobotu jsme po dlouhé době strávili opět na výstavě s Barneym, Brie a jejich paničkami. Byl to pěkný výlet a až na odpolední úmorné vedro jsme si ho pěkně užili. Naštěstí  alespoň ráno bylo v Mladé Boleslavi zataženo, takže nebyla výheň celý den. Barney získal ve třídě otevřené známku V a moc hezký posudek, Brie se bohužel moc nechtělo v tom vedru běhat a jako na potvoru ji právě v místě, kde se měla předvádět v postoji něco velmi zaujalo v trávníku a celou dobu se natahovala jako špagetka, takže si vysloužila též ve třídě otevřené známku VD.

 

6.7.2010 Všechna štěňátka už si delší dobu zvykají v nových domovech a podle všech zpráv a foteček se mají výborně. Moc děkujeme všem páníčkům, že se nám ozývají a že se o naše mrňousky tak skvěle starají. I Daisy už si zvykla, že je jen sama s maminkou a vytvořila s ní nerozlučnou dvojku. Přeci jen ale řádění s maminkou není tak intenzivní jako se sourozenci. Když totiž včera přišel na návštěvu brácha Rocky, tak to byl přeci jen úplně jiný kalibr. Prckové si nádherně zařádili, a měli to i s koupelí, protože  kombinace Daisynčina nadšeného cachtání ve vodě a společného hraní na jediném nezatravněném kusu zahrady vedla neomylně do sprchy, aby nemusel Rocky jít domů pěšky a Daisynka nocovat venku.

 

30.6.2010 Na své devítitýdenní mininarozeniny opustila naši smečku i poslední dvě štěňátka. Loučení to bylo smutné, ale naštěstí víme, že jsou do dobrých rukou a také nám jedno chlupaté torpédo zůstává doma, aby rozšířilo naši smečku, takže se to dá přežít. Snad se i Daisy u nás bude líbit, zatím spíš nechápe, proč ji utekli všichni ti bezva kámoši na hraní...

 

28.6.2010 Dnes jsou naši mrňouskové na světě přesně dva měsíce a skoro všichni jsou již v nových domovech. Přejeme jim všem krásný život plný her a mazlení s páníčky a jinými kamarády, hodně zdraví a vždycky plnou mističku a páníčkům moc děkujeme za vzornou péči o naše zlatíčka.

 

27.6.2010 Od sobotního odchodu Cannyho máme doma dokonce převahu holek a chvilku to tak zůstane, protože zbylá štěňátka půjdou do nových domovů až za pár dnů. Na zbytek víkendu jsme vzali naši zredukovanou chlupatou smečku opět na chatu, kde se mohli dosyta vyběhat a vyřádit, což se jim samosebou moc líbilo.

 

25.6.2010 Na chvilku se nám doma vyrovnal poměr kluků a holek, protože dnes nás opustilo naše nejtmavší štěňátko, kterým je pejsek Carry.

 

24.6.2010 Dnes se naše smečka opět zmenšila, protože do nového domova se svými paničkami vyrazil Caramel Eda. Všechna štěňátka zatím zvládla cestu domů bez problémů a podle zpráv páníčků se Caesárek už doma pěkně zabydlel. Dokonce si včera vyzkoušel i cestu tramvají a prý se mu jízda u páníčka na klíně moc líbila.

 

23.6.2010 Mrňouskům je dnes přesně 8 týdnů a loučení pokračuje. Dnes odešli se svými novými páníčky Cato a Cassie. Do fotogalerie jsme přidali poslední fotky všech štěňátek.

 

22.6.2010 Dneškem začalo smutné období loučení, protože nás večer jako první opustil náš dobromyslný medvídek Caesárek, který odešel s novými páníčky do svého nového domova. Předtím ale stihl ještě s ostatními navštívit paní doktorku, která všechny mrňousky prohlédla, poslechla jim srdíčko a zkontrolovala, jestli nemají kýlu a klukům též sestouplá varlátka. Doma pak za odměnu dostali všichni odčervovací tabletu - tedy piškot, do kterého jsme se tu tabletu snažili zakamuflovat...

 

21.6.2010 Dnes si mrňousové opět užili kupu návštěv a absolvovali také další stříhání drápků. Ve fotogalerii jsou konečně i fotky z nedělního řádění s maminou.

 

20.6.2010 Víkend jsme strávili se všemi štěňátky naposledy na chatě, tentokrát ještě s Leem a jeho páníčky, takže prťata měla na hraní a mazlení další oběti. Většinu času trávili mrňousové hraním s maminkou a my jejich pozorováním. Byla to opravdu úchvatná podívaná. Obě cesty zvládli chlupáči výborně a ještě se jim podařilo rozesmát většinu posádek aut za námi, protože zvědavě vystrkovali hlavičky z bedýnky. Ve fotogalerii jsou nové fotky - zatím jen ze soboty, neděli přidáme zítra.

 

18.6.2010 Dneska zůstala do odpoledne štěňátka doma, protože bylo ošklivé počasí a opět to odnesly podložky. Jinak jsou to ale zlatíčka, která by se neustále chtěla mazlit a všichni jim to dopřávají plnými doušky. Vybíraví v jídle rozhodně nejsou a rostou přímo před očima.

 

17.6.2010 Po očipování jsme konečně mohli vyrazit pro průkazy původu, a tak už na každé štěňátko čeká doma ten jeho.

 

16.6.2010 Čas neúprosně letí a našim chlupáčkům už je dnes 7 týdnů. Jsou úžasní, hraví, mazliví, vynalézaví a všichni si krásně poponáší hračky. Dost jich už překročilo hranici 5kg, takže jsme u nich byli nuceni opustit naši kuchyňskou váhu a vážit diferenčně. Aktuální hmotnosti těchto štěňátek jsou proto výrazně méně přesné, ale i tak je vidět, že všichni přibývají pěkně.

 

15.6.2010 Dneska se štěňátka seznámila s bráchou Buddym. Bylo až neuvěřitelné, jak krásně si spolu hráli. Zachytit na foťák to bez rozmazání nešlo (máme jen na kameře), ale přidáváme alespoň fotky z nočního řádění. A pak že správný pes v noci spí...

 

14.6.2010 Pobyt na chatě si mrňouskové opět náramně užili, počasí jim přálo, takže mimo nutného odpočinku skoro pořád řádili s mamkou nebo spolu navzájem. Do společné fotogalerie jsme přidali spoustu nových fotek.

 

13.6.2010 Sobotu měli mrňouskové opět návštěvní, protože se na ně přijel podívat Barney se svými paničkami a také paničky od Brie. Barneyho štěňátka velmi přitahovala. Pořád lezl k nim do ohrádky, takže si s ním mrňata náležitě pohrála a samozřejmě se také řádně pomazlila s dvounohými návštěvníky. Večer pak navíc absolvovali mrňousové opět cestu na chatu. Zvládli ji bravurně, většinu jí prospali. Omlouváme se, ale vzhledem k potížím s internetem přidáme nové fotky bohužel až zítra.

 

11.6.2010 Dneska měli naši mrňouskové zatím nejnáročnější den. Mimo velkého horka museli totiž přežít ještě očkování a čipování (tetování už není klubem vyžadováno, takže jsme se rozhodli štěňátka netrápit). Všechno proběhlo hladce a   všichni tak už mají svá konkrétní jména. A jak to tedy je uvidíte v tabulce ve štěňátkovském deníčku.

 

10.6.2010 Štěňátka jsou čím dál akčnější a nic před nimi není v bezpečí. Horký den sice přečkali z velké většiny spaním ve stínu, ale vynahradili si to po příchodu domů. Měli také opět hromadu návštěv, takže hlazení si dnes užili dosyta.

 

9.6.2010 Dnes je štěňátkům právě 6 týdnů. Už to nejsou žádná miminka, ale slušná destrukční četa. Např. čůrací podložky nemá smysl dávat, protože vydrží maximálně 5 minut. Do fotogalerie jsme přidali fotky mrňousků v postoji. Velký dík za ně patří Ivě a Kubovi Nollovým.

 

8.6.2010 Štěňátka poprvé okusila samotné suché granulky a k našemu překvapení je všichni kromě bleděmodrého a fialového kluka baštili jak o závod.

 

7.6.2010 Dnes měla štěňátka opět 2 návštěvy, dopoledne se setkala s pejskem Bennym a našimi kamarády a odpoledne poznala majitele tatínka Kerryho, takže si všichni mimo jejich normálních her užili i větší kupu mazlení. Do společných fotek jsme přidali jednu ukázku toho, kde naši mrňouskové usínají.

 

6.6.2010 Dneska máme mimořádně i jinou než štěňátkovskou zprávu a to, že náš Barney dnes úspěšně zvládl i poslední podmínku chovnosti a to zkoušky OVVR, které s paničkou došli dokonce i na plný počet bodů. Máme obrovskou radost a moc a moc Barneymu i jeho páníčkům gratulujeme.

 

My jsme v sobotu ráno se štěňátky vyrazili na chatu, protože tam toho můžou na zahradě objevovat podstatně víc. Cestu přežili mrňouskové naprosto bez problémů, dokonce nikomu ani nebylo špatně. Velká zahrada se jim moc líbí a pod naším dohledem prozkoumávají všechny její kouty. Díky mnohem většímu prostoru začali víc běhat a řádit a občas dá dost práce je všechny uhlídat. Zažili i první psí návštěvu a vůbec je nerozhodila. Ve fotogalerii je sposta nových fotek. Konečně se nám také podařilo znovu všem ostříhat drápky.

 

4.6.2010 Konečně vysvitlo sluníčko a štěňátka mohla být pořádně venku. Díky tomu se dalo i krásně fotit a shodou okolností zrovna dnes přišli na návštěvu kamarádi s prima foťákem, což jsme velmi ocenili. Ještě nejsou všechny fotky protříděné, ale ve fotogalerii je alespoň jedna na ukázku, takže je vidět, že je na co se těšit.

 

3.6.2010 Počasí sice není nic moc, ale přesto byli mrňouskové chvíli venku. Pěkně si tam zařádili, protože tam mají lepší rozběh než doma. Každý den mají navíc hromadu návštěv, takže se pěkně socializují.

 

2.6.2010 Utíká to jako voda a štěňátka jsou opět o týden starší, zvídavější a jsou to už mnohem větší lumpíci. Při hraní s hračkami je už také krásně vidět snaha chytit kořist a pokusy o aportování. Do váhové tabulky i fotogalerie opět přibyly aktuální hodnoty a fotky. Focení šlo tentokrát celkem dobře. Zelený klučík je vyslovený manekýn - stačila jen jedna fotka. U ostatních bylo potřeba fotek víc, ale chování na klíně se líbí evidentně všem, takže to nezabralo tolik času jako jindy.

 

1.6.2010 Počasí nám moc nepřeje, a tak štěňátka chodí ven vždy jen na chvilku. Mnohem víc je už zajímají hračky a dneska si dokonce po bitce o uzel odnesl hnědý pejsek kořist až do boudy, aby mu ji už nikdo nemohl sebrat.

 

31.5.2010 Dnes byla štěňátka podruhé odčervena, tentokrát Banminth pastou. Všichni si na ní náramně pochutnali, protože jsme jim to zamíchali s pribiňáčkem, takže nikdo nepostřehl, že by se vlastně měl ofrňovat.

 

30.5.2010 Víkend se nesl opět ve znamení návštěv. Všem se naše okusovací komando moc líbilo, ale někteří toho zas tak moc neviděli, protože naše mrňata se ze zaslouženého spánku nedají ničím vyrušit. Sobotu trávili mrňouskové venku, protože bylo nádherné počasí, neděle bohužel už tak hezká nebyla, takže se venku vyskytli jen na chvilku, aby se mohli patřičně vyřádit.

 

28.5.2010 Čas neuvěřitelně letí a tak je to dnes přesně měsíc, co přišli naši mrňouskové na svět.  Za tu dobu se změnili z miminek, které zajímá jen maminka na roztomilé zvědavce, které zajímá všechno okolo a to včetně nás, což si velmi užíváme.

 

27.5.2010 Dneska jsme nechali štěňátka venku o hodně déle. Nejdřív všichni krásně běhali, čenichali a hráli si - nejvíc je zajímala bouda a většina šarvátek se odehrála právě ve vchodu, pak si naplnili bříška granulkama s piškoty s jogurtem a pak svorně usnuli v boudě. Nejdřív bylo pár štěňátek venku, ale pak se všichni svorně nacpali dovnitř. Začali jsme novou fotogalerii, protože v té staré už bylo hodně fotek a na pomalejším počítači by se mohla otvírat dlouho.

 

26.5.2010 Dneska se počasí zkazilo, takže výlet ven se nekonal. Místo toho jsme mrňousky opět potrápili focením, protože právě dnes jim jsou 4 týdny. Dostat pěkné fotky je čím dál těžší, tentokrát nám daly zabrat všechny holky a bleděmodrého kluka jsme přibrzdili (alespoň na moment) jen díky piškotu. Všichni už bez problémů běhají aniž by dělali moc kotrmelců, dlabou příkrmy z mističky, zápasí s hračkami a sourozenci, na zavolání běží za hlasem, mazlí se a okusují vše co jim přijde do tlamičky (včetně nás, našich ponožek, kalhot a trik). Váží v průměru 2,5kg.

 

25.5.2010 Díky krásnému počasí se naše mrňata poprvé podívala na zahrádku. Po prvotním vykulení si to všichni moc užívali, poskakovali o sto šest, ochutnávali trávu, zkoumali pařez a několik odvážlivců se dokonce vydalo i do boudy.

 

24.5.2010 Dneska jsme zaznamenali první pokusy o aportování. Sice se nám podařilo foťákem zachytit jen modrého kluka, ale je vidět, že i ostatní podědili vlohy po rodičích.

 

23.5.2010 Víkend byl pro štěňátka tentokrát zajímavější, protože k nám poprvé zavítali někteří noví majitelé. Mrňouskové i Annie všechny přijali, jako by se nechumelilo. Jako správní retrívři si užívali drbání a hlazení a Annie toho ještě navíc využila k tomu, aby na každém vyloudila něco k snědku. A aby nebylo těch nových zážitků málo, tak jsme jim v sobotu zkusili předložit i něco jiného, než mlíčko od maminky a k našemu údivu se na umělé psí mlíčko s piškoty všichni vrhli a mlaskali jak o život. Samozřejmě jim toho dost skončilo jinde než v bříšku, ale úspěch to byl. V neděli už se k misce všichni hnali jako staří mazáci. Zatím dokrmujeme jen jednou denně, zbytek ještě obstarává Annie.

 

21.5.2010 Annie už u krmení i stojí. Štěňátka to celkem zvládají, ale přeci jen by to chtělo ještě pár centimetrů poporůst. Fotky z krmení jsou ve společné fotogalerii.

 

20.5.2010 Dneska jsme odpoledne mrňatům připravili překvápko - značně jsme jim zvětšili "výběh", aby měli víc místa na trénink chůze, hrátky se sourozenci a také abychom je už začali učit chodit čůrat na plenku. Zvětšený prostor se štěňátkům moc líbil, ale plenku okázale ignorovali. No, žádný učený z nebe nespadl, tak uvidíme, jak se s tím poperou.

 

19.5.2010 Jsou tu další mininarozeniny našich malých chlupáčů, protože právě dnes jim jsou 3 týdny. Za tu dobu se změnili ze slepých, hluchých, bezzubých a na okolí odkázaných kojenců na rejdivá batolata, která plně vnímají svět kolem sebe a je s nimi už mnohem víc legrace. Do váhové tabulky přibyly aktuální váhy. Mrňata jsou váhově rozdělená na dvě party, hubenější má průměr 1670g a tlustší 1870g. Mlíčko všem evidentně chutná - oranžová holčička dokonce přeskočila skoro všechny a projedla se až na druhé nejtlustší štěně. Získat dnešní jednotlivé fotky si vyžádalo podstatně víc času, protože mrňouskové už jsou mnohem pohyblivější a zvídavější než minulé týdny a absolutně nechápou, proč by měli sedět, když je to okolí tak strašně zajímavé. Proto také bohužel nejsou všechny fotky takové, jaké bychom si je přáli. Hlavně růžová fenka a zelený kluk nám dali dost zabrat.

 

18.5.2010 Naši mazlíčci si nejspíš myslí, že je podceňujeme, a tak se nám ve 4 hodiny ráno rozhodli ukázat, že už umí štěkat a vrčet jako velcí psi. Šlo jim to opravdu velmi dobře a nejspíš si doteď lámou hlavičky nad tím, proč jsme jejich prvotřídní výkon tak málo ocenili... Už se jim všem také prořezaly zoubky, takže Annie si už kojení tolik neužívá, ale stále to trpělivě snáší.

Ve společné fotogalerii je zase pár nových fotek.

 

17.5.2010 Dnešek byl opět ve znamení stříhání drápků. Tentokrát jsme ostříhali i drápky na zadních tlapkách a přední navíc znovu i zabrousili, aby při kojení Annie škrábali co nejméně. Všichni až podezřele dobře snáší všechny naše ústrky a dokonce u toho spokojeně usínají. No, snad jim to vydrží...

 

16.5.2010 Dnes absolvovali štěnískové první odčervení. Ač je to k nevíře, tak všichni kluci i růžová holčička vypadali, že jim odčervovací pasta Flubenol vysloveně chutná, ale zbylé dvě fenečky nás nenechaly na pochybách, že to není nic moc. Jejich grimasy a prskání vydaly za všechna štěňátka dohromady. Podle ožužlávání všeho živého i neživého to vypadá, že už se mrňatům klubou zoubky a taky už prokazatelně slyší, protože, když na ně promluvíme, tak se batolí za zvukem našich hlasů. Do jejich společné fotogalerie opět přibyly nějaké fotečky.

 

14.5.2010 Pro všechna štěňátka už si noví majitelé vymysleli jména, ale zatím je stále oslovujeme podle barev, protož ještě pár týdnů nebude jasné kdo je kdo. Jména jsme přidali do deníčku.

 

13.5. Mrňouskové jsou den ode dne vyspělejší a je s nimi mnohem víc legrace než dosud. Sourozenecké okusování je na denním pořádku, všichni štrádují po celé bedně a dokonce se už pokoušejí přelézat přes okraj. Ve společné fotogalerii zas něco malinko přibylo.

 

12.5.2010 Dneska jsou štěňátkům přesně dva týdny. Největší cvalík je stále hnědý pejsek a nejmenší je také stále bleděmodrý pejsek. Přibývají ale všichni moc hezky, nikdo se mlíčku nevyhýbá, takže je u cecíků stále nátřesk. Annie už část dne tráví vedle porodní bedny, kde jí není takové horko, ale přitom na svoje mrňousky vidí. Pořídit jednotlivé fotky byl už celkem výkon a bude hůř, protože štěňátka budou čím dál pohyblivější. Chodí už všichni, někteří lépe jiní hůře, ale všichni se snaží. Fialový pejsek dnes dokonce přešel celou bednu (skoro metr) až k mámě bez pádu. Tedy,  nakonec se přeci přerazil, ale až o Anninu nohu...

 

11.5.2010 Štěňátka rostou téměř před očima, včera jsme dokonce zachytili zjevné náznaky zájmu o okolí - mrňouskové se začali navzájem ožižlávat, olizují si svoje i cizí pacičky a také se podstatně víc pokoušejí chodit. Jak jim to jde, zjistíte na fotkách.

 

10.5.2010 Naši cvalíci už mají všichni přes kilo a až na největšího hnědého a nejmenšího bleděmodrého jsou všichni váhově vyrovnaní v rozmezí 35 gramů. Přibývají všichni moc pěkně a když se náhodou ocitnou od mléčného baru příliš daleko, tak  to dávají hlasitě najevo. A že jim hlásky pěkně sílí...

 

9.5.2010 Dneska absolvovali mrňouskové první manikůru, protože už začali při krmení škrábat maminku Annie, takže jsme jim drápky na předních pacičkách ostříhali a zabrousili. Všichni to zvládli výborně, nikdo se nebránil a dokonce u toho většinou usnuli. Ve fotogalerii je opět něco nového.

 

8.5.2010 Tak dnes už koukají na svět úplně všichni, i když někteří ještě jen napůl.

 

7.5.2010 Dnes mají naši mrňouskové významný den, protože se první z nich už podívali na svět. Prvenství drží bleděmodrý kluk a za ním následují všechny 3 holčičky. Očíčka mají zatím otevřená jen tak napůl, ale už prokazatelně mžourají na svět. Ostatní bráškům se otvírají pomaleji, nicméně náznak rozlepování víček je už u všech vidět, takže dá se čekat, že v dohledné době už budou koukat na svět všichni.

!!! Všechno nejlepší!!!

S velkým zpožděním a obrovskou omluvou přejeme dodatečně Anniným prvním potomkům všechno nejlepší k jejich 4. narozeninám, které oslavili 3.5.2010. Alfíku, Artíku, Jacku, Leo a Andy, přejeme vám všem do dalších let hlavně hodně zdraví a radosti ze života a moc děkujeme páníčkům, že se o naše kluky tak vzorně starají.

 

6.5.2010 Kromě spinkání a krmení se v bedýnce nic moc neděje. Ve společné fotogalerii jsou 3 nové fotečky.

 

5.5.2010 Dnes je štěňátkům právě jeden týden, takže jsme do fotogalerie přidali zase jejich jednotlivé fotky a v deníčku přibyly do tabulky jejich dnešní váhy. Největší cvalík je hnědý kluk a největší vyžle bleděmodrý kluk, ale jinak jsou štěňátka váhově poměrně slušně vyrovnaná.

 

4.5.2010 Včera večer dostali mrňouskové místo šnůrek rozlišovací obojky a moc jim to sluší. Podívat se na tu změnu můžete jejich fotogalerii.

 

3.5.2010 V porodní bedýnce to vypadá stále stejně, většinu času se ozývá mlaskání, tu a tam někdo spustí nářek, když se dostane daleko od maminky, ale jinak se nic moc neděje.

 

2.5.2010 Víkend byl u nás ve znamení péče o naší chlupatou rodinu. Štěňátka krásně přibývají na váze a všichni už mají úplně černé nosánky. Annie má zatím mlíčka dost, takže naše "práce" se sestává hlavně z dohledu, aby silnější neodstrkovali slabší, aby se někdo někam nezatoulal a v mezičase fotíme, natáčíme a podstrojujeme naší vzorné mamince.

Do sekce štěňátka byla přidán "Štěňátkovský deníček" a i do jejich společné fotogalerie něco málo přibylo.

 

30.4.2010 Do sekce Štěňátka byla přidána jejich společná fotogalerie.  Štěňátka se drží včerejšího programu - střídavě spinkají a plní si bříška mlíčkem. Aby se dostala k mlíčku, tak se dokáží po porodní bedně poměrně velmi slušně pohybovat.

 

29.4.2010 Štěňátka se mají výborně, krásně pijí maminčino mlíčko a když zrovna nespí, tak jsou velmi čiperná. Dvěma štěňátkům už dnes upadly zbytky pupeční šnůry. Annie svou úlohu bere jako vždy zodpovědně a od štěňátek se vůbec nevzdaluje - i na vyvenčení ji musíme jí přemlouvat.

Do sekce Štěňátka byla přidána fotogalerie s jejich jednotlivými fotkami a také tabulka s barvami, časem narození a porodní váhou.

 

28.4.2010 dopoledne se Annie narodilo 9 štěňátek (3 holčičky a 6 kluků). Porod proběhl hladce a trval jen necelé 4 hodiny. Maminka i mrňouskové jsou v pořádku. Všechna štěňátka jsou krásně vitální, většina z nich se narodila už s alespoň částečně tmavým čumáčkem a polštářky na tlapkách a všichni mají krásný zlatý kožíšek, za což jsme opravdu moc rádi.

 

         

 

18.4.2010 Termín porodu se nám pomalu blíží, Annino bříško je čím dál větší a už pár dní jsou krásně cítit pohyby štěňátek. Annie si na sebe dává dobrý pozor a většinu času tráví opalováním bříška, ale občasnému lovení myšiček ani teď neodolá a procházky si stále moc užívá, i když už volnějším tempem.

     

 

11.4.2010 Dnes má Annie 45 den březosti, ale krom zvětšujícího se bříška a zvýšené mazlivosti to není moc poznat. Většinu času tráví lovením myší, protože velmi rychle poznala, že panička ve výchově povolila a že tudíž teď může...

 

     

 

!!!Všechno nejlepší !!!

3.4.2010 oslaví naše Annie své již 6. narozeniny. A protože je zrovna březí, tak jí přejeme hlavně hodně zdraví a sil na ty malé rošťáčky, které se jí mají za měsíc narodit. Annie jsme rádi, že tě máme a neboj, dortík tě určitě nemine a se štěňátky ti budeme vydatně pomáhat.

 

17.3.2010 Dnes už jsme to nevydrželi a jeli jsme s Annie na ultrazvuk. K naší velké radosti se ukázalo, že Annie opravdu březí je, i když odhad počtu štěňátek ještě udělat nešel, protože plody jsou příliš malinké.

 

10.3.2010 Brie, která loni splnila všechny podmínky chovnosti se oficiálně stala chovnou fenkou. Moc gratulujeme jí i paničkám a přejeme hodně chovatelských úspěchů.

 

12.2.2010 Dnes ráno nám udělala Annie velikou radost, protože konečně začala hárat. Pokud všechno dobře dopadne, tak se našich třetích zlatých chlupáčků dočkáme koncem dubna.

 

25.1.2010 Včera nám přišla úžasná zpráva od majitelů naší Bubbles (Bessy Pouštní vítr). Konečně jim přišly posudky rentgenů kyčlí a Bubbles má DKK 0/1. Máme velikou radost, že má klouby zdravé stejně jako její sourozenci a majitelům moc děkujeme a gratulujeme.

 

 

17.11.2009 je u nás nejen lidský, ale i psí svátek, protože právě v tento den oslaví  naše štěňátka z vrhu B krásné druhé narozeniny. Bonnie, Brie, Bellinko, Bubbles, Bucku, Buddy, Bodie, Barney a Doníku, přejeme vám všem plnou misku dobrůtek, hodně zdraví a radosti ze života a všem páníčkům moc děkujeme, že se o naše štěňátka tak skvěle starají.

 

27.10.2009 Protože se přiblížil čas Annina hárání, tak je v sekci štěňátka nově něco trošku víc o plánovaném spojení.

 

24.10.2009 jsme se dozvěděli bezvadnou novinku a to, že naše Brie si svou paničkou Katkou poprvé vyzkoušela roli canisterapeutického pejska a dělala společnost dětem v mateřském centru Bělásek. Po prvotních rozpacích z nového prostředí jim to šlo výborně, dětem se Brie moc líbila a určitě tam nebyly naposledy. Doufejme, že se jim tak pěkně bude dařit i na canisterapeutických zkouškách, na které se časem také chystají.

 

19-20.9.2009 a 3-4.10.2009 jsme byli na všestrankách v Třeboni a na MSR v Chlumu u Třeboně. Obě akce byly velmi povedené, atmosféra úžasná a i počasí nám přálo. Zkouškové štěstí už tak moc ne, protože po obakrát jsme skončily na barvě, což nám ale nezabránilo si tyto dvě vrcholové akce užít.

 

29.8.2009 nás na výstavě v Mladé Boleslavi zastupovala jen Brie Pouštní vítr. Brie získala pěkný posudek bez větších výtek a o to více nás překvapilo konečné hodnocení "dobrá," zvlášť, když tahle fenečka měla dosud ze všech výstav vždy výbornou, většinou s pořadím a dokonce si vysloužila známku V1 i  od anglické rozhodčí na letošní klubové výstavě v Hluboké nad Vltavou. Je vidět, že hodnocení na výstavách je opravdu velmi subjektivní...

Kéž by jednou nastala doba, kdy dané plemeno bude posuzovat jen ten, kdo ho taky chová a zamezí se tak naprosto zbytečnému odrazování lidí. Vždyť už teď má většina zájemců o retrívry při zmínce o výstavách oprávněně hrůzu v očích a k čemu by byly výstavy bez vystavovatelů...

 

28.8.2009 složilo druhé z našich "B"čkových štěňátek úspěšně zkoušky OVVR. Moc Badíkovi i jeho paničce gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších zkoušek.

 

10.8.2009 Jsme se dozvěděli úžasnou zprávu a to, že Bonnie má DKK i DLK 0/0. Máme o to větší radost, že je již sedmým vyšetřeným štěňátkem a všichni mají velmi pěkné výsledky. Moc páníčkům i Bonnie gratulujeme a těšíme se na výsledky dvou zbývajících štěňátek.

 

8.8. 2009 byl Badík se svými páníčky na krajské výstavě v Kladně. Moc krásně se s paničkou prezentoval, dostal velmi pěkný posudek, ale bohužel byl vlivem horkého léta stejně jako většina retrívrů velmi vylínalý, takže si od pana rozhodčího vysloužil známku VD1. I tak máme ale velikou radost, že v kruhu neposkakoval jako kůzle, pochopil, co čem výstava je a snad si to zapamatuje i na příště.

 

4.8.2009 Jsme navštívili Anninu domovskou chovatelskou stanici v Sechově. Annina maminka Asta svojí holčičku hnedka poznala a nastalo velké očuchávání. My jsme se při té příležitosti pomazlili s šestitýdenními přímými sourozenci Annie, protože štěňátka mají stejné rodiče. Jsou to moc krásné a mazlivé chlupaté kuličky a jen těžko se nám odjíždělo, zvlášť když jsme věděli, že je ještě volná jedna holčička a jeden klučík. Bylo to ale moc prima, krásně jsme si popovídali a doufáme, že to brzy zopakujeme. Na fotky štěňátek se můžete podívat tady

 

9.7.2009 Ode dneška má Brie Pouštní vítr své vlastní internetové stránky, na které se můžete podívat tady.

 

3.7.2009 byl den významný pro nás i pro Brie, protože se jí a její paničce Kátě podařilo složit zkoušky OVVR a stala se tak prvním štěňátkem z vrhu B, které má splněné všechny podmínky chovnosti. Všechny disciplíny se jim povedly, z vody si Brie dokonce vynesla i kachničku, jen na chůzi u nohy ji rozptýlil motýl a tak nakonec holky dokončily ve II. ceně. To ale vůbec nevadí, důležité je, že se to povedlo, protože to byly pro Káťu i pro Brie první zkoušky. Moc vám holky s Annie gratulujeme a držíme palečky na další úspěchy jak na výstavním tak pracovním poli.

 

27.6 - 4.7.2009 jsme si s Annie užívaly dovolenou na výcvikovém táboře ve Vlkově. Sešla se bezvadná parta lidí, takže si to užili nejen psíci, ale i my. Dokonce se peklo i prasátko a protože si ten den příroda odpustila odpolední bouřku, tak se to dokonale vydařilo. I přes téměř každodenní bouřky bylo ale krásně teplo, takže se cvičilo o sto šest a tu a tam došlo dokonce i na opalování. Při večerních hrách jsme si užili ohromnou legraci, skvěle se povídalo a vůbec celý týden provázela naprostá pohoda.

Moc děkujeme chovatelské stanici Chlupaté štěstí za bezvadnou organizaci, všem za super atmosféru a doufáme, že se na podobné akci zase brzy uvidíme.

 

 

20-21.6.2009 jsme si udělali s Annie se štěňátky výstavní víkend. V sobotu jsme byli na oblastní výstavě v Kunraticích, kde posuzoval pan Pavel Šulcek. Počasí nebylo tak hrozné, jak předpovídali, ale i tak si déšť vybral přesně tu chvíli, kdy nastupovali do kruhu goldeni. To zhoršilo hodnocení Buddyho v mezitřídě, protože v něm déšt probudil jeho temperament a tak v kruhu trošku poskakoval a dostal tak známku VD, i když posudek má jinak moc pěkný. Barneymu ve třídě otevřené už tolik nepršelo, krásně se předváděl a vybojoval si známku V2. Nejlépe zabodovala Brie, která si s paničkou vyběhala V1 a přidala k tomu ještě tituly Vítěz třídy a Oblastní vítěz.

Odpoledne jsme se s Annie, Barneym, Brie a paničkami přesunuli do Dečína, kde jsme si užívali pohostinnosti Brie a jejích paniček a slavili výstavní úspěchy. V neděli ráno jsme se pak všichni vydali z Děčína na krajskou výstavu do Trmic, kde se nám opět velmi dařilo. První šel do kruhu Barney, který se vystavoval v mezitřídě a získal od p. Josefa Němce známku V1, pak nastoupil do třídy otevřené Buck, kterého nám páníček dovezl dopoledne a vyběhal si známku V3 stejně jako Brie v mezitřídě u fen a nedělní úspěchy završila Annie známkou V1 a titulem vítěz třídy pracovní. Všichni mají naprosto úžasné posudky, takže naše radost je o to větší.

Celkově to byl tedy velmi úspěšný víkend. Moc všem gratulujeme, děkujeme Radce za možnost přespání a nádherný večer, Miluš a Sabině za odvoz domů, těšíme se na další podobnou akci a hlavně držíme všem palce i tlapky na zkoušky OVVR, které jim už jako jediné chybí ke splnění všech podmínek chovnosti.

 

23-24.5.2009 nás přijeli navštívit až z Bratislavy páníčci s Bubbles (Bessy Pouštní vítr). Z našeho nejtmavšího štěňátka vyrostla úžasná, sytě zlatá a skvěle socializovaná retrívří slečna s nádherně přátelskou a veselou povahou, která svým nosíkem a neúnavným aportováním své rodiče opravdu nezapře.

Moc děkujeme páníčkům, že se o naše štěňátko tak výborně starají a že se přijeli ukázat, držíme palečky na co nejlepší posudek kyčlí a na případné výstavy a zkoušky a těšíme se na další setkání.

Na fotky ze setkání Bubbles, Annie a Semíčka se můžete podívat tady.

 

9-10.5.2009 jsme měli výstavní víkend v Hluboké nad Vltavou. Anglické rozhodčí byly velmi přísné, ale i tak se naše štěňátka neztratila.

V sobotu získal Barney V2, res.CAC, Brie V a Buck s Artem VD.

V neděli zabodovala pro změnu Brie, která vyhrála mezitřídu, bohužel bez titulu, protože s nimi anglické rozhodčí v neděli celkově velmi šetřily. Barney dostal tentokrát VD2 a Buck VD3 (rozhodčí zadala v mezitřídě pouze jednu výbornou, jinak samé velmi dobré a dokonce i jednu dobrou).

Přestože některá hodnocení nebyla příliš povzbudivá (a to evidentně nejen pro nás), tak jsme si výstavy užili, protože byly dobře připravené a navíc krásně vyšlo počasí. Večery jsme měli zpestřené procházkami po Hluboké nad Vltavou a sobotní

odpoledne oficiálním vyhlášením Annie za nejlepší pracovní fenu 2008.

 

Všem moc gratulujeme a děkujeme za to, že byli ochotní se zúčastnit.

Fotogalerie z výstavy zde

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.5.2009 je slavný den pro všechna naše štěňátka z vrhu A. Leo, Artíku, Jacku, Alfíku a Andy, přejeme vám ke 3. narozeninám všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví, radosti ze života, dobrůtek, hraček, prohánění po polích a taky nějakou tu psí slečnu a kupu potomků .

 

3.4.2009 oslaví naše Annie už 5. narozeniny. Annie, moc děkujem, že sis před necelými pěti lety vybrala zrovna nás a přejeme tobě i všem tvým sourozencům do dalších let hodně zdraví a radosti ze života.

 

14.3.2009 Annie jakožto správný jeskyňářský pes se zapojuje i do pracovních akcí v podobě tahání vozíčků s cca 80kg jílu. A že se opravdu snaží je vidět na fotkách.

 

 

13.3.2009 Konečně se nám podařilo přidat Lea (Amadeus Pouštní vítr) do sekce krycí psi.

 

26.2.2009 Včera jsme se dozvěděli skvělou novinu a to, že Leo (Amadeus Pouštní vítr) se stal oficiálně chovným psem. Děkujeme páníčkům, že to s  Leem tak daleko dotáhli, přejeme hodně dalších úspěchů a Leovi hlavně hodně hezkých psích holek. V nejbližší době přidáme podrobnosti o Leovi do sekce krycí psi.

 

20.2.2009 Dnes nám přišla od majitelů Bucka (Buckingham Pouštní vítr) výborná zpráva, že Buck má DKK 1/1 a DLK 0/0. Máme velikou radost, protože zatím všechna zrentgenovaná štěňátka z vrhu B mají kyčle i lokty v pořádku. Buckovi i jeho majitelům gratulujeme a přejeme hodně štěstí  při plnění dalších podmínek chovnosti.

 

13-18.2.2009 jsme byli s Annie v Krkonoších, užívali si neustálé sněžení, moře nádherného prašanu a prakticky prázdné cesty. Mimo lyžování jsme si samozřejmě užívali i jiných sněhových radovánek.

Sněhu bylo tolik, že Annie občas po doskoku za sněhovou koulí ani nebyla vidět (viz foto).

 

10.2.2009 Také majitelce Lea (Amadeus Pouštní vítr) přišel výsledek Optigen prcd-PRA testu a stejně jako u Annie, Semíčka i štěňátek z vrhu B je to PRCD – A – clear, z čehož máme obrovskou radost a Leovi i jeho páníčkům moc gratulujeme.

 

9.2.2009 nám přišly z Ústavu živočišné fyziologie a genetiky výsledky OptiGen prcd-PRA testu a máme velikou radost, protože Annie, Barney i Doník (Basco Pouštní vítr) mají krásný výsledek a to: PRCD – A – clear. Ještě větší radost nám udělala zpráva, že Semíček (otec našeho vrhu B) má výsledek taktéž PRCD – A – clear a to znamená, že automaticky i všechna ostatní štěňátka z vrhu B jsou PRCD – A – clear a tedy geneticky zdraví (chorobu nemají ani ji nepřenáší).

 

 

24.1.2009 jsme s Annie byly na našem prvním letošním honu na Konopišti. Počasí naštěstí neodpovídalo předpovědi, střelcům se dařilo a tak i pejsci měli co dělat.

 

 

Protože se již před Vánoci stal náš Alpine Jack Pouštní vítr chovným psem, tak jsme o něm udělali vlastní stránku (viz nová sekce Krycí psi). Honzo i Jacku gratulujeme a přejeme Jackovi hodně krásných a zdravých štěňátek a držíme palečky do dalších zkoušek.

 

 

22.12.2008 jsme jako předvánoční dárek dostali super zprávu, že Brie Pouštní vítr má také DKK i DLK 0/0 (posuzoval MVDr. Decker). Gratulujeme Brie i paničce a držíme palce na splnění ostatních podmínek k uchovnění.

 

21.12.2008 Přidány nové fotky do galerií Bellinky, Bonnie, Bubbles, Barneyho a Doníka.

 

18.12.2008 Jako další má posouzené kyčle a lokty Bodie Pouštní vítr a opět DKK i DLK 0/0 - tentokrát posuzoval MVDr. Decker. Máme ohromnou radost, že zatím všichni zrentgenovaní pejsci mají tak úžasné výsledky, moc gratulujeme Bodiemu i páníčkům a děkujeme, že byli ochotní vyšetření podstoupit.

 

9.12.2008 jsme se dozvěděli výsledky rentgenů kyčlí a loktů dalších našich dvou "B"čkových kluků - Barneyho a Doníka (Basco Pouštní vítr) a jsme přímo nadšeni, protože oba si od MVDr. Snášila vysloužili naprosto bezchybný posudek - tedy DKK i DLK 0/0. Strašně moc všem gratulujeme, děkujeme páníčkům, že byli ochotní vyšetření absolvovat a klukům, že to všechno zvládli s pravým retrívřím klidem.

 

5.12.2008 Jako dárek k Mikuláši jsme se dostali výbornou zprávu, že prvnímu z našich "B"čkových štěňátek přišly výsledky rentgenů kyčlí a loktů. Máme obrovskou radost, protože Buddy Pouštní vítr  má DKK 0/1 a DLK 0/0 (posuzoval MVDr. Šebek) Moc gratulujeme jemu i páníčkům a doufáme, že i jeho sourozenci budou mít tak krásné výsledky.

 

28-29.11.2008 jsem byla s Annie navštívit Doníka (Basco Pouštní vítr) ve Slavkově a Barneyho v Karlových Varech. Annie si nejdříve s Doníkem a pak i s Barneym krásně pohrála. Oba kluci jsou moc milí, nekonfliktní a je vidět, že po rodičích zdědili lovecké vlohy. V sobotu v poledne jsme se pak všichni sešli u MVDr. Šebesty v Kraslicích. Kluci na rentgen kyčlí a loktů a odběr krve na Optigen prcd-PRA test a Annie jen na odběr krve. Vše dopadlo dobře, pan doktor byl velmi pečlivý a teď už musíme jen počkat na výsledky.

Na fotky z řádění Annie se svými štěňátky se můžete podívat tady.

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

17.11.2008 oslaví naše stěňátka z vrhu B své první narozeniny. Bonnie, Brie, Bello, Bubbles, Bucku, Buddy, Bodie, Barney a Doníku, přejeme vám všem do dalších let všechno nejlepší, hodně radosti, zdraví, dobrůtek, psích kamarádů a hlavně hodně lásky a pozornosti od vašich páníčků.

 

28.10.2008 Konečně se mi po dlouhé době podařilo zaktualizovat fotogalerie štěňátek. Fotky přibyly Barneymu, Buckovi, Bodiemu, Buddymu, Brie, Bubbles, Doníkovi, Artovi a Leovi.

 

25-26.10.2008 - další víkend opět ve znamení zkoušek. Všestranky, tentokrát ve Zlíně, zvládla Annie výborně pouze se  dvěma trojkami a vybojovala si tak titul res.CACT. Annie jsi pašák. Je úžasné s jakým nadšením se vrháš do práce a doufám, že ti to ještě dlouho vydrží. Více v sekci naši psi, zkoušky, kompletní výsledky zde.

 

18-19.10.2008 jsme byly s Annie zkusit udělat všestranné zkoušky, aby byla konečně všestranně upotřebitelným psem. No, popravdě se mi po minulém víkendu moc nechtělo, ale nakonec jsme jely, což bylo jedině dobře, protože Annie krásně zvládla všechny disciplíny a díky hlášení na barvě se stala vítězem zkoušek, získala titul CACT a pohár za nejlepší les. Více v sekci naši psi, zkoušky, kompletní výsledky zde.

 

                       

 

11-12.10.2008 jsme strávily s Annie na Svatováclavském poháru u Staré Boleslavi.

Zkoušky byly moc pěkně připravené a náročné. Annie si po oba dny vedla výborně a nebýt tam s ní já, tak to určitě zvládla obojí v první ceně. Ale protože vyfasovala nervově labilní paničku, tak jsme na lesních zkouškách vyfasovaly limitní jedničku na barvě, všechny ostatní disciplíny zvládla na plný počet bodů. V neděli na podzimkách, kde barva není a tudíž to panička nemůže zkazit jsme se v první ceně udržely a získali titul res.CACT. Více v sekci naši psi, zkoušky, kompletní výsledky zde.

 

20-21.9.2008 O tomto víkendu složil úspěšně Semíček (otec našeho vrhu B) všestranné zkoušky přinášení retrívrů, stal se tak všestranně upotřebitelným psem a ještě si s paničkou odnesli pohár za nejlepší práci na poli. Moc a moc oběma gratulujeme, jste fakt šikulky .

 

13.9.2008 Dnes složil náš Leo (Amadeus Pouštní vítr) úspěšně podzimní zkoušky ve Vacíkově a rozšířil tak řady lovecky upotřebitelných psů. Limitní 2 ze slídění ho posunula do II.ceny, ale jinak si počínal jako pravý profesionál a všechny ostatní disciplíny dokončil na plný počet bodů, čímž nám udělal obrovskou radost. Samožřejmě jsme k tomu měli i notnou dávku pověstného zkouškového štěstí, bez kterého to prostě nejde. Leonku, jsi pašák, díky a jen tak dál . Celkové výsledky zde.

 

27.8.2008 Dnes se chovatelské stanici Ze Sechova, odkud pochází naše Annie se narodila štěňátka. Více v sekci štěňátka nebo na http://www.zesechova.atlasweb.cz/

 

23-24.8. jsme se  s Annie vydaly na III. Jihočeské Derby retrívrů (PZ + SVP). Zkoušky byly velmi pěkné, rozhodčí příjemní a hlavně se sešla absolutně skvělá parta lidí, takže atmosféra byla plná přátelského povzbuzovaní. Úroveň pejsků byla výborná a až na jednoho uspěl každý pejsek alespoň na jedněch zkouškách. O náročnosti zkoušek vypovídá i to, že jen jeden pejsek dokončil oba dny s plným počtem bodů. Annie dokončila zkoušky po oba dny v I. ceně, ale díky pár trojkám a dobré připravenosti ostatních pejsků nám patří celkové osmé místo. Doufám, že tak pěkná atmosféra jako byla tady se stane běžnou na všech zkouškách.

 

17.7-3.8.2008 Dopřály jsme si s Annie dovolenou a spolu Leem a jeho páníčky jsme vyrazili na 17 dní do Chorvatska. Bylo to úžasné, počasí nám přálo a tak jsme si to my i pejskové náramně užili. Na fotky se můžete podívat zde

 

11.7.2008 dnes ráno odešel bohužel do psího nebíčka náš Benny Pouštní vítr. Zhruba před 6ti týdny začal mít potíže s chůzí, které se zhoršovaly i přes veškerou snahu nás i veterinářů. Nakonec byl na MRI zjištěn tak rozsáhlý zánět míchy, že už by ho nebylo možné vyléčit bez trvalých následků, a tak jsme se, po poradě s veterináři, rozhodli jeho trápení ukončit. Záhadou zůstává jak k tomuto zánětu tak mladý pejsek přišel, protože to nám nebyli schopní vysvětlit ani odborníci. Prý se s něčím takovým u tak mladého psa ještě nesetkali. Je nám to moc líto a přejeme  jeho páníčkům, aby tuto otřesnou životní ránu co nejdříve překonali. Na Bennyho budeme navždy s láskou vzpomínat.

 

13-15.6.2008 byl pro naši chovatelskou stanici poměrně aktivní víkend.

 

V sobotu absolvoval Buddy Pouštní vítr svou první výstavu (OV Kunratice) hezky se předváděl, získal pěkný posudek a známku VN1. Moc gratulujeme jemu i paničce a přejeme hodně podobných úspěchů.

 

A zatímco Badík s paničkou omrkávali výstavní terén, tak jsme s Annie jely hájit naše barvy na Zkoušky přinášení retrívrů do Třeboně. Annie si vedla výborně, zkoušky dokončila na plný počet bodů, po rozstřelu obsadila celkové druhé místo a získala tak tituly CACT a res.CACIT, čímž nám samozřejmě opět udělala velkou radost. Více o zkouškách si můžete přečíst tady nebo v sekci naši psi, zkoušky).

 

27.5.2008 Konečně byl čas na vytvoření fotogalerie z výstavy a srazu na Konopišti. Bohužel se nepodařilo udělat fotku kluků s finálním pořadím, takže ve fotogalerii je jen to pořadí v jakém pejsci nastoupili.

Jednotlivé výstavní posudky budou doplněny snad zítra nebo pozítří.

 

17.5.2008 oslavila naše štěňátka z vrhu B půlroční narozeniny srazem na speciální výstavě retrieverů na Konopišti. Sešlo se jich sedm (Bella, Bonnie, Brie, Barney Benny, Buck a Doník) + máma Annie, táta Semík a navíc ještě dva bráchové z vrhu A (Leo a Jack). Počasí nám po většinu dne přálo, čtyřnožci si pohráli, dvounožci popovídali, a doufám, že můžu za všechny napsat, že jsme si to moc užili.

Mimoto byla naše výprava velmi úspěšná i výstavně, z čehož máme pravdu nesmírnou radost. Posuďte sami:

Bella Pouštní vítr - VN1

Bonnie Pouštní vítr - VN2

Brie Pouštní vítr - VN3

Barney Pouštní vítr - VN1

Buckingham Pouštní vítr - VN2

Benny Pouštní vítr - VN3

Alpine Jack Pouštní vítr - V

Amadeus Pouštní vítr - V

 

Leo s Jackem navíc tímto splnili i poslední podmínku chovnosti a po vyřízení formalit rozšíří řady zlatých krycích psů, kterých v naší republice zatím moc není. Doufejme, že se pro ně brzy najde nějaká vhodná fenečka a přibude tak štěňátek s zlatým kožíškem.

 

Ještě jednou všem moc gratulujeme a děkujeme, že se zúčastnili srazu i výstavy v tak hojném počtu.

 

Fotky a oscanované posudky přibudou co nejdříve.

 

4.5.2008 zvládl Alpine Jack Pouštní vítr úspěšně zkoušky OVVR (až na jednu trojku plný počet bodů). Moc gratulujeme Jackovi i páníčkovi Honzovi k jejich prvnímu zkouškovému úspěchu a těšíme se, že brzy budou následovat další . Jack tak zároveň splnil předposlední podmínku chovnosti a po další výstavě rozšíří řady zlatých krycích psů v ČR, což nás také moc těší.

 

!!! VŠE NEJLEPŠÍ !!!

 

3.5.2008 oslaví štěňátka z vrhu A své druhé narozeniny.

Leo, Jacku, Artíku, Alfíku a Andy, přejeme vám všechno nejlepší, hodně zdraví, radosti ze života, psích i lidských kamarádů, skvělý narozeninový dortík (neberte si příklad z pejska a kočičky ), hodně úspěchů na případných zkouškách a výstavách a samozřejmě i nějakou tu psí slečnu .

 

20.4.2008 jsme s Annie absolvovaly WT v Čelákovicích.

Výsledky: třída E: 99 bodů ze 120, třída L: 84 bodů ze 100. Více o zkouškách najdete zde nebo v sekci naši psi, zkoušky)

 

11.4.2008 Dnes jsme se dozvěděli výsledek posouzení rentgenů posledního z našich "A"čkových štěňátek (mimo Andyho) a s radostí můžeme oznámit, je Alpine Jack Pouštní vítr má DKK i DLK 0/0. Moc gratulujeme a držíme palečky na úspěšné absolvování zbývajících podmínek k uchovnění.

 

!!! VŠE NEJLEPŠÍ !!!

 

3.4.2008 oslaví naše Annie své 4. narozeniny.

Anniesku, přejeme ti v dalších letech hodně zdraví, radosti ze života, pamlsků a taky zvířátek, jejichž prohnání je ti největším potěšením.

Doufáme, že jsme ti dobrými páníčky, protože ty jsi pro nás ten nejlepší pejsek na světě a moc ti děkujeme za to, že jsi.

Velký dík patří i CHS Ze Sechova, bez které by se náš poklad nikdy nenarodil.

 

30.3.2008. První z našich štěňátek - pejsek Benny má vlastní internetové stránky. Podívat se na ně můžete tady nebo v sekci odkazy.

 

22.3.2008 Dnes jsme se se dvěma kluky z vrhu A a jejich páníčky vydali na mezinárodní výstavu do Letňan. Vzhledem k tomu, že pan rozhodčí naprosto okatě preferoval co nejsvětlejší goldeny (drtivá většina zlatých psů - a někteří byli opravdu krásní - odcházela s hodnocením VD), tak jsme už po třídě mladých celkem jistě věděli jak dopadneme a jen jsme čekali, až to budeme mít za sebou. Oba kluci byli moc šikovní a získali celkem pěkné posudky. Jack i jeho páníček zvládli výstavní premiéru na jedničku, Leo byl (zřejmě kvůli tomu, že ho v kruhu nevedla panička) trošku nesvůj a nechtěl moc stát, ale to tentokrát stejně vůbec nevadilo a do příště to určitě vylepšíme. Každopádně moc děkujeme oběma páníčkům i pejskům za odvahu - pro nás budou naše štěňátka stejně vždycky nejkrásnější a jednou se určitě najde rozhodčí, kterému se bude zlatý kožíšek líbit, takže jen tak dál.

 

17.2.2008 Dnes jsou to právě 3 měsíce, co se naši mrňouskové z vrhu B narodili. Všichni jsou nejméně měsíc u nových páníčků a dostává se jim té nejlepší péče a hlavně lásky. Moc děkujeme všem, že s nám i i nadále zůstávají v kontaktu, posílají fotky a svěřují se s pokroky svých čtyřnohých mazlíčků a přejeme co nejvíc radosti a málo starostí s výchovou, výcvikem a vůbec vším, co život se štěňátkem obnáší.

 

2.2.2008 Dnes se Bodie vrátil ke svým páníčkům a my přinášíme fotky, ze kterých je vidět, jak si ten týden u nás užil on i jeho mamka. V podstatě to byl týden nepřetržitého hraní s občasným přerušením na pomazlení, jídlo nebo šlofíčka. Jako každá máma Annie i trošku vychovávala - třeba když Bodie zkoušel, jestli z mámy ještě neteče mlíčko, nebo když porušil psí etiketu, ale podle četnosti výchovných zákroků je Bodie evidentně výjímečně hodný syn.

 

 

30-31.1.2008 Vzhledem k tomu, že hlídáme na týden Bodieho, tak jsme se rozhodli uspořádat ve středu večer takový "půlsraz" našich štěňátek z vrhu B, aby si mohli mrňousové spolu trošku pohrát. Moc děkujeme všem páníčkům a paničkám za to, že za námi přijeli. Je až neuvěřitelné, že se sešla všechna pražská štěňátka - tedy Bodie, Buddy, Benny, Buck, Bella a Bonnie. Přišel se podívat i táta Semík s paničkou, takže bylo u nás doma opravdu veselo. Mrňouskové se vyřádili tak, že při odchodu všichni téměř spali v náruči páníčků. Ještě jednou všem moc díky a tady se můžete podívat na pár fotek.

No a protože středeční večerní sraz byl na malou Haničku pozdě, tak se ve čtvrtek odpoledne přijela Bellinka podívat ještě jednou s obměněným doprovodem. Fotky z řádění Annie, Bodieho a Belinky najdete tady.

 

28.1.2008 Fotogalerie štěňátek z vrhu B je kompletní. Navíc byly přidány ještě další fotky Bonnie a Belly.

 

27.1.2008 Konečně se nám podařilo zaktualizovat sekci štěňátka a udělat každému štěňátku z vrhu B vlastní fotogalerii. Až na Doníka, jehož fotogalerii zprovozníme co nejdříve, se můžete u každého štěnda podívat na fotky z nového domova.

 

26.1.2008 jsme vyrazili s Jiřkou, Semíkem a Annie na hon na Konopiště. Počasí nám přálo, střelcům to docela šlo, a tak myslím, že si Annie i Semíček svou odměnu za štěňátka docela užili. Foto zde

 

20.1.2008 Během tohoto víkendu si přijeli páníčci i pro Bonnie a Bessynku (Bubbles). Cestu domů i první hodiny v nových domovech zvládly holky skvěle, takže se zřejmě stýská jenom nám...

Oběma fenečkám přejeme, aby se měly u nových páníčků jako v bavlnce a prožily co nejlepší a nejdelší psí život.

 

17.1.2008 Je to právě dva měsíce, co naši mrňouskové přišli na svět. V nových domovech si krásně zvykají a my jsme rádi, že z nich mají noví páníčci radost.

 

14.1.2008 Dnes si přijeli noví páníčci i pro Bennyho, takže holčičky zůstaly doma samy. Naštěstí jsou dvě, tak si pořád ještě mají s kým hrát. Bennýskovi i jeho páníčkům přejeme mnoho krásných společných chvil a vzájemné lásky.

 

13.1.2008 Nastal ten smutný čas loučení a tak od nás během víkendu odešla většina štěňátek. Kromě Bonnie a Bessy, které půjdou ke svým novým páníčkům příští víkend a Bennyho, který stále na své páníčky čeká, jsou všichni už v nových rodinách. Všem se daří dobře, rychle se zabydleli a my doufáme, že budou svým páníčkům dělat nadále jen samou radost, stanou se nedílnou součástí jejich rodin a prožijí život plný mazlení, her, pamlsků a běhání po lesích.

 

         

 

 

9.1.2008 Dnes absolvovali naši mrňouskové zkušební cestu autem. Všichni ji snášeli naprosto bez problémů. Fotit jsme bohužel kvůli tmě nemohli,ale přidali jsme fotky z minulých dnů.

 

7.11.2008 Jak jsme slíbili, tak fotky ze sněhového řádění našich ďáblíků jsou tu (tedy v sekci  společné fotky).

 

6.1.2008 Štěňátkům je sedm týdnů a za týden se nám rozutečou do nových domovů. Vážit je už přesně nemůžeme, protože přerostli naši kuchyňskou váhu.

Dneska napadl první sníh a tak jsme štěňátka vzali na jeho průzkum. Všem se moc líbil, mrňousové skotačili, rýpali do něho čumáčky, ochutnávali ho a skákali do závějí. Vše jsme pečlivě natáčeli a fotili, takže brzy dodáme nové fotky. Zatím jsme stihli zaktualizovat sekci jednotlivé fotky.

 

4.1.2008 Ode dneška mají štěňátka své vlastní průkazy původu.

 

3.1.2008 Ve srovnání s včerejším tetováním si dnešního tj. druhého očkování mrňousové ani nevšimli. Vlivem tetovací barvy máme místo štěňátek doma stále bandu vodníků, ale to nám nevadí, protože barva časem zmizí a tetovací čísla jsou alespoň dobře vidět.

 

2.1.2008 Dnešní den byl pro štěňátka náročný, protože přijel pan veterinář a vytetoval jim do oušek příslušná čísla. Všichni to snášeli víceméně statečně a díky piškotku na příkoří brzy zapomněli. Nejhůř to nakonec snášela panička.

Odpoledne se mrňouskové dočkali rozptýlení v podobě návštěvy labradora Kendyho. Ten, stejně jako ostatní pejsci při první návštěvě, byl zprvu trošku nesvůj, ale nakonec se se štěňátky skamarádil. Foto1, Foto2, Foto3, Foto4.

 

1.1.2008 Na nový rok se na své potomky přijel opět podívat tatínek a spolu s Annie si s nimi moc krásně hráli na zahradě.

 

31.12.2007 se na mrňousky byl podívat starší brácha Leo se svými páníčky. Zpočátku - když se na něj vrhlo deset piraňí - nevědel Leo co se děje, prchnul před nimi na pohovku a shlížel na ně shůry, ale nakonec si i lehl a vzájemně se očuchávali. Foto1, Foto2. Silvestrovské rachejtlové řádění přežili naši myšáčci naprosto bez problémů. Šest se jich ani nezbudilo a zbylí čtyři si v klidu hráli a ničeho si nevšimli.

 

30.12.2007 Štěňátkům je už šest týdnů a náš společný čas se krátí. Kluci už mají přes 5 kilo, holčičky přes 4,5 kg a všichni už papají i suché granulky (někteří nepříliš nadšeně - masíčko, jogurt, mrkvička a jiné dobrůtky stále vedou). Za vydatné pomoci Jiřky, majitelky Semíčka, se nám dnes podařilo vyfotit naše drobečky ve výstavních postojích. Některým to šlo samo, jiní nedokázali pochopit, proč mají stát, když si zrovna chtějí dát šlofíčka, ale piškot a troška jogurtu nakonec udělaly své. Na zahrádce už mrňouskové dovádějí několikrát denně a moc se jim to líbí.

 

28.12.2007 nás nesmírně potěšila zpráva, že náš Leo (Amadeus Pouštní vítr) má DKK i DLK 0/0 (posuzoval MVDr. Decker). Strašně moc gratulujeme Leovi i jeho páníčkům a přejeme jim hodně štěstí na příští výstavě, která jako jediná chybí do splnění všech podmínek chovnosti.

 

27.12.2007 Dnes byla štěňátka podruhé odčervena. Protože už krásně dlabou piškotky, tak jsme odčervovací pastu zamíchali do namočeného piškotku a štěňátka ani nevěděla, že jedí něco, co jim minule tak moc nechutnalo.

 

26.12.2007 Dnes se mrňouskové poprvé potkali s tatínkem Semíčkem. Obě strany byly ze setkání lehce vykulené. Semíček z toho, kde se najednou vzala taková horda skotačících pimprdlíků a štěňátka z toho, že existuje taky něco podobného mámě, ale nejde z toho vydolovat žádné mlíčko. Foto1, Foto2, Foto3

 

24.12.2007 Omlouváme se za prodlevu způsobenou přípravou na Vánoce. Sice jsme neaktualizovali, ale poctivě jsme fotili, aby nikdo o nic nepřišel.

Štěňátkům bylo v pátek 5 týdnů, mají za sebou fůru návštěv a většina z nich už má konkrétní majitele (jména a to, kdo je volný a kdo zadaný najdete v sekci štěňátka). Naši malí raubíři se čím dál víc formují do likvidační čety, zkoumají vše, co se dostane do jejich blízkosti, kočkují se s sourozenci, cvičí si hlasivky a vymýšlejí stále nové cesty jak se dostat ven z ohrádky. Nadevše ale milují lidskou náruč a jsou ochotni se pro ni vzdát všech lotrovin.

Čůrací podložky už celkem často slaví úspěch, ale stoprocentní to samozřejmě není. Kluci už váží přes 4 kg, holčičky přes 3,5 kg a všichni se na jídlo vrhají s obrovskou chutí. Maminka Annie už kojí jen cca 1x denně.

Včera měli prťousové svůj velký den, protože si byli prvně očuchat travičku. Moc se jim venku líbilo, ale vzhledem k velké zimě tam pobyli jen pár minut. Pokus vyfotit je venku jednotlivě můžete vidět zde.

 

 

21.12.2007 A máme další posudek na DKK a DLK z prvního vrhu! Výsledek DKK i DLK 0/0 od MVDr. Deckera nás velmi potěšil. Moc a moc gratulujeme Alfíkovi i jeho paničce a přejeme i nadále hodně zdraví.

 

19.12.2007 podstoupili mrňouskové první očkování. Všichni byli moc šikovní, nikdo ani nepípl.

 

17.12.2007 Štěňátkům je jeden měsíc a začíná jim období návštěv a poznávání nových lidí.

 

16.11.2007 Štěňátka už poznávají tento svět 4 týdny. Jsou velmi aktivní, tráví čas prozkoumáváním okolí, okusováním páníčků a hraním si se vším, co najdou (zápasí pilně s medvědem, uzlíkem, hadrem, roličkou od toaleťáku i sourozenci) a do všeho zakusují své ostré zoubky. Někteří už dokonce hračky i poponáší. Z misky baští nejen rozmočené granulky s piškoty, jogurtem, tvarohem a mrkvičkou, ale také s masíčkem a že jim to svědčí je vidět podle toho, že všichni váží přes 3 kg. Maminka Annie se při kojení tváří velmi útrpně a snaží se, aby těchto chvil bylo co nejméně, takže přikrmujeme již dvarát až třikrát denně.

Focení naších "dělových koulí" je čím dál těžší, ale nakonec se nám jednotlivé fotky jakžtakž podařily.

 

 

13.11.2007 Od včerejška, kdy růžová fenečka překonala i zvýšený okraj porodní bedny, mají štěňátka nový výběh. Moc se jim líbí a skoro celý den v něm skotačí.

Snaha učit je chodit vykonávat potřebu na jedno místo zatím není moc úspěšná, ale všechno chce svůj čas. Opět máme přidané nové fotky.

 

11.12.2007 Včera přelezla červená fenečka okraj porodní bedny a vydala se na samostatný průzkum okolí, takže jsme museli vchod zvýšit. Všechna štěňátka objevují okolí nadále pod naším dozorem a je vidět, že temperament jim tedy opravdu nechybí.

 

9.12.2007 Štěňátkům jsou 3 týdny. Všichni váží víc než dvě kila, mají znovu ostříhané drápky, milují dotek člověka, běhají za hlasem, hrají si s hračkami i spolu navzájem, krásně vrtí ocásky a štěkají jako dospělí psi. Dnes poprvé okusili přídavek rozmočených granulek do mléčné kašičky a až na žlutého pejska dlabali všichni moc pěkně. Opět jsme se pokusili o fotky každého štěňátka, ale je to čím dál tvrdší oříšek. Červená fenka a zelený pejsek zrovna chtěli jen spát a ostatní, až na bleděmodrého pejska, nebyli schopní postát nebo posedět déle než dvě vteřiny, takže na většině fotek byly jen rozmazané šmouhy. No, lepší to už zřejmě nebude...

 

7.12.2007 Ode dneška to bude mít maminka Annie těžké, protože mrňouskům už vyrostly zoubky. Okusují co se dá, baští mléčnou kašičku krásně z mističky a běhají jak o závod, takže porodní bedna jim začíná být malá. Taky byli dnes prvně donuceni ochutnat odčervovací pastu a nijak nadšeně se tedy netvářili. Plivali to všude kolem s výrazem: "Fuj, co je to za hnusnou kaši."

 

3.12.2007 Všechna štěňátka se už zvládnou pár krůčků, začala se navzájem okusovat a jejich jediným zájmem už není jen jídlo a chrnění. Dnes taky všichni okusili prvně z talířku psí mlíčko s piškotama. Po chvilce váhání pochopili, že se to dá jíst a dokonce to vypadalo, že jim vesměs nová strava velmi chutná. Mlíčko od maminky bude stále jejich hlavní zdroj energie, ale pozvolna je začneme zvykat i na jiné pochutiny, abychom Annie trošku ulehčili. Přece jen uživit deset hladových krků, jejichž spotřeba neustále stoupá, je fuška.

 

1.12.2007 Štěňátka mají dnes právě dva týdny od narození. Všichni váží kolem 1,5 kila a znovu podstoupili stříhání drápků - nadšeni nebyli, ale přežili to. Zároveň proběhl další pokus o jednotlivé fotky. To zase musela rozdýchávat panička, protože vydržet v klidu jinak než že spí jim opravdu není vrozené.

 

29.11.2007 Tak už nám koukají všechna štěňátka a většina z nich už provozuje něco, co by se s přimhouřeným očkem dalo nazvat chůzí. Dlouho to ještě nevydrží, ale pár "krůčků" už udělají, obzvlášť ve snaze předběhnout sourozence a být první u cecíku. Mimo toho si také pilně cvičí hlasivky. Jde jim to velmi dobře, často to opravdu zní jako štěkot. Obzvlášť v noci je to móóóc prima.

Ve fotogalerii jsou 2 nové fotky

 

27.11.2007 A je to tady! Červená fenečka a bleděmodrý kluk jsou první, kteří spatřili světlo světa! Sice zatím vidí, jen škvírkou očíček, ale to se rychle změní. Doufejme, že se sourozenci nedají zahambit a budou brzy následovat.

Ve fotogalerii jsou od včerejška nové fotky

 

24.11.2007 Štěňátkům je právě jeden týden. Všichni krásně přibírají a za týden stihli zdvojnásobit svou porodní váhu. Většina štěňátek má mezi 800 a 900g, jen náš největší cvalík - světlezelený pejsek - už něco málo přes kilo.

Pokus vyfotit mrňousky jednotlivě vyšel, ale byl to boj. Zachytit je v klidu bylo téměř nemožné a to byli po třetí odpolední svačince.

 

21.11.2007 Štěňátkům už černají nosíky a polštářky na tlapkách. Mají za sebou první stříhání drápků, aby neškrábali maminku při kojení a jejich jediným zájmem je pořád ještě plné bříško. Annie se o ně vzorně stará, i když živení deseti hladových krků musí být vyčerpávající.

Ve fotogalerii jsou 2 nové fotky

 

19.11.2007 Tak už odpadly zbytky pupečních šnůřek všem štěňátkům.

Jejich celodenní náplní je mimo občasného spinkání hlavně boj o cecík.

Ve fotogalerii jsou nové fotky

 

18.11.2007 Štěňátka krásně přibývají na váze, tři čtvrtiny dne i noci projí a když se náhodou zatoulají dál od maminky, tak se hlasitě dožadují pomoci. Většině štěňátek dnes odpadly zbytky pupeční šnůry.

V sekci štěňátka má vrh B ode dneška svou vlastní fotogalerii.

 

17.11.2007 se Annie a Semíčkovi narodilo 10 krásných, zlatých štěňátek (více v sekci štěňátka).

 

12.11.2007 získal Artík jako první potomek z vrhu A posudek RTG kyčlí a loktů s výsledkem DKK 1/1, DLK 0/0 (MVDr. Snášil). Moc gratulujeme ke krásným hodnotám a doufáme, že bráškové si povedou podobně.

 

11.11.2007 První sníh si Annie i přes svou pokročilou březost náležitě užila, prohnala několik veverek a vůbec se všemožně snažila dát najevo, že představa porodu je jí na hony vzdálená.

Večer už ale vzala na milost i porodní bednu...

 

    

 

6.11.2007 Annie zatím ignoruje porodní bednu a stále se válí paničce v posteli.

 

 

1.11.2007 Annie je v sedmém týdnu březosti naprosto v pořádku, má velkou chuť k jídlu, bříško jí krásně roste a svůj stav si náležitě užívá. Pomazlení ani pamlsek nejsou nikdy daleko, takže má vlastně takový psí ráj. Dáva si na sebe už trošku pozor, ale ani pár kilo navíc a jistá neforemnost jí nezabrání prohnat veverku či zajíčka. A jak že to s ní vlastně je? Posuďte sami.

 

 

27.10.2007 se Semíček, otec našeho očekávaného vrhu B, a jeho panička zúčastnili klubových podzimních zkoušek v Nezdřevi a získali nejen první cenu, ale také titul Res.CACT. Moc gratulujeme a přejeme hodně takových úspěchů.

 

 

 

!!! ANNIE JE BŘEZÍ !!!

 

7.10.2007 bylo ultrazvukem potvrzeno, že naše Annie čeká štěňátka (více v sekci štěňátka)

 

Ve dnech 14 a 16.9. proběhlo krytí naší Annie a pokud ultrazvuk březost potvrdí, tak se nám kolem půlky listopadu narodí zlatá štěňátka. Jako otce našeho vrhu B jsme zvolili krásného, zdravého a pracovně vedeného pejska Samuela Chlupaté štěstí. (více v sekci štěňátka)

 

4.9.2007 začala Annie hárat.

 

3.9.2007 absolvovali úspěšně zkoušky OVVR naši 2 kluci z vrhu A. Máme velkou radost, protože byli oba velmi dobří, poslušní a zejména u nosu prokázali, že mají vlohy po mamince, takže je na co se těšit.

Moc Artíkovi, Leovi i jejich paničkám gratulujeme, děkujeme za trpělivost při výcviku a přejeme mnoho dalších takových úspěchů (Více v sekci štěňátka, vrh A).

 

 

14.8.2007 byl Annie oficiálně udělen titul ČESKÝ ŠAMPION PRÁCE.

 

 

11-12.8.2007 splnila Annie na soutěži O pohár Světa myslivosti podmínky pro udělení titulu ŠAMPION PRÁCE, získala tituly res.CACT, CACT a celkově obsadila na poháru krásné 2. místo. Myšáčku děkujem, jsi úžasná (více v sekci naši psi, zkoušky).

 

 

28.7. jsme byly s Annie na klubových vodních zkouškách u Dobříše. Bohužel jsme tentokrát neměly to pověstné zkouškové štěstí a díky dvojce ze slídění v rákosí skončily v druhé ceně (více v sekci naši psi, zkoušky).

24.7.2007 Všechna štěňátka z chovatelské stanice Ze Sechova (vrh E) jsou již v nových domovech. Přejeme jim i jejich novým páníčkům spokojený život plný společných aktivit, her a mazlení. 

 

20.6.2007 Chovatelská stanice Ze Sechova se má ještě stále volná štěňátka (jen pejsky). Díky opakovanému spojení se dá u štěňátek očekávat dobré zdraví, skvělá povaha, vynikající lovecké vlohy a výborný exteriér. Odběr je možný ihned.

Více info na: http://www.zesechova.atlasweb.cz/ a 723 082 913  

16-17.6.2007 jsme byly s Annie zkusit štěstí na soutěži o pohár prezidentky Retriever-klubu. Soutěž se vydařila, organizace byla absolutně skvělá, rozhodčí přátelští, vůdci také a tím pádem i zkoušková atmosféra velmi příjemná. Nakonec jsme si ze soutěže odvezly celkové 3. místo a titul Res. CACT. 

(více v sekci naši psi, zkoušky).

16.6.2007 byli dva kluci z našeho Áčkového vrhu a jejich páníčci na oblastní výstavě v Kunraticích a oba získali ve třídě mladých známku výborný. Leovi, Alfíkovi i jejich páníčkům moc a moc gratulujeme a děkujeme, že byli ochotní výstavní martyrium podstoupit.

 

27.5.2007 jsme byli s Annie na lesních zkouškách v Řevničově. Zkoušky byly pěkné, dobře připravené, ale měly jsme s Annie smolný den, a tak jsme jely domů z prázdnou (více v sekci naši psi, zkoušky).

 

11.5.2007 se chovatelské stanici Ze Sechova narodil vrh E. Jedná se o osvědčené spojení ze kterého pochází i naše Annie. Volní jsou již jen pejsci. Více na http://www.zesechova.atlasweb.cz/).

 

!!! VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

3.5.2007 oslaví naše štěňátka z vrhu A své 1. narozeniny. Přejeme klukům hodně štěstí, zdraví, zábavy, dobrůtek a láskyplné péče jejich páníčků a  páníčkům hodně trpělivosti jak v normálním životě, tak při výcviku, případně na zkouškách či výstavách.

14.4.2007 se Annie podařilo vyhrát třídu E na WT. Jme na naší berušku moc pyšní, je to zkrátka šikovná holka (více v sekci naši psi, zkoušky).

3.4.2007 oslavila Annie své 3. narozeniny. Pudinkovo-piškotový dort s jablky,   banánem a šlehačkou jí chutnal tolik, že nám ani kousek nenechala. O ostatní dárečky se s námi ochotně podělila a tak jsme se celý večer museli přetahovat, honit a dělat jiné vylomeniny.

20.2.2007 nám přišel od MVDr. Milana Snášila posudek RTG Anniných loktů a jsme velmi rádi, že je stejný jako u kyčlí, tzn. 0//0.

17.2.2007 jsme šli společně s našimi "áčkovými" štěňátky na procházku do Ďáblického háje. Kromě Andyho, o němž nemáme bohužel žádné zprávy, dorazili všichni. Počasí nám přálo, takže jsme si to náramně užili, naši kluci i Annie se společně nádherně vydováděli a my dvounozí jsme jejich hrátky nadšeně sledovali, fotili a točili. Mimoto, že si naši pejsci krásně pohráli, jsme konečně viděli všechna naše odrostlá štěňátka najednou a já osobně jsem moc pyšná na to, jací se nám povedli krásní a šikovní kluci. Z procházky jsme se  všichni vraceli s pocitem, že se nám opravdu vydařila, takže si myslím, že ji brzy zopakujeme. Foto zde

13.2.2007 jsme nechali Annie dodatečně udělat rentgen loktů, abychom měli jistotu, že má všechny klouby zdravé.

20.1.2007 získala Annie na Národním Field trialu v Terešove I. cenu a krásných 187 bodů (více v sekci naši psi, zkoušky).

2.12.2006 si Artík, Alfík a Leo spolu s dalšími štěňěcími kamarády ze cvičáku prvně neoficiálně ověřili svoje vlohy v Újezdě nad Lesy. Páníčkům i pejskům gratulujeme k úspěšnému absolvování. (více zde)

30.11.2006 absolvovala Annie vyšetření na oční choroby u MVDr. Beránka. (certfikát zde)

18.11.2006 získal Leo (Amadeus Pouštní vítr) na mezinárodní výstavě v Praze Letňanech ve třídě dorostu známku Velmi nadějný a krásný posudek. Moc gratulujeme!!! (více v sekci štěňátka, vrh A).

6.11.2006 jsme se díky vítězství na MZPR ocitly na titulní straně zpravodaje Retriever klubu

23-24.9.2006 se na zkouškách přinášení retrieverů stala Annie absolutním vítězem a získala tituly CACT a CACIT (více v sekci naši psi, zkoušky).

5.8.2006 jsme na zkouškách z vodní práce v Bříšťanech získali titul CACT a obsadili celkově 2.místo (více v sekci naši psi, zkoušky ).

29.6.2006 Štěňátka začínají  odcházet do nových domovů. Přejeme všem krásný život a hodné páníčky.

3.5.2006 se nám narodila krásná zlatá štěňátka - vrh A (více v sekci štěňátka).

24.3.2006 Dnes nám bylo ultrazvukem potvrzeno, že Annie bude maminkou

 

1.3.2006 Dnes byla Annie kryta psem Vasco Valentino Bohemia (více v sekci štěňátka)

15.2.2006 Objevili jsme u Annie vlastnosti a nadšení tažného psa.

12.11.2005 Zkusili jsme pracovní třídu na NVP Letňany a z hodnocení V4 měli velkou radost.

22.10.2005 Annie výborně uspěla na podzimních zkouškách v Nových Jirnech.

11.10.2005 Annie byla Ing. Kordou zařazena mezi chovné feny.

21.8.2005 Annie zvládla speciální zkoušky z vodní práce a tudíž může na výstavě do pracovní třídy.

10.8.2005 Annie po vzoru záchranářských psů tahá lidi na povel z vody.

 

 

 

 

 

  •